در استان زنجان 51 واحد تولید شمش روی و 7 واحد فرآوری در لیست سهمیه بندی مواد معدنی معدن انگوران قرار دارند.

به گزارش خبرآنلاین، ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان در جلسه بررسی الزامات قانونی و موضوعات معدن سرب و روی انگوران و نحوه عرضه در بورس کالا با بیان مطلب فوق افزود : به طور کلی در کشور 81 واحد تولید شمش روی و 13 واحد فرآوری در لیست سهمیه بندی مواد معدنی معدن انگوران قرار دارند.

وی تصریح کرد : از این تعداد 51 واحد استانی با ظرفیت 275 هزار تن و 7 واحد فرآوری در استان با ظرفیت 6/1 میلیون تن در لیست سهمیه بندی مواد معدنی این معدن قرار دارند.

فغفوری یادآور شد : ظرفیت کل این واحدها بر اساس پروانه های بهره برداری صادره بالغ بر 298 هزار تن می باشد.

وی اظهار داشت : سهمیه اختصاص یافته برای واحدهای شمش روی حداکثر 30درصد و برای واحدهای فلوتاسیون 17 درصد می باشد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان افزود : این امر حاکی از آن است که معدن انگوران به تنهایی جوابگوی ظرفیت های موجود در استان و کشور نیست و در این زمینه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی در خصوص عرضه مواد معدنی این معدن در بورس کالا یادآور شد : طبق قانون در صورتی که دولت در معادن اجازه قیمت گذاری نداشته باشد و مواد معدنی در بازار رقابتی عرضه شود ، امکان عرضه آن در بورس نیز فراهم می گردد که این امر در خصوص معدن انگوران صدق نمی کند.

در این جلسه مقدم علی معاون بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به وضعیت ذخیره مواد معدنی معدن انگوران گفت : از 22 میلیون تن مواد معدنی موجود در معدن انگوران ، تا پایان سال 96 ، 16 میلیون تن استخراج و مصرف گردیده است.

وی تصریح کرد : از 6 میلیون تن مواد معدنی باقی مانده در این معدن 4 میلیون تن در بخش روباز معدن و2 میلیون تن در بخش زیر زمینی می باشد.

معاون بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی خاطر نشان ساخت : بر اساس ماده 35 قانون رفع موانع تولید باید استخراج و فروش مواد معدنی ازطریق بورس عرضه شود که در این راستا بدنبال اجرای صحیح قوانین در این خصوص هستیم.

46

 

کد خبر 784188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =