ایسنا نوشت: وزیر پیشین امور خارجه ایران گفت: رژیم صهیونیستی محکوم به شکست است و سرنوشتی بدتر از رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی در انتظار اوست.

منوچهر متکی در مراسم روز جهانی قدس در اردبیل با اشاره به تحولات نیم قرن اخیر در منطقه به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اظهار کرد: با سیاست توسعه‌گرایانه و تجاوزگرایانه رژیم صهیونیستی تنها نظام دینی و انقلابی که مقابل این رژیم و تفکر طغیانی او ایستاد جمهوری اسلامی ایران بود که با تقویت جبهه مقاومت سعی کرد سلاح ناکارآمد این رژیم را در غلبه و سلطه بر کشورهای منطقه به خوبی نشان دهد.

اهم اظهارات متکی به شرح زیر است:

* نمایش مضحک نتانیاهو در کشورهای مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران و مقاومت نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی به آخر خط رسیده و بنابه فرموده مقام معظم رهبری تا 25 سال آینده خبری از این رژیم نخواهد بود. سازش برابر رژیم سفاک و کودک‌کش صهیونیستی هیچ معنایی ندارد و تنها با شکل‌گیری انتفاضه و به راه انداختن جریان مقاومت است که می‌توان در این عرصه نتیجه گرفت.

* خود آمریکائی‌ها می‌دانند که نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه یک نفوذ معنوی است و ما قطعا در دفاع از حریم ولایت، اهل بیت و تشیع و همچنین رسیدن به قله رفیع عزتمندی هرگز در برابر خواسته‌های نامشروع آمریکائی‌ها و غربی‌ها تسلیم نخواهیم شد. آمریکا با شکست در منطقه خاورمیانه از نفوذ ایران در واهمه و هراس است ولی ما اعلام می‌کنیم آینده رژیم صهیونیستی به سرنوشتی بدتر از آپارتاید تبدیل خواهد شد و ما تنها با دیپلماسی عمومی و منطقی می‌توانیم پیام دفاع از مظلوم را به گوش جهانیان برسانیم.

پیروزی انقلاب راهبرد صهیونیسم را با شکست روبرو کرد

ایرنا نوشت:

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف روز جمعه در جمع راهپیمایان روز قدس درکاشان افزود: مساله فلسطین به دو بخش 30 سال پیش از انقلاب ایران و 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی تقسیم می شود، زیرا پس از این رویداد جریان مقاومت و حمایت از آرمان آزاد سازی قدس شریف روندی صعودی را شاهد بود.

وی افزود: پیش از انقلاب صهیونیست ها به چیزی کمتر از تسلط بر جغرافیای کشورهای اسلامی راضی نبودند و حتی در نخستین پرچم رژیم جعلی اسرائیل المان های از نیل تا فرات نقش بسته بود که نشانگر نیت حقیقی و پلید آنهاست. رژیم صهیونیستی در این شرایط همواره تلاش کرده تا القا کند که فلسطین تنها مساله کشورهای عربی است و از سوی دیگر با فضاسازی رسانه ای برای ایجاد اختلاف هر از گاهی یکی از حاکمان کشورهای عربی را به عنوان رهبر جهان عرب معرفی می کند.

اهم اظهارات سخنگوی سپاه به شرح زیر است:

* پس از پایان جنگ 1967 به سود رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا به رغم پیروزی اولیه کشورهای عربی، تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی این راهبرد ثابت تبلیغ می شد که دیگر مقاومت جایی ندارد و باید با تعامل مساله را برطرف کرد. صاحبان اصلی سرزمین های اشغالی در 70 سال مبارزه چیزی کم نگذاشتند اما جریانی رسانه ای با راهبرد فراموشی آرمان آزادی قدس شریف به دنیا القا می کند که آنها زمین های خود را فروختند و اهل مبارزه نیستند. 

* صهیونیست ها از چند شکست خود در بهت بودند که با شکل گیری داعش افکار عمومی به سوی اختلاف های درونی کشورهای اسلامی سوق یافت اما فرزندان امت اسلامی از کشورهای گوناگون برای رویارویی با جریان داعش در صحنه مبارزه حضور یافتند و به رغم خسارت های وارده آن را به فرصتی مهم تبدیل کردند. امروز شرایط و تحولات منطقه نسبت به گذشته متفاوت است و در این راستا نیز روز قدس شرایط دیگری دارد .

* برنامه ریزی 10 هفته ای برای حضور هزاران فلسطینی پشت فنس های رژیم جعلی صهیونیستی با تقدیم 120 شهید و هزاران آسیب دیده نشان از تاثیرگذاری روز قدس و حضور مردم در جغرافیای جهان اسلام است و امید می رود به زودی با عبور جوانان فلسطینی از دیوارهای حائل، مسجد الاقصی نیز مانند خرمشهر آزاد شده و امت اسلامی در آن مکان مقدس نماز سپاسگزاری به جای آورد.
راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در شهر کاشان برگزار شد.

امید به آزادی فلسطین بیش از هر زمان دیگری وجود دارد

سردار اسماعیل قآنی در جمع راهپیمایان روز قدس در مصلی قدس قم عنوان کرد: امروز در حالی سی و نهمین "روز قدس" را به تبعیت از امام عظیم الشان در ایران اسلامی و سایر ممالک برگزار می‌کنیم که امید به آزادی فلسطین بیش از هر زمان دیگری وجود دارد.در واقع با وجود همه جنایت‌های غاصبان بیت المقدس و فلسطین امروز جوانه‌های امید در دل مردم فلسطین و مردم جهان برای محقق شدن آروزی دیرینه امام عظیم الشان در آزادی فلسطین بیش از هر زمان دیگر خودش را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: اشغال فلسطین خنجری زهرآگین در قلب جهان اسلام و رویدادی تلخ در طول تاریخ بود؛ این رویداد با برنامه‌ریزی برمبنای نظریه‌های توسعه طلبی جهان غرب در مقابل دنیای اسلام شکل گرفت. آنها بعد از فروپاشی عثمانی به دنبال این بودند که نگذارند در جهان اسلام همگرایی ایجاد شود و مسیر واحدی را برای اعتلای خود پیدا کند و بهانه ای که این استعمارگران برای شروع به این اقدام داشتند این بود که بعضی از افراد توسعه طلب صهیونیست به این فکر بودند که سرزمینی را به خودشان تعلق دهند.

اهم اظهارات جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

* از 100 سال پیش مراحل اجرای این کار توسط انگلیس شروع شد و از سال 1917 انگلیس‌ها قیمومیت سرزمین فلسطین را قبول کردند و در مدتی که این به اصطلاح قیمومیت را عملی می‌کردند پایه گذاری تاسیس یک رژیم اشغالگر فاسد در وسط منطقه اسلامی و در نقطه اتصال سه قاره را آغاز کردند.

* در آن زمان جمعیت یهود در فلسطین 8 درصد بود و در طول 30 سال جمعیت به 30 درصد رسید، آن ها با خرید زمین های مسلمانان و یا واگذاری زمین ها به یهودیان توسط انگلیس سلطه خود را توسعه دادند. در آن سالها آمریکا نیز وارد میدان شد و به حمایت از اسرائیل پرداخت و در سال 1948 با سیاست های خود جمعیت یهود را به 70 درصد رساندند در ادامه نیز آمریکا راه رفته انگلیس را در حمایت از اسرائیل ادامه داد.

* اسرائیل برای اشتغال فلسطین دست به هر جنایتی زد و با کشتار و تجاوز اهداف خود را پیش برد؛ در سال 1967 میلادی با وجودی که برخی از کشورهای عربی در صدد ممانعت از پیشرفت اسرائیل بودند همچنان با برنامه ریزی فعالیت های خود را ادامه دادند. در آن زمان در جنگی 60 روزه کشورهای مصر و اردن و سوریه که وارد جنگ با اسرائیل شدند شکست خوردند و کرانه باختری از اردن، صحرای سینا از مصر و جولان از سوریه به تصرف اسرائیل در آمد.

* در سال 1982 میلادی هم زمان با سال 61 شمسی با وجود تجاوزات اسرائیل ، مردم فلسطین برهه ای را پشت سر می گذاشتند که با الهام از انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) دست به مبارزه زدند. امام(ره) از همان روز اول روز قدس را روز حیات اسلام نامید و در دفاع از مظلومان فلسطین ندا سر داد؛ امروز می دانیم روز قدس روزی جهانی است و امت اسلام با حمایت از مظلومان فلسطین زیر بار ظلم نمی رود.

*امروز فرزندان فلسطینی به خوبی مبارزه کردن و ایستادگی را از مکتب امام خمینی(ره) یاد گرفتند، روز جهانی قدس یک پیام جهانی دارد که امت اسلامی زیربار ظلم نمی‌رود در حقیقت پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شیوه مقاومت مردم فلسطین تغییر کرد و آنها با الهام گرفتن از مردم ایران، راه مبارزه درست را پیدا کردند. برنامه استعمار غرب در ابتدای قرن بیستم، ایجاد زیرساخت و فراهم کردن مقدمات برای تشکیل رژیم صهیونیستی بود اما فرزندان فلسطین با الهام گرفتن از انقلاب راه و رسم جنگیدن با رژیم صهیونیستی را فرا گرفتند.

* در آن زمان اسرائیلی ها عقب نشینی کردند؛ زمانی که فرزندان حزب الله جنوب لبنان را تصرف کردند، با اقتدار و صلابت رژیم صهیونیستی را از آن مناطق بیرون کردند. اسرائیلی ها 6 سال برنامه ریزی کردند تا آن شکست را جبران کنند و در سال 2006 جنگ 33 روزه را علیه حزب الله آغاز کردند و در حالی که درون سرزمین های اشتغالی ارودگاه به وسعت 20 هزار نفر طراحی کردند تا بساط مقاومت را از بین ببرند 33 روز جنگیدند.

* اسرائیلی که در جنگ های قبلی در حدود 3 هزار نفر را به خاک و خون کشید، در جنگ 33 روزه با همه امکانات دنیا به میدان جنگ آمد اما نتواسنت کاری از پیش ببرد و جنگ با پیروزی حزب الله تمام شد. اسرائیلی ها دو سال بعد تلاش کردند با حمله به غزه در سال 2008 جنگ شکست خورده را جبران کنند؛ در حالی که غزه دو سال در محاصره بود اما موفقیتی به دست نیاوردند؛ غزه زمینی به عرض 6 و طول 50 کیلومتر و متراکم ترین نقطه در جهان است که جمعیت بالایی دارد.

* در رمضان سه سال قبل اسرائیل در زمان آغاز جنگ یمن تصور می کرد ایران مشغول جنگ یمن است و جنگی دیگر را آغاز کرد؛ با بیش از 50 روز جنگ نتوانستند قدمی بردارند؛ صهیونیست با وجود توان نظامی بالا می گفتند ما با اشباح می جنگیدیم، در حالی که فرزندان فلسطین از طریق 60 کیلومتر تونل با دشمن می جنگیدند. در واقع بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حرکت فلسطین تغییر کرد و شعار اسرائیل که شعار نیل تا فرات بود امروز در مراکز مطالعاتی شان به بحث کیان اسرائیل تغییر کرده و هر کجا بحث از کیان اسرائیل می شود حرف از زمان از بین رفتن آن هاست.

* رهبر معظم انقلاب با صلابت گفتند که رژیم صهیونیستی 25 سال دیگر را نمی‌بیند؛ امروز اسرائیلی‌ها در سرزمین‌های اشتغالی با توجه به کاهش مهاجرت‌ها توصیه می‌کنند خانه‌هایتان را در آمریکا و اروپا نفروشید آن ها امروز نگرانند تا چه زمانی واژه اسرائیل باقی می ماند و می دانند این رژیم از میان می رود؛ این ها محصول فرهنگ انقلاب و درس امام و بسیج است و مقام معظم رهبری امروز این مسیر را با اقتدار پیش می برد.

214214

کد خبر 782228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
    33 0
    فلسطینی ها خون اهدایی ما رو پس فرستادن. فلسطینی ها با تیم فوتبال ما بازی نکردن. ما چرا داریم همه چیزمون رو برای آنها میدیم