کمبود و تنش آبی در هر استان و شهری مطرح می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت : حجم آب در کره زمین ثابت و در مداری بسته به طور دایم در حال گردش است

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، رضا میرزایی گفت: ٣درصد از کل آب های کره زمین که برای مصارف انسانی مانند کشاورزی و صنعت و شرب مناسب است شیرین می باشد از این مقدار نیز سه چهارم در یخ های قطبی و خارج از دسترس انسان است .

میرزایی با آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب عنوان کرد : یکم تا هفتم تیرماه هر سال به نام هفته صرفه جویی در مصرف آب به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی، اجتماعی نام‌گذاری شده است و تلاش‌های زیادی برای ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی مردم و جلب توجه افکار عمومی درباره آب و مسایل مرتبط با آن صورت می گیرد .

وی در ادامه افزود : امروزه جایگاه آب به عنوان یکی از محورها و مولفه‌های اساسی توسعه بر هیچ کس پوشیده نیست. کاشت محصولات آبدوست در نقاط کم آب، افزایش دشت های ممنوعه و رعایت نشدن الگوی مصرف صحیح از مهم ترین چالش های پیش روی آب بوده که عبور از آن ها جز با عزم راسخ مردم ممکن نبوده و نیست

رضا میرزایی خاطر نشان کرد : این روزها مسئله کمبود آب در سراسر جهان به بحرانی عمومی تبدیل شده است. به همین علت، اقدام برای صرفه جویی در مصرف آن نه تنها باعث کاهش هزینه می شود، بلکه برای کشور و نسل های آینده نیز مفید خواهد بود. با برخی راهکار می توان به سادگی به حل بحران کمبود آب کمک کنیم .

مدیرعامل آب منطقه‌ای یادآور شد : این روزها که کمبود آب و بحث تنش آبی در هر استان وشهری مطرح می شود .خطر کم آبی و خشکسالی کشورمان را تهدید می کند و موثرترین راه مدیریت مصرف و صرفه جویی آب توسط همه مردم می باشد.

میرزایی در پایان اضافه کرد : در هر حال ما موظف هستیم، هیچ قطره آبی در هیچ گوشه ای از این کشور بیهوده هدر نرود لذا باید درچگونگی مصرف آب و در فعالیت های شخصی و روزانه در راستای صرفه جویی از آب پاکیزه مسئولانه و دل سوزانه عمل کنیم .

46

کد خبر 785607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =