ایرنا نوشت: منابع خبری گزارش دادند: پلیس فیلیپین با یورش به یک شرکت مخابراتی متعلق به یک سرمایه گذار اسرائیلی حدود 500 نفر کارکنان این مرکز را به جرم کلاهبرداری سایبری در بازار سهام آفریقای جنوبی دستگیر کرد.

به گزارش فیل استار، این شرکت در شهر 'پامپانگا' واقع در شمال مانیل پایتخت فیلیپین فعال و متعلق به یک دلال و سرمایه گذار اسرائیلی بود.

طبق این گزارش تعداد زیادی از نیروهای ویژه پلیس فیلیپین با یورش به یک مرکز مخابراتی در منطقه آزاد تجاری این کشور تحت عنوان Clark Freeport Zone تمام کارکنان آن و از جمله 8 نفر از مدیران صهیونیست آن را دستگیر کردند.

 


پلیس مانیل اعلام کرد: این شرکت در کلاهبرداری سایبری و نقل و انتقال غیرقانونی ارز درکشورهای مختلف از جمله آفریقای جنوبی فعال بود.
گزارش پلیس فیلیپین حاکی است این شرکت در اقدامات غیرقانونی خود با اخذ سرمایه های مشتریان کشورهای مختلف آنها را دریک شرکت جعلی انگلیسی سرمایه گذاری کرده و با یک کارگزاری خارجی در اسرائیل مرتبط بوده است.
طبق بیانیه پلیس ، تحقیقات نشان می دهد که این شرکت اسرائیلی که به مدت 30 ماه در فیلیپین فعال بوده ،با کلاهبرداری صدها میلیون دلار از مشتریان خارجی این شرکت به دست آورده است.

پلیس فیلیپین برای شناسایی هویت واقعی قربانیان این شرکت از پلیس اینترپل درخواست کمک کرده است.
برخی از اتباع استرالیایی از آفریقای جنوبی پیشتر شکایت حقوقی علیه فعالیت این شرکت ارائه کرده بودند که براساس آن 500 هزار دلار سرمایه آنها مورد هک اینترنتی قرار گرفته است.

کارکنان این شرکت در شهر 'پامپانگا' فیلیپین با استفاده از روش های مختلف پس از به دست آوردن اطلاعات کارت شناسایی قربانیان اقدام به هک حساب های بانکی این افراد نیز می کردند.


طبق گزارش پلیس فیلیپین این شرکت در معاملات جعلی سایبری روزانه بیش از یک میلیون دلار فعالیت داشته است.
بیش از 67 میلیون نفر از جمعیت افزون بر 100 میلیون نفری فیلیپین را کاربران اینترنتی تشکیل می دهند.

52310

کد خبر 782788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =