ایسنا نوشت: نقوی‌حسینی گفت: اروپایی‌ها به ماندن ما در برجام نیاز دارند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «با خروج آمریکا دیگر برجامی وجود ندارد که ایران بخواهد در آن بماند» گفت: قطعا اروپایی‌ها احتیاج دارند که ما در برجام بمانیم.

اهم سخنان نقوی حسینی به شرح زیر است:

* از نظر بنده به عنوان یک تحلیلگر سیاسی، برجام تمام شده است همان‌ زمان که آمریکا از برجام خارج شد، برجام کان‌لم‌یکن شد، لذا ادامه تلاش برای حفظ برجام بی حاصل است.

* آمریکا نظام برجام را بر هم زد و اروپایی‌ها همراهی کردند لذا اکنون زمانی است که باید به قانون مصوب مجلس عمل کنیم. در این قانون آمده که اگر عضوی برجام را نقض کرد جمهوری اسلامی ایران حق انجام اقدامات بعدی را دارد.

* ما قبل از برجام شرایط بسیار بدتری را داشتیم که آن را پشت سر گذاشتیم. آن زمان همه کشورهای غربی علیه ما منسجم شدند اما باز هم ما راه خود را طی کردیم. اکنون که آمریکایی‌ها اصلا قادر به بسیج همه کشورها علیه ما نیستند لذا ما کوتاهی و نقض برجام نکردیم، این کار را آمریکایی‌ها انجام دادند. در شرایط فعلی هم این اروپایی‌ها هستند که نیاز دارند تا ما را در برجام نگه دارند.

کد خبر 785849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • بی نام BG ۰۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
  7 1
  بسه آقاااااا بسه.خودتونو به خوااب زدید واقعا؟
 • افشین A1 ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
  7 1
  میگن کسی که خوابیده رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده نه
 • بی نام A1 ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
  12 0
  من یه نظری دارم.نماینده های مجلس و اونایی که خیلی فکر میکنند مسول هستند و انهایی که خلی فکر میکنند مقاوم هستند و دم از مقاومت میزنند بیان حساباشون رو به نفع دولت و مردم خالی کنند و حقوق شون رو هم به حداقل دریافتی مثل یه کارگر ساده تنزل بدهند.بعد ببینم چند روز دوام میارن .
 • بی نام US ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
  7 0
  تحلیلگر سیاسی ؟