ایسنا نوشت: در دیدار رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بر تبادل تجارب قضایی و حقوقی دو کشور تاکید شد.

صبح امروز رییس سازمان مبارزه با مفاسد جمهوری آذربایجان با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوقه قضاییه دیدار وگفت‌وگو کرد.

در این دیدار محمدباقر الفت با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی ایران و همسایگی با کشور افغانستان، موجب قاچاق مواد مخدر به اروپا و سایر کشورها شده است و همچنین با توجه به تحریم های ناعادلانه و ظالمانه، جرایم و آسیب های جدی و فراوانی به ایران تحمیل شده است، گفت: بخش اعظم فساد اداری ایران به خاطر تحریم‌ها است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه عنوان کرد: آثار جرایم فراملی و سازمان یافته به ما تحمیل شده است و ما امیدواریم این تهدید با همکاری و مشارکت سایر کشورها مرتفع شود.

وی اظهار کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1358، به صراحت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی برعهده قوه قضاییه نهاده شده است واز سال 1388 به صورت جدی به این وظیفه پرداخته شده است.

الفت افزود: در دهه گذشته توانسته ایم اقدامات مناسب و قابل توجهی را به منظور کاهش و کنترل جرایم و آسیب های اجتماعی انجام دهیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران اعتقاد راسخ وجود دارد که پیشگیری بهتر از مبارزه و مقابله با جرم است افزود: پیشگیری سبب می شود هزینه ها کاهش یابد و نیروی انسانی بهتر مدیریت شود تا نتایج بهتری درمدیریت کشور به دست آید.

الفت خاطرنشان کرد: در دولت، دستگاه اجرایی و دستگاه قضایی اراده جدی و انسجام حقیقی برای همکاری در حوزه پیشگیری وکاهش آسیب های اجتماعی وجود دارد و این اقدامات با مدیریت مستقیم مقام معظم رهبری پیگیری می شود.

وی عنوان کرد: در ایران قوه قضاییه امنیت سرمایه گذاری را تضمین کرده است و رییس محترم قوه قضاییه چندین بار اعلام کرده است که موانع حقوقی و قضایی سرمایه گذاران خارجی را برطرف و بستر فعالیت اقتصادی سرمایه گذاران در ایران را فراهم کرده ایم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به مسایل و مشکلات ایران گفت: به واسطه فرهنگ و تمدن غنی مردم ایران توانسته ایم شرایط و فضای مطلوبی را برای زندگی بهتر فراهم کنیم.

کامران علی اف رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان نیز با قدردانی از مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران از توسعه روابط این دو کشور در حوزه قضایی گفت: در چند سال اخیر توانسته ایم همکاری سازنده ای با جهموری اسلامی ایران داشته باشیم.

وی با بیان اینکه درست است که مبارزه با فساد از نظر حقوقی حایز اهمیت است افزود: همکاری های منطقه ای و بین المللی دراین باره اهمیت بسزایی دارد و امیدواریم بتوانیم به جایگاه مطلوبی دست یابیم.

رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان اظهار داشت: تاریخ ایران بیان کننده اراده و پیشتکار مردم این کشور است واطمینان دارم توانایی حل مشکلات را دارند و رو سفید خواهند شد.

در پایان این دیدار و نشست صمیمی دکتر الفت به رسم یادبود هدایای فرهنگی به رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان تقدیم کرد و همچنین کامران علی اف نیز هدایایی را به معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه اهدا کرد.

روز گذشته تفاهمنامه همکاری میان سازمان بازرسی کل کشور و سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان امضا شد.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 784482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =