اعتمادآنلاین نوشت: عضو جامعه روحانیت با تاکید بر اینکه هیچکس نباید افراد مذاکره‌کننده را خائن بنامد گفت: رهبری در فرمایشات اخیر خود تاکید کردند که نباید برجام موجب ایجاد دوقطبی در جامعه شود.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز به توهین و حمله گروهی به علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه راهپیمایی روز قدس واکنش نشان داد و گفت: «تیم مذاکره‌کننده واقعاً دلسوزانه کار کردند و خیانتی از جانب آنان در کار نبوده است. باید پذیرفت که اینها زحمت خود را کشیدند اما خوب طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد که این عهدشکنی آمریکا تنها مربوط به برجام نیست.»

او گفت: «تیم مذاکره‌کننده واقعاً دلسوزانه کار کردند و خیانتی از جانب آنان در کار نبوده است. باید پذیرفت که اینها زحمت خود را کشیدند اما خوب طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد که این عهدشکنی آمریکا تنها مربوط به برجام نیست.»

ابراهیمی با بیان اینکه «روسای‌جمهوری آمریکا اصولاً عهدشکن هستند» گفت: «اما این عهدشکنی‌هایی ربطی به تیم مذاکره‌کننده ما ‌ندارد بنابراین نباید مورد حمله اهانت قرار گیرند. کسانی که عهدشکنی کردند یعنی آمریکا باید ملامت شود نه تیم مذاکره‌کننده ما.»

این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه «هیچ کس نباید افراد مذاکره‌کننده را خائن بنامد» گفت: «رهبری در فرمایشات اخیر خود تاکید کردند که نباید برجام موجب ایجاد دوقطبی در جامعه شود. چنین حرکت‌هایی که در روز جمعه و در حاشیه راهپیمایی روز قدس صورت گرفت به نفع دشمن است.در شرایط فعلی ما باید وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم. نباید افراد خودی و تیم مذاکره‌کننده ما مورد اهانت قرار گیرند. باید به فرمایش‌های رهبری مبنی بر دو قطبی نشدن جامعه عمل شود تا اختلاف به وجود نیاید.»

حمله به شخصیت‌ها در راهپیمایی روز قدس، «گناه، سخیف، زشت، تندروانه و جاهلانه» است

انتخاب نوشت:

حجت الاسلام محمدتقی رهبر درباره حمله برخی تندروها به علی اکبر صالحی در راهپیمایی روز قدس گفت: این اقدامات از طرف هر شخص یا جریانی باشد، اشتباه و نوعی فضا دادن به دشمن است.

او درباره تبدیل حرکات مشابه به یک رویه در مراسم هایی مانند روز قدس، گفت: سال گذشته نیز نسبت به یکی از شخصیت ها، این اتفاقات رخ داده بود. با اینکه کسانی که این رفتارها را انجام می دهند در مقایسه با راهپیمایان در تهران و در کشور، جماعتی حساب نمی‌شوند، اما در هر صورت، این اقدامات تندروی و جاهلانه است و اگر هدایت شده از طرف بیگانه نباشد، قطعا فضا دادن به بیگانه است.

او با بیان اینکه مسئولین ما مانند آقایان صالحی و ظریف وظایف قانونی خود را انجام می دهند گفت: سیاست های نظام تصمیم یک نفر نیست؛ کشور مجلس، شورای عالی امنیت ملی و مقامات عالیه دارد و سیاستگذاری ها توسط همه نهادهای مرتبط انجام می شود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: از طرف دیگر، مسائل اینچنینی، مسائلی نیستند که ده یا 20 نفر معترض بخواهند درباره آن نظر بدهند. گفت و گو درباره برجام، دستور توقف یا دستورهای دیگر توسط مجموعه نظام صورت می گیرد. در همین موضوع اخیر درباره سازمان انرژی هسته ای، آقا فرمودند بروید و اقدام کنید.

رهبر افزود: گناه، خطا و اشتباه است که با خدمتگزاران نظام این گونه برخورد کنیم. این کار سخیف و زشت، بی توجهی به مصالح نظام و محکوم است. حتی اگر هم انتقاد یا حرفی دارند، جای این انتقاد در راهپیمایی نیست.

او ادامه داد: آقای صالحی، فردی خدمتگزار و شناخته شده و از نیروهای اصیل نظام است و خدمات زیادی چه در زمانی که وزیر خارجه بوده و چه در مقاطعی که رییس سازمان انرژی اتمی بوده انجام داده است؛ کلمه «وطن فروش» برای ایشان، تعبیر زشت، زننده و غیرقابل قبولی است.

214214

کد خبر 782489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
  0 0
  اینها آتش به اختیارند
 • بی نام A1 ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
  0 0
  آقای صالحی اونقدر انسان آرامی ست که آدم خجالت می کشد نزد ایران حتی بلند صحبت کند. البته توهین کنندگان آدم نیستند و داعش داخل ایران هستند.