۰ نفر
۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۹

ایرنا نوشت: منابع خبری بحرین بامداد دوشنبه گزارش دادند، شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین به دلیل وخامت اوضاع جسمانی به بیمارستان منتقل شده است.

تارنمای شبکه تلویزیونی اللؤلؤه بحرین به نقل از مرکز حقوق بشر این کشور اعلام کرد: شیخ قاسم که بیش از 400 روز در بازداشت خانگی به سر می برد و مداوای وی تنها زیر نظر مسئولان حکومتی منامه و تحت تدابیر امنیتی شدید انجام می شود، ساعت 9و 35دقیقه به وقت محلی (11و 5 به وقت تهران) به دلیل وخامت اوضاع جسمانی راهی بیمارستان شد.

این مرکز در بیانیه مطبوعاتی خود بدون اشاره به علت وخامت اوضاع جسمانی رهبر شیعیان بحرین اعلام کرد، تشخیص اولیه پزشکان نشان می دهد که او قادر به راه رفتن نیست و در ناحیه لگن و ران دچار مشکلات حاد است.

منابع محلی بحرین همچنین گزارش دادند: نیروهای امنیتی، پسر و داماد شیخ قاسم را که همراه با آمبولانس حامل وی در حال حرکت به سوی بیمارستان بودند، دستگیر کردند و همچنان در مرکز پلیس بازداشت هستند.

رژیم بحرین از ماه ژوئن سال 2016 میلادی (خرداد 1395) با سلب تابعیت و محاکمه شیخ قاسم منطقه الدراز محل سکونت وی را نیز به محاصره امنیتی در آورده و مانع برگزاری نماز جمعه شیعیان در این منطقه شده است.
در همین حال نیروهای امنیتی در پی اعلام فراخوان برای تظاهرات علیه بازداشت خانگی شیخ قاسم و نیز برگزاری مراسم یادبود کشته شدن شهروندان شیعه بحرینی، منطقه الدراز را محاصره کردند.

دادگاه بحرین شیخ قاسم رهبر شیعیان بحرین را به اتهام جمع آوری خمس و پولشویی به یک سال زندان و جریمه نقدی 100 هزار دینار بحرین معادل 300 هزار دلار محکوم کرد.

بحرین از سال 2011 تاکنون با بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم حاکم آن رو به روست.

5252

کد خبر 785838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =