ایسنا نوشت: دادستان کاشمر با بیان اینکه دستور داده شد که آمریکایی‌ها حق ندارند به این منطقه بیایند، افزود: با اختیارات قانونی که داشتیم از ورود این افراد جهت شکار به منطقه جلوگیری شد.

 غلامرضا طالعی امروز در دومین روز از هفته قوه قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران که در محلی دادگستری این شهرستان برگزار شد، همچنین از تشکیل کمیسیون حمایت از صنایع و سرمایه گذاری‌های مشروع برای اولین بار در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در این کمیسیون به مشکلات و اختلافات صنایع پرداخته می‌شود.

وی از ورود دادگستری به بی نظمی‌های اخیر درخصوص گرانی‌ها و تشکیل شورای تامین خبر داد و عنوان کرد: در این خصوص ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت آورده شد و اظهارات آنها نیز در این خصوص شنیده شد.

طالعی آسیب‌های اجتماعی،تصرفات اراضی ملی،ساخت و سازها و تغییر کاربری های غیرمجاز، تصرفات بسترحریم رودخانه کوهسرخ را از دیگر مسائلی دانست که به آنها ورود شده است.

جلوگیری از ورود آمریکائی‌ها به کاشمر

طالعی همچنین در خصوص ورود اتباع آمریکایی و صدور مجوزهای شکاری که در بسیاری از شهرهای کشور صادر و انجام شده بود، گفت: به رغم اینکه برای کاشمر هم این مجوز صادر شده بود اما جلوی آن گرفته شد.

دادستان کاشمر با بیان اینکه دستور داده شد که آمریکایی‌ها حق ندارند به این منطقه بیایند، افزود: با اختیارات قانونی که داشتیم از ورود این افراد جهت شکار به منطقه جلوگیری شد. وی با اشاره به اینکه برای کاشمر جهت شکار پنج راس قوچ توسط دو نفر از اتباع آمریکایی مجوز صادر شده بود،بیان کرد: به خاطر رعایت برخی مسائل طی نامه‌ای ازمحیط زیست خواسته شد از این اقدام پیشگیری کرده و اعلام کردیم که حق ورود اتباع آمریکایی به این شهرستان وجود ندارد.

طالعی بیان کرد: جای سوال است که وقتی آمریکا در سطح بین المللی دشمنی خود را به طور علنی اعلام می‌کند و تاکید براین مطلب دارد و اقدام هم می‌کند چرا باید اتباع آمریکایی به دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور آمده و این اقدام را انجام دهند.

هشدار به اداراتی که وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند

وی در ادامه با اعلام اینکه دادستان به هر اداره،نهاد، ارگان و جای دیگری که احساس کند حقوق مردم و منافع عمومی در خطر است باید ورود کنند و خواهد کرد، بیان کرد: در خصوص حقوق عامه ورود جدی و قاطعانه خواهیم داشت.

طالعی با تاکید براینکه تمامی اقدامات نهادها و ادارات به طور جدی رصد می‌شود،گفت: تمامی ادارات و نهادها در برابر وظایف، حقوق و تکالیفی که در برابر مردم دارند باید پاسخگو باشند. وی با اظهار تاسف از اینکه برخی از نهادها و ادارات وظایف خود را به نحو احسن انجام نمی‌دهند، بیان کرد: در این خصوص هشدارهایی داده شده و مکاتباتی با این مسئولان انجام داده‌ایم.

دادستان کاشمر با بیان اینکه اگر رویه بخواهید به همین طریق ادامه داشته باشد از نهادهای نظارتی و اختیارات قانونی خود استفاده خواهیم کرد، افزود: خوشبختانه پس از این صحبت‌ها شاهد تحرکاتی بوده‌ایم.وی با اشاره به اینکه هرکجا کوتاهی و نقصی در کار باشد و ببینیم حقوق مردم دارد ضایع می شود بدون شک ورود خواهیم کرد و منطبق با قانون وظیفه خود را انجام خواهیم داد، رویکرد دستگاه قضایی را رویکرد عدالت محور دانست و اظهار کرد: منطبق با قانون و رویکرد عدالت محور وظایف خود را در سطح جامعه به بهترین نحو انجام خواهیم داد.

2323

کد خبر 785555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • بانام A1 ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  6 0
  اختلاس های میلیاردی جز حقوق مردم نبود نه؟؟؟؟؟
 • بی نام RO ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 1
  سردمدارت از امریکایی دعوت میکند که بیاید گردش کند ولی تو که بیسواد هستی و از دنیا بیخبر هستی و هر چند صالح هستی چرا ممانعت میکنی؟
 • بی نام A1 ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 1
  دولت امریکا حسابش با ملت امریکا جداس جناب دادستان
 • بی نام A1 ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 0
  این ها که گردشگر هستند در ضمن5000آقازاده ایرانی هم انجا زندگی لاکچری دارند
 • بی نام A1 ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  4 1
  هردم از این باغ بری می رسد حضرات، چقدرم با آب و تاب از رفتار قانون شکنانه خود تعریف می کنند به قول خودتون نهادهای ذیربط بهشون مجوز دادن خانه از پای بست ویران است کشته از بس که فزون است کفن نتوان کرد
 • شمس تبریزی A1 ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  1 4
  احسنت. خیلی خوب کاری کردی جناب دادستان.
 • بی نام A1 ۰۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  5 0
  شما فقط عوام فریبی مردم .و پاچه خاری برخی مسئولین نظام را کنید. اینجوری روزگارتان میگذرد ولی اخرتتان خیر.