میزان نوشت: محسن زهتاب گفت: بودجه محدودی برای تولید آثار سینمایی در نظر گرفته می‌شود و تهیه‌کنندگان ترجیح می‌دهند این بودجه کم را بین خود و دوستانشان تقسیم کنند. این بودجه صرفاً مخصوص چندین بازیگر محدود است و بقیه بیکار هستند.

محسن زهتاب در خصوص فعالیت خود در عرصه بازیگری در سال 97 گفت: متاسفانه در سال جدید هیچ پیشنهادی برای بازی در سینما و بازیگری نداشته‌ام. به تصور من کمبود بودجه باعث شده که من و امثال بیکار باشیم.

وی در ادامه افزود: بودجه محدودی برای تولید آثار سینمایی در نظر گرفته می شود و تهیه‌کنندگان ترجیح می دهند این بودجه کم را بین خود و دوستانشان تقسیم کنند. این بودجه صرفاً مخصوص چندین بازیگر محدود است و بقیه بیکار هستند.

بازیگر فیلم "ملک سلیمان" درباره وضعیت کنونی سینما تاکید کرد: سینمای ایران رویه عجیبی را پی گرفته که در هیچ جای جهان سابقه ندارد. به طور معمول بازیگر وقتی به دوره میانسالی می رسد پیشنهادات چندین برابر می شود و همه سعی می کنند از وی یاد بگیرند اما در ایران این وضعیت برعکس است و شما وقتی پنجاه ساله شوید کنارتان می گذارند.

وی با اشاره به وجود رابطه در سینما افزود: در سینمای این روزها بعد از یک سنی شما محو می شوید. تهیه کنندگان به جای استفاده از بازیگران باتجربه عمو و خاله و عمه خودشان را در نقش های میانسال می گذارند.

بازیگر سریال "مریم مقدس" سینمای فعلی را خالی از محتوا خواند و اشاره کرد: سینمای ایران محلی برای بازیگرانی با چشم و ابروی زیبا شده است. به این وضع به تولیدات کنونی اثر سینمایی نمی گویند زیرا هیچ هنری در سینمای امروز وجود ندارد. همه داستان به یک دختر و پسر ختم می شود و مشخص است که مخاطب باید از دیدن این آثار تکراری خسته شود.

زهتاب با اشاره به غیبت چند ساله خود از سینما خاطرنشان کرد: بیکاری فقط شامل حال من می شود. بسیاری از پیشکسوتان سینما خانه نشین شده اند و در مشکلات مالی و اقتصادی غوطه ور شده اند. با وضعیت فعلی و روابطی که در سینما وجود دارد هیچ امیدی به تغییر در این هنر نیست.

241241

کد خبر 785198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۱
  1 0
  این مساله در همه رژیمهای ایدئولوژیک وجود دارد همه چیز برای طرفداران است
 • بی نام A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۱
  1 0
  متاسفانه در هيچ موردي اميدي وحود ندارد