روزنامه جام جم نوشت: «کارلس پویول» بازیکنی با موهای «فرفری» که حضور در قلب خط دفاع باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا برای طرفداران این تیم‌ها به منزله قوت قلب بود و خاطر هواداران را راحت می‌کرد. خبر حضورش در ویژه‌برنامه جام جهانی 2018، سپس عدم‌حضورش در این برنامه حاشیه‌هایی ایجاد کرد. حاشیه‌هایی که می‌توانست با رفتار حرفه‌ای‌تر عوامل آن، در شب بازی ایران و اسپانیا وجود نداشته باشد.

شاید مخاطبان فوتبال، بازی خداحافظی مهدی مهدوی‌کیا مقابل تیم میلان ایتالیا در سال 92 را به خاطر بیاورند، مسابقه‌ای که بازیکنان تیم پرسپولیس مقابل این تیم حضور یافتند تا بازی خداحافظی او را رقم بزنند، اما این تمام ماجرا نبود. در خبرها شنیده شد که پائولو مالدینی کاپیتان خاطره‌انگیز و محبوب باشگاه میلان و تیم ملی ایتالیا در برنامه «نود» حضور خواهد یافت. رسانه‌ها در توضیح علت حضور نیافتن او نوشتند: «مالدینی برای مصاحبه با برنامه 90 درخواست 50 هزار دلار کرده بود که فردوسی‌پور حاضر به پرداخت آن نشده بود» این نشان می‌دهد مساله بر سر هزینه بوده و آن زمان آقای مجری توانایی پرداخت چنین رقمی نداشته و به نظر می‌رسد اسپانسری هم توانایی تامین این هزینه را نداشته است. از این رو نشان می‌دهد در دعوت از چهره‌های بزرگ فوتبال بیش از هرچیز مسائل مالی تعیین‌کننده است تا جایی که حضور ستاره‌های فوتبال جهان در مصاحبه‌های مختلف و حتی مصاحبه‌های کوتاه با آنها تابع قواعد و پروتکل‌های سفت و سخت مالی و دلاری است.

نیم‌میلیارد تومان ناقابل!
در روزگاری که کشور با تحریم دست و پنجه نرم می‌کرد از لوئیس فیگو کاپیتان اسبق تیم ملی پرتغال و بازیکن تیم‌های باشگاهی بارسلونا و رئال مادرید برای حضور در ویژه‌برنامه قرعه‌کشی جام‌جهانی دعوت شد. پس از این دعوت، حاشیه‌های آن خبرساز شد که فیگو برای حضور در این برنامه رقمی حدود 100هزار یورو (معادل نیم میلیارد تومان) دریافت کرده تا برای دقایقی در تصویر تلویزیون نشان داده شود. حتی برخی گفتند که رقمی حدود 3000 یورو نیز برای هرساعت نگهداری از سگ این بازیکن پرداخت شده که در نوع خود تعجب برانگیز بود. با فرض این‌که چنین هزینه‌ای برای یک برنامه تلویزیونی از محل اسپانسر تامین شده باشد، باز هم این سوال مطرح می‌شود که چنین هزینه‌ای چه سودی برای اسپانسری که معمولا خط و ربط منابع مالی‌اش روشن نیست، دارد.

آغاز جام‌جهانی 2018 به دلیل حضور تیم ملی ایران در آن، به‌طور طبیعی توجه مخاطب ایرانی را نسبت به این رویداد ورزشی معطوف می‌کند. از این رو برنامه‌سازان هم تلاش می‌کردند که بتوانند برنامه‌های جذاب‌تری تولید کنند. یکی از این برنامه‌ها که از شبکه سه سیما پخش می‌شود برنامه «بیست هجده» است که با اجرای مشترک عادل فردوسی‌پور و محمدرضا احمدی پخش می‌شود.

«ساموئل اتوئو» بازیکن سیه‌چهره تیم ملی کامرون و باشگاه بارسلونا، شبی که ایران مقابل مراکش بازی می‌کرد به عنوان کارشناس خارجی در برنامه تلویزیونی «2018» شرکت کرد تا در کنار جواد نکونام به تحلیل بازی بپردازد. اما وقتی به سخنان این بازیکن در این برنامه مراجعه می‌کنیم به حرف و اظهارنظر خاصی برخورد نمی‌کنیم. او به تیم‌ها بابت بازی‌هایشان تبریک! می‌گوید و نظراتی کلی پیرامون بازی ارائه می‌کند. حتی نام مهاجم تیم ملی ایران را نیز نمی‌داند و تنها با عبارت «مهاجم تیم ایران» از او یاد می‌کند و موقعیتی که از دست داده بود را مورد اشاره قرار می‌دهد و اظهار می‌کند «بازیکنان باید از تک‌موقعیت‌ها در چنین بازی‌هایی استفاده کنند!» پس در شب اولی که برنامه با حضور یک بازیکن فوتبال خارجی پخش شد اتفاق چندانی نیفتاد. حتی گاهی مرعوب نام او بودن در لحن و گفتار مجری دوم برنامه مشهود بود.

او از عبارت «آقای اتوئو» برای خطاب کردن فوتبالیست کامرونی استفاده می‌کرد، در حالی که مجریان برنامه‌های ورزشی از لحنی صمیمی و با استفاده از اسامی کوچک سعی می‌کنند فضای خشک و رسمی را از بین ببرند.

خبر حضور ستاره‌های سابق فوتبال در این برنامه با توجه به حواشی ایجاد شده پس از حضور لوئیس فیگو در برنامه تلویزیونی زمزمه‌هایی مبنی بر محل تامین هزینه حضور آنها را ایجاد کرد.

زمزمه‌هایی که پس از جلوگیری از حضور کارلس پویول جدی شد تا جایی که بی‌بی‌سی نیز پایش به موضوع باز شد و در اظهار نظری که به نقل از پویول مطرح کرد، مدل موهای او را مانع حضورش در برنامه تلویزیونی اعلام کرد. در صورتی که با مرور حضور چهره‌های ورزشی در تلویزیون چنین ادعایی بی‌پایه و اساس به نظر می‌رسد.

در نقل قولی که «بی‌بی‌سی» از پویول آورده می‌خوانیم: «به من گفتند به‌‌دلیل مشکلات ظاهری (موهای بلند) امکان حضور در برنامه را ندارم.» این که چه کسانی چنین حرفی را به پویول گفته‌اند و تحت چه شرایطی چنین ادعای از اساس کذبی را مطرح کرده‌اند محل سوال است.

اما شب بازی با اسپانیا و ساعاتی پیش از آغاز برنامه، خبر رسید که از حضور کارلس پویول در این برنامه جلوگیری به‌عمل آمده و شنیده شد که عادل فردوسی‌پور نیز به همین خاطر با حالت قهرآمیز از حضور در برنامه زنده خودداری کرده است.

آقای مجری زمانی هم که در برنامه حاضر شد با گلایه از این برخورد عنوان کرد، تلاش می‌کند به خاطر مخاطب این اتفاق رقم بخورد.

دعوتی که بنا به شنیده‌ها بدون هماهنگی با مدیران رسانه ملی بوده است، ظاهرا پس از حضور جنجالی فیگو در تهران تصمیم بر این گرفته شده که از کارشناس خارجی برای چنین برنامه‌هایی استفاده نشود اما عوامل برنامه بدون هماهنگی اقدام به دعوت از پویول کرده‌اند.

 هزینه حضور پویول در برنامه «2018» رقمی حدود 600 میلیون تومان بوده است که حتی با وجود تقبل این مبلغ از سوی اسپانسر بازهم به‌صلاح نبوده و سازمان صدا و سیما مخالف این هزینه‌های هنگفت در شرایط فعلی اقتصادی کشور بوده است. این ماجرا را البته از زاویه دیگری نیز می‌توان بررسی کرد، حضور و نقش واسطه و دلال‌هایی که از حضور چهره‌ها و ستاره‌های فوتبال سود کلانی می‌برند. در این رابطه به‌نام فردی بر می‌خوریم که ارتباط او با چهره‌های فوتبالی کشور اسپانیا عجیب است.

در جستجوی نام او در فضای وب با موارد عجیبی روبه‌رو می‌شویم، از مصاحبه اختصاصی با «کریستیانو رونالدو» برای سایت برنامه «نود» تا ماجرای فروش فرش ایرانی با امضای «لیونل مسی»، او در روایت خود از ماجرای فروش فرش عنوان می‌کند که با پدر مسی رابطه دارد در حالی که با مرور صفحه شخصی او در اینستاگرام و عکس‌های یادگاری‌اش با فوتبالیست‌های فعال در اسپانیا این ادعا کمی دور از واقع به نظر می‌رسد.

با مرور تصاویر صفحه شخصی این واسطه عکس او با ساموئل اتوئو، لویس فیگو و... به چشم می‌آید. این در حالی است که پس از انتشار خبر واسطه‌گری او در شبکه‌های اجتماعی، او صفحه‌اش را با بیش از 12 هزار نفر دنبال‌کننده، از حالت عمومی به‌صورت خصوصی درمی‌آورد. در این بین حامی مالی دعوت از چهره‌های بین‌المللی فوتبال شرکتی دولتی است‌. حال این پرسش هم ایجاد می‌شود که در شرایط کنونی اقتصادی کشور با چه توجیهی از محل منابع عمومی چنین هزینه‌هایی می‌کنند.

خروج ارز از کشور برای دعوت از چهره‌هایی که کمترین اطلاعاتی از فوتبال ایران دارند، آن هم از سوی برنامه‌سازان تلویزیونی و عنوان کردن این‌که این هزینه‌ها از سوی اسپانسر تامین می‌شود چه توضیحی دارد؟ آن هم اسپانسری که از محل هزینه‌های عمومی ارتزاق می‌کند.

17302

کد خبر 785363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 43
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • میرزایی GB ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  23 2
  هزینه های دیگر مشکلی ندارد ؟
 • بی نام RO ۰۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  18 2
  با این وضعیت کشور چرا برخی مدیران و نهاده صبحانه های لاکچری درامد و پداشهای لاکچری و .... داشته باشند و ولی ..... افسوس و صد افسوس ...
 • بی نام IR ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  42 2
  اول آبروریزی راه می اندازید بعد شروع به توجیه میکنید مسخره تر از این نمیشود. اگر راست میگویید چرا بعد از حضور فیگو ، یک دستور عمل مشخصی صادر نشد که هم فردوسی پور هم بقیه تکلیف کار خودشان را بدانند؟؟؟ نمی فهمید که این کارهای میلی و دلبخواه شما ، فقط و فقط باعث تحقیر بیشتر ایران است؟
 • بی نام IR ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  28 1
  زمان شاه هرهفته یک بلیط می خریدید قرعه کشی شده و برنده مشخص می شد حالا همه زندگی مردم را قمار کردید ایرانسل رفاه نانوا فروشگاه ..............................
 • بی نام A1 ۰۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  18 1
  اگر آپ دولتی باشه منطقی گفته جام جم
 • امیرحسین... A1 ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  20 2
  عذر بدتر از گناه...
 • بی نام A1 ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  17 2
  پول ندارند بازیها را بخرند و خبرنگاراشون آواره خیابان ها هستندجهت مصاحبه و نمی توانند مسابقه را از ورزشگاه گزارش کنند. بعد این پول ها را می دهند برای بزک کردن برنامه
 • بی نام IR ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  22 2
  حرف درسته ولی باید بعد ازاومدن به ایران واقامت درهتل یادشون بیفته؟ مدیریت صداوسیما صفره
 • بدون نام ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  36 0
  آخ آخ چه قدر هم شما ها نگران پول مردم هستین
 • میلاد A1 ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  26 1
  بله بله ... هزینه های هنگفت برای آقازاده ها باید بشه.
 • بی نام A1 ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  20 1
  مهمان خارجي نخواستيم، همون زير نويس كردن دقيق برنامه macth of the day برامون كافيه. قرعه كشي و هرشب سه تا 206 هم نميخواهيم. پولشو بدين به همون كمپين نيكوكاري كه از قضا بازهم اسپانسر برنامه مسئولشه. فقط اجازه بدهيد از فوتبال و گزارشهاي صادقانه عادل لذت ببريم.
 • مجید GB ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  10 1
  سلام. کلیت موضوع درست می باشد . ولی این عدد و رقم در مقابل رانت یکسری از آدمهای با نام های مختصر چیزی نمی باشد . موضوعات اصلی را رها کردیم و به حاشیه می پردازیم کاش این روزنامه های روشن فکر یکم به فکر مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم بودند . نه به فکر راضی نگهداشتن دوستان و سود و منفعت خود . با سپاس به امید ایرانی آباد و ایرانی شاد .الهی آمین
 • بی نام A1 ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  17 1
  چه متن ضعیف و پرمغلطه ای عذر بدتر از گناه
 • بی نام IR ۰۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  19 1
  هنوز چند وقتی نگذشته که فیلم افطاری دادن در غزه و فلسطین با پول مردم ایران پخش شده و حال آقایان مدعی حیف و میل پول مردم را دارند آقایان کجا بودند وقتی اختلاسهایی که صفرشان هم چشم این مردم بینوا را خیره میکرد و نمیتوانستند آن را بشمارند انجام پذیرفت و پولهایی که آقازاده ها و ژن های خوب با داشتن گرین کارت و پاسپورت انگلیس در آن کشورها سرمایه گذاری میکردند و خرج میکردند و به ریش این ملت بیچاره میخندیدند.اگر ساکت هستیم دلیل بر حماقت ما نیست دلیلش ....بگذریم به قول شاعر سکوتم از رضایت نیست
 • امید RU ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  13 1
  ... آقای عزیز میگن پول به کارلوس پویول پرداخت شده الان با پولی که پرداخت شده و از دست رفته می خواهید صرفه جویی کنید خیلی عاقلانه می تونید دستور عملی تهیه و به بخش های مختلف ارسال کنید تا از تکرار این هزینه های صرفه جویی کنید نه اینکه هزینه ای که پرداخت شده را به چاه بریزید
 • A1 ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  10 1
  اگه به فکر پول مردم هستید این سازمان بزرگ و عریض و طویل ناکارآمد را کوچک سازی کنید تا هزینه های مردم کم تر شود
 • منتقد A1 ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  5 31
  فدراسیونی که حاضره روزانه 45 میلیون تومان پول این مملکت رو به کیروش اجنبی بده؛ خب معلومه 600 میلیون برای آقای فردوسی پور رقمی نیست
 • رسول A1 ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  11 2
  جالبه که از هزینه های حضور میگند اما از درآمدش نمیگند. خود روزنامه جام جم از کجا ارتزاق میکنه؟ اصلا صدا و سیما مگه الان پر از تبلیغ قبل و وسط و حین بازی و بعد بازی نشده همه اینها صدقه سر جام جهانی و این اتفاقه وگرنه هنوز داشتند مجانی تبلیغ میکردند. همونطور که تو شبکه های دیگه الان دارند این کار را میکنند....
 • بی نام A1 ۰۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  19 2
  شما به من بگید درآمد تلوزیون از ربع ساعت تبلیغات بین دو نیمه چقدر است؟ بعد خودتون متوجه میشید که 600 میلیون چیزی نیست. در ضمن اگر پول این تبلیغات قرار هست برای دیگر برنامه های صدا سیما خرج شود همان بهتر به پویول ...بدهند
 • بی نام A1 ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  9 1
  این روزنامه هم همچون سیما تندرو و تنگ نظر و...
 • بی نام IR ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  9 2
  اینکه به نفع صدا و سیماست وقتی بیننده نداره لااقل با اینکارا بتونه یکم جلب نظر کنه
 • بي نام A1 ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  10 1
  آقايان شايد بخاطر اينكه سهم خودشان از پولاي مردم كم مي شد موافقت نكردن
 • بی نام IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  13 17
  قرار نیست که هرکاری که فردوسی پور می کند درست باشد. برخورد و پیشگیری مدیران سازمان خیلی هم خوب بوده... مگر مردم ما محتاج صحبت کردن و کل کل کردن های میان فردوسی پور و امثال پویول هستند
 • بی نام A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  14 1
  دشمن عاقل به از نادان دوست؛ پول رو دادن، پویول رو نیاوردن، افتخارم می کنن.
 • بی نام A1 ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  19 3
  خوب کاملا تقصیر عادل هست یه بازیکن از فلسطین بیاری بیت المال هم به صاحبش میرسه
 • بی نام A1 ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  8 1
  ... مگه تو قرار بود پولش رو بدی؟ این برنامه اسپانسر داره. اونا باید شاکی باشن
 • بی نام A1 ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  3 7
  کاملا درسته کارشناسهای خودمون از همه بهترند
 • دلسوز IR ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  10 2
  آیا آقایانی که این بنده خدا را به ایران دعوت کردند سرخود این کار را انجام داده اند؟ اگر با هماهنگی قبلی بوده و ایشان به تهران آمده که باز هم باید این مبلغ با هزینه خدمات حضور به وی پداخت شود. چون اینها هیچ کاری را بدون وکیل و اقدامات قانونی انجام نمی دهند. در نهایت ما مشمول آن ضرب المثل " هم پیاز را خورد ، هم کتک را خورد، و پول هم پرداخت کرد " خواهیم شد. هم پویول به پولش می رسد،هم ما در برنامه تلویزیونی از او ااستفاده نکرده ایم ، و هم جریمه میدهیم و آبروی کشورمان می رود.
 • بی نام DE ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  11 1
  همه تو این کشور دارن از پول مردم ارتزاق می کنند و باید به مردم پاسخگو باشند که نیستن
 • بی نام A1 ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  12 1
  مطمئن باشید پویول پولش رو گرفته و اومده پس نیاوردنش به برنامه خیلی بد وعجیب بود.اگه میخواستن نیارن و پول ندن اصلا نباید دعوت می کردن.به همه پول میدن ارز خارج نمیشه فقط پویول ارز خارج میکنه
 • مصطفی A1 ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  11 1
  میشه به صدا و سیما هم بگین در شرایط فعلی برای اگهی در تلویزیون چقدر از مردم میگیرن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • sasan IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 6
  بای بای عادل خداحافظ فردوسی پور
 • میم A1 ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  14 3
  به شخصه صدا و سیما رو فقط برای نود و فوتبال نگاه میکنم .این دعوت یک درصد از سودی که عادل به صداوسیما میرسونه هم نمیشد .من جای فردوسی پور باشم نود رو اجرا نمی کردم تا صدا و سیما بفهمه که در نبودش چه ضرری رو متحمل میشه تا حالش جا بیاد
 • بی نام US ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  19 3
  جوری میگه 600 میلیون آدم فک می کنه صدا و سیما داره مفتی اداره میشه و همه به خاطر رضای خدا کار می کنند تو این شرایط رقابتی و با پخش با تاخیر و سانسور فوتبال عادل می خواست مخاطب بیشتری رو جذب کنه که نمی ذارن
 • بی نام IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  12 0
  حالا که جلو دوربین نیومد پولشو نگرفت.. اگر مخالف بودن چرا تا تهران اومد.. نمیشه به یه مدیر اختیارات بدن بعد وسط کار پشیمون بشن یهو بزنن زیر همه چیز.. میگن با اتوئو و فیگو مخالف بودن می تونستن یه تذکر جدی بدن که مهمون بعدی نیاد، نه که طرف تا پشت در اومده راهش ندادن.. برای مخاطب هم ارزش قائل نیستن برای خودشون ارزش قائل باشن
 • بی نام IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  12 1
  عجب بخور بخوري شده مملكت .داريم به تمام جهان صادر ميكنيم جاهاي كه بخور كم دارن
 • بی نام A1 ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  13 0
  شاید سهم بعضی ها داده نشده
 • بی نام A1 ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  14 1
  ماشالا 3000 میلیارد اختلاس میکنن و شما ساکتی، حالا نگران 500 میلیون پول مردم شدین؟ اینکه اسپانسر چجوری سود میکنه به شما چه؟ مگه سر و ته مسایل مالی صدا و سیما معلومه؟ به نکونام هم تو برنامه نمیگن جواد جان حالا میخواستی اتوئو رو ساموئل صدا کنن؟
 • بی نام A1 ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  14 0
  خب اگه این پول به پویول داده نمی شد بین مردم تقسیم می کردن. مردم رو ساده فرض کرده اید؟
 • رضا IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  5 6
  کاملا با صداسیما موافقم ... اولا اون سال که نمیدونم کی بود اومد همه اللخصوص کامنتهای همین سایت فحاشی میکردن که چرا انقدر پول دادین ... حالا اینطوری میگید ... دوما صداسیما شبکه ی خصوصی هر شخصی نیست که هر شخصی بخواد سرخورد یه کاری کنه . باید هماهنگ بشه ... اگر در ایام فاطمیه و پیاده روی کربلا و محرم و صفر فقیر زیاد میشه ... الان هم فقیر زیاده ... الان پول یک نفر خرج میشه تو این ایام پول مردم یعنی هزار تومن هزار تومن خرج نذر میشه ... حالم داره از بحثهای بیخودی که تو کشور جای گرانی ، دلار ، سکه ، خودرو و ... صورت میگیره بهم میخوره .
 • بی نام IR ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  2 0
  همین یه ذره مخاطبی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی داره از صدقه سر عادل فردوسی پوره، همین آدمه که براتون باعث درآمدزایی می شه، همین آدمه که می تونید بین برنامه اش، اول برنامه اش، آخر برنامه اش تبلیغاتتونو به زور به خورد مردم بدین، اون پول های بیت المالو که صاف صاف می زارید توی جیبتون ما حاضریم بدین یک مهمون به این مهمی وارد ایران بشه و در یک برنامه حضور داشته باشه تا افتخاری حداقل برای فوتبال ایران باشه
 • بی نام IR ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  2 1
  اگه راست می گید جلوی آدمهایی رو بگیرید تا با گول زدن مردم و دزدی 3000 میلیارد 3000 میلیارد حتی تو ذهنمم این همه پول جا نمی گیره، با این پول واقعا چندتا بدبختو از بدبختی نجات داد؟؟ شاید تمام بدبخت های ایرانو می شه با این پول نجات داد شما برو آقا به جای آبروریزی به این بزرگی جلوی اختلاص ها رو بگیر
 • بی نام RO ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  0 0
  اگه شما ناراحت بیت المال بودین، تلاش می کردین در این سازمان عریض و طویل کمی صرفه جویی کنید آن هم بخش هایی که به هیچ کار نمیان