ایرنا نوشت: معاون رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه دولت رسالت خود را خدمت به مردم می‌داند، گفت: تقویت اقتصاد خانواده دغدغه اصلی دولت تدبیر و امید است.

حسینعلی امیری بیان کرد: برداشت 1.5 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی با لایحه دولت، موافقت رهبری و تصویب مجلس نیز با هدف توسعه متناسب کشور و تقویت اقتصاد خانواده انجام شده است. 

وی با اشاره به اجرای طرح اشتغال پایدار، افزود: دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال روستایی، عشایری و مرزی نیز برنامه اشتغال فراگیر را در دست اجرا دارد که منابع آن از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

امیری با بیان اینکه تولید محصولات کشاورزی در استان ها با توجه به مزیت های اقتصادی آنها از رویکردهای دیگر دولت برای تقویت اقتصاد خانواده به شمار می رود، بیان کرد: دولت به بخش کشاورزی به عنوان یکی از راهکارهای توسعه اقتصادی کشور توجه ویژه دارد.

معاون رییس جمهوری در امور مجلس، تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی را راهبرد دولت در برهه کنونی دانست و گفت: حمایت از تولید داخلی و بخش خصوصی از مهم ترین رویکردهای دولت محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به دنبال تضعیف اقتصاد ملی ایران هستند، اضافه کرد: آنان از طریق فشارهای اقتصادی، تضعیف اتحاد ملی را نیز دنبال می کنند.

وی به خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز اشاره کرد و گفت: ترامپ در اصل به حقوق بشر اعتقادی ندارد و بودن یا نبودنش در این شورا چندان مهم نیست.

امیری با تکرار فرمایشات رهبری مبنی بر قابل اعتماد نبودن آمریکا، بیان کرد: خروج آمریکا از معاهدات، نشانه بی احترامی سران این کشور به مقررات بین المللی است.

همکاری سپاه با وزارت نیرو در ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب و برق

سپاه نیوز نوشت:

در نشست مشترکی که در آستانه هفته‌ صرفه جویی در مصرف آب و برق و با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه، صدیقه ببران، مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، داود طارمی، مشاور وزیر و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو برگزار شد، مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو به ارایه گزارشی از وضعیت آب و برق و میزان مصرف در کشور پرداخت و بر ضرورت همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای تأثیرگذار به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از ظرفیت گسترده‌ای برخوردار است، در جهت فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف آب و برق با هدف ارتقای مشارکت مردمی تاکید کرد.

سردار شریف در این نشست ضمن استقبال از پیشنهاد وزارت نیرو به‌منظور بهره‌مندی از توان این نهاد انقلابی برای فرهنگ‌سازی مصرف آب و برق در کشور، تأکید کرد: با توجه به وضعیت کنونی بخش آب و برق، تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در جهت پیشبرد فرایند مدیریت مصرف مشارکت خواهند داشت.

وی با اشاره به توانمندی‌های سپاه پاسداران در حوزه فرهنگی بر اهمیت مشارکت فی‌مابین در بخش مدیریت مصرف آب و برق تأکید کرد و افزود: این مهم بایستی در استان‌هایی که درگیر تنش آبی بوده و با مشکلات بیشتری در حوزه برق مواجه هستند به‌شکل ویژه‌ای دنبال شود.

سردار شریف بر لزوم تعامل هرچه بیشتر سپاه و وزارت نیرو تأکید کرد و گفت: در شرایطی که بیگانگان جنگ روانی را بر کشور تحمیل کرده‌اند مشارکت بیش از پیش ارگان‌ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این مجموعه با استفاده از رسانه‌های خود و فعالیت گسترده‌اش در فضای مجازی جهت فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب و برق حداکثر تلاش خود را به‌کار خواهد گرفت.

داود طارمی، مشاور وزیر و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو هم در این نشست از امضای تفاهم‌نامه بین مرکز مقاومت بسیج و دفتر روابط عمومی وزارت نیرو خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه با توجه به وضعیت حال و آینده شرایط اقلیمی کشور از حیث منابع آبی و نیز محدودیت‌های تأمین و انتقال آب و برق، به‌منظور فراهم کردن زمینه‌های مناسب و مؤثر جهت انجام اقدامات و تمهیدات لازم در راستای ارائه مستمر و پایدار خدمات صنعت به مردم و همچنین توسعه همه‌جانبه ترویج و اشاعه فرهنگ مصرف آب و برق به‌عنوان یک اراده و خواست ملی و تعمیم آن به کلیه آحاد جامعه منعقد شده است.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه، همکاری نظام‌یافته در راستای جلب مشارکت و به‌کارگیری ظرفیت گسترده بسیج اقشار کشور و نیز سایر نهادهای مردمی در تحقق اهداف تعیین‌شده بین طرفین برقرار می‌شود که از جمله اهداف و زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه، تعامل و همکاری مؤثر در آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی اقشار بسیج کشور در زمینه مبانی و موضوعات مربوط به وضعیت کمی و کیفی آب و برق و شیوه‌ها و روش‌های اعمال مدیریت مصرف بهینه و مدیریت تقاضا خواهد بود.

214214

کد خبر 785228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =