کره شمالی به زودی بقایای سربازان آمریکایی جنگ کره را به آمریکا باز می گرداند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، احتمالا کره شمالی در روزهای آینده روند انتقال اجساد سربازان مفقود الاثر در جنگ کره را به آمریکا آغاز خواهد کرد. دو مقام آمریکایی اعلام کردند کره شمالی اجساد را به فرماندهی سازمان ملل متحد در کره جنوبی تحویل خواهد داد. پس از ان این اجساد به پایگاه هوایی هیکام در هاوایی منتقل خواهند شد. 

مقامات آمریکایی اعلام کردند بقایای سربازان که شمار آنها نیز قابل توجه است بی شک بازگردانده خواهند شد اما به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شمار دقیق اجساد اعلام نشده است.

این مقام آمریکایی گفت شناسایی این بقایا ممکن است ماهها و حتی سالها به طول انجامد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری پس از دیدار تاریخی دوازدهم ژوئن با کیم جونگ اون اعلام کرد کره شمالی با بازگرداندن بقایای سربازان آمریکایی موافقت کرده است. حدود هفت هزار و هفتصد نظامی آمریکایی در جریان جنگ کره در سالهای 1950-1953 ناپدید شدند. مقامات کره شمالی در گذشته اعلام کرده بودند بقایای دویست سرباز آمریکایی را در اختیار دارند. در این جنگ بیش از سی و شش هزار و پانصد سرباز آمریکایی کشته شدند.

آخرین بار در سال دوهزار و هفت و در جریان سفری بیل ریچاردسون فرماندار نیومکزیکو به پیونگ یانگ بقایای شماری از سربازان آمریکایی به این کشور بازگردانده شد.

5252

کد خبر 784818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =