نوبخت در نشست خبری گفت: کسانی که ارز و طلا در خانه دارند تزریق کنند تا به تولید کمک شود. آیا اینکه کسانی ترامپ را تشویق کنند تا حلقه تحریم بیشتر شود،درست است؟

به گزارش خبرآنلاین محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز صبح سخنگوی دولت با اشاره به جام جهانی فوتبال در روسیه گفت: از یک منظر این مسابقات فرصتی برای ارزیابی نمادهای ملی ایرانیان دانست. اولین نمادی که در این رخداد و مسابقات جهانی کاملا قابل ارزیابی بود، موضوع عرق ملی تیم ایران بود. این تیم نشان داد که از نظر عرق ملی در سطح قابل تقدیر و قابل تقدیس بود.

وی افزود: نمی دانم در سایر کشور هم وجود دارد یا خیر اما ایرانیان داخلی و خارجی یکپارچه حمایت از تیم ملی شان داشتند که قابل تقدیر است. درست است صعود نکردیم اما همه می دانند که امکان صعود وجود داشت و تیم ملی با تیم های قوی جهانی بازی کرد.

سخنگوی دولت گفت: قطعا پول ملی ما نیز مانند اعتبار ملی تیم فوتبال کشورمان قابل توجه است. دولت تلاش کرد پول ملی را تقویت کند. همه شاهدند از سال 92 برای تقویت پول ملی فرزندان این کشور در مذاکرات سخت سال ها بحث و مقابله کردند تا آن عامل تحریم یا اتهام متوجه ایران را از آژانس برای ردش تأیید گرفتند. تمام قطعنامه های سازمان ملل که براساس اتهامات نادرست بر ایران تحمیل شده بود برطرف شد. دولت تا سال گذشته توانست پول ملی را تقویت و آن را از نوسانات دور کند.

وی ادامه داد: یازده مرتبه آژانس، تعهدات ایران را تأیید کرد اما چه کنیم کسی در آمریکا رئیس جمهور شد که نه علیه ایران بلکه علیه جهان جنگ اقتصادی راه انداخته است. دنیا همچون کانادا، فرانسه و چین همین وضع را دارند. آنها با تدابیری در مقابل اقدامات دولت آمریکا مقاومت کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: مردم بدانند دولت عامل برهم زدن ثبات قدرت پول ملی نیست، دولت برای اولین گام قیمت 4200 تومان را برای دلار در نظر گرفت و بر آن هم ماند. 11 میلیارد و 162 میلیون دلار از فروردین تا سوم تیر قسمتی با 4200 تومان و قسمتی با 3800 تومان عرضه شد. نسبت به سه ماهه سال گذشته درآمدمان 60 درصد بیشتر شد و 22 هزار و 830 میلیارد تومان پرداخت کردیم.

وی افزود: برخی می گویند دولت برنامه ندارد اما ما بودجه اضطراری داریم. امروز در آمریکا نشستند کوچکترین بانکی که در دنیا با ما همکاری می کند تلفن می زنند و تهدید می کنند.

سخنگوی دولت یادآور شد: ما خودمان خیرخواه خودمان هستیم. همه اقدامات ما باید در راستای تقویت پول ملی باشد. حمایت ملی باید باشد تا دولت موفق شود. کسانی که ارز و طلا در خانه دارند تزریق کنند تا به تولید کمک شود. آیا اینکه کسانی ترامپ را تشویق کنند تا حلقه تحریم بیشتر شود، درست است؟ کدام سال نیاز خانوارهای کشور 7 میلیون سکه بود. اگر پول ملی ضعیف شود دولت مقصر است؟

در ادامه نشست مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد هم گفت: 11 میلیارد دلار واردات سه ماهه بود که نسبت به سال گذشته 2.7 درصد کاهش داشته است که میزان کاهش یافته در زمره کالاهای ضروری نبوده است. عمده واردات قطعات منفصله خودرو بوده است بنابراین منطقی نیست که ما یک دفعه با افزایش قیمت خودرو مواجه شویم. تأمین واردات کالای اساسی با ارز 3800 تومان و با 4200 تومان است بنابراین مصرف و تولید هر دو حمایت شدند. بودجه نیز تغییر نکرده و تخصیص بودجه هم تأخیر نداشته است.

وی افزود: اولویت اصلی کشور تأمین کالاهای اساسی است که رقمی حدود 18 میلیارد دلار با دست و دلبازی برای یک سال درنظر گرفته ایم. صادرکنندگان ملزم نیستند که ارز خود را به بانک بفروشند اما باید ارز خود را در بورس عرضه کنند. مقدماتش پیش بینی شده است. فردی که می خواهد واردات کنند در بورس نیاز ارزی خود را تأمین می کند.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: برخی می گویند چرا یک ماه پیش این سیاست ها دنبال نشد؟ خوب ما باید متناسب با نیازها باید عمل کنیم. قرار شد روزانه میزان واردات براساس نوع کالا و به ارزش کالا روی سایت اعلام می شود. البته بازار را باید نظارت کنیم که کالای وارداتی با همین رقم عرضه شود. مردم نظارت می کنند و ما نیز موظف به پیگیری هستیم.

کالاهای عمدتا وارد شده با ارز 4200 تومان قطعات منفصله خودرو، ذرت دامی، برنج، سویا، گوشی تلفن همراه، جو، ماشین آلات، کنجاله، لوازم خانگی، ماشین آلات صنعتی، روغن دانه آفتاب گردان و بنزین است.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو هم در این نشست گفت: نمی خواهم از واژه بحران برای موضوع آب استفاده کنم چون روزی که به این وضعیت برسیم در پیدا کردن واژه به مشکل می خوریم. اگر بتوانیم روزی 10 درصد مصرف آب را بهبود ببخشیم تا دهه ها مشکلات در حوزه آب نخواهیم داشت. عزم ملی و جدی باید داشته باشیم که زمینه اش وجود دارد. ما مقابله با خشکسالی نمی کنیم بلکه سازش با کم آبی می کنیم. آب یک عرصه چند انضباطه است. وجه اقتصادی، اجتماعی، تاریخی، فرهنگی و سیاسی دارد که اگر بی توجهی شود وجه امنیتی هم خواهد داشت. گام اول برداشته شده و ادامه خواهد داشت.

وی افزود: سال گذشته 9 هزار و 300 مگاوات تولید برق آبی داشتیم. امسال 5000 مگاوات تولید برق آبی خواهیم داشت اگر بخواهیم همین رویه مصرف را ادامه دهیم این یعنی شروع خاموشی ها در کشور. مگر آنکه الگوی مصرف عوض شود و ما از این وضعیت عبور کنیم. خط قرمز دولت تأمین آب شرب مناسب برای همه ایرانی ها در شهر و روستا است.

وزیر نیرو یادآور شد: 334 شهر با جمیعت بالغ با 34 میلیون نفر در وضعیت تنش آبی قرار دارند که 17 میلیون نفر در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی ادامه داد: ما امسال بنا داریم، نه فقط برای تابستان امسال و دور شدن از دل مشغولی خاموشی بلکه برای مصرف مناسب در کشور، برنامه مدیریت مصرف اجرا شود. این را هم از مجموعه های دولتی آغاز کردیم تا نظارت می شود برق سازمان هایی را که تخلف کرده باشند قطع می کنند. در استان خوزستان، هفته آخر خرداد در خوزستان همانند سال گذشته متوسط حداکثر دما 46 درجه بود اما 963 مگاوات بهبود رفتار مصرفی داشتیم. ما استان ها را روزانه مانیتور می کنیم.

اردکانیان یادآور شد: درباره چاه های کشاورزی به سمتی می رویم که امیدواریم 1100 مگاوات صرفه جویی برق داشته باشیم. با کشورهای همسایه نیز 200 مگاوات افزایش واردات خواهیم داشت.

رضا اردکانیان درباره صادرات آب به خارج کشور هم گفت: چنین کاری انجام نمی شود. من از هوشیار اصحاب رسانه تشکر می کنم. هر نوع طرح مطلبی در این زمینه را با روابط عمومی وزارتخانه یا خود من مطرح کنند تا ابهامی در جایی ایجاد نشود.

نوبخت درباره رد لایحه تفکیک وزارتخانه ها در مجلس، گفت: ضمن احترام به نظر مجلس، جمع بندی دولت این است که نظر مجلس کارشناسی و عملیاتی نیست. ما الان در حوزه عملیات هستیم. این تجمیع وزارتخانه ها موجب کارآمدی در آن حوزه ها نیست. تجمیع شدند تا دستگاه های اداری کوچک شود اما نشد و صرفه جویی در شخص وزیر بود. مجلس به دولت اعتماد کند، گاهی روی کاغذ می گویند چون در فلان کشورها چنین ادغام هایی انجام شد و جواب داد اینجا هم باشد اما وضعیت ایران فرق می کند. نظر مجلس درباره این لایحه کمک به دولت نبود. ما در هر جلسه با نمایندگان اهمیت لایحه را به مجلس یادآور شدیم.

سخنگوی دولت درباره صحبت شفاف رئیس جمهو در موضوع دست های پشت پرده تقابل ها با دولت گفت: آقای رئیس جمهور دنبال دفاع از شخص خود نیست و به مصالح و انسجام ملی فکر می کند. آقای رئیس جمهور اگر روزی طرح چنین صحبت ها را به نفع کشور بداند باید انتظار داشت که برخی دیگر از مسائل را هم مطرح کند.

کرباسیان وزیر اقتصاد درباره دریافت کنندگان ارز 4200 تومان و نظارت و مکانیزم جلوگیری از تخلف آنها در عرضه کالا گفت: اینکه متخلفان را نقره داغ کنیم، در دستورکارمان است.

نوبخت سحنگوی دولت در پاسخ به خبرآنلاین که پرسید «اعتراضاتی انجام می شود که نمونه اش را در بازار شاهد بودیم، دولت اخیر محل هایی را برای برگزاری تجمعات قانونی اعلام کرد، آیا برنامه ای است که این اعتراض ها ساماندهی شوند و مسئولان مربوطه نیز در آن محل ها حاضر و پاسخگو باشند؟» گفت: علاقه مندیم هم حرف کسانی که نظری دارند بشنویم و هم اگر مطالبی داریم منعکس کنیم. بهترین کار گفتگوی مستقیم است.

وی افزود: آمادگی داریم با هر کسی که حوزه اقتصاد حرفی دارند حرف شان را بشنویم و جواب دهیم. من هر هفته به نمایندگی دولت در نشست سخنگو حضور پیدا می کنیم. اگر جمعی باشند، ما هم استدلال و برنامه داریم. معتقدم برای مسائل کشور نیازمند به کنار هم قرار دادن اطلاعات هستیم. استقبال می کنیم معترضان معترضان حرف شان را در جایی بزنند و توضیحات ما را نیز بشنوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: هر جمعی که مقابل سازمان برنامه بودجه می آیند، در سازمان را باز و جمعیت به داخل سالن تجمعات می روند. آب و بیسکوبیت پذیرایی می شوند. همیشه شخصا خودم می روم، اول عذرخواهی می کنم که چرا به این موضوع رسیدگی نشد که آنها برای طرح موضوع به سازمان برنامه و بودجه آمدند، همانجا اگر هم کاری باید انجام دهیم، دستور پیگیری اش را می دهم. البته چندجلسه ای است که خودشان داخل سازمان نمی آیند. در مجموع اگر سازوکار برگزاری چنین کاری فراهم شود استقبال می کنیم.

 

29214

کد خبر 786142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 71
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  که جناب عالی کماکان سر کار باشید و برخی آقازاده در آمریکا عشق و حال کنند
  • بی نام IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   390 9
   این چند نفر که منفی دادند نکنه خودشان آقازاده تشریف دارند؟
  • بی نام IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
   127 2
   چند سوال از آقای نوبخت: 1. مگه حمل پول بیشتر از ده هزار دلار جرم نیست ؟ پس چطوری پولشان را بیاورند؟ 2. مگه فروش دلار در بازار آزاد جرم نیست؟ پس چطوری ارزشان را بفروشند؟ 3. مگه خرید ارز به جز برای واردات خاص جرم نیست؟ پس بعدا چطوری پولشان را به ارز مورد نیازشان تبدیل کنند؟
 • بی نام A1 ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  821 4
  لطفا آدرس بفرمایید حضورا بیایم تقدیم کنیم
  • بی نام A1 ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   معلومه همتون دلار و سکه خریدید
 • بی نام IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  635 3
  فقط میشه لبخند زد به این تیتر
 • بی نام A1 ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  574 2
  خود شما دولتی ها و اقوامتون اول
 • بی نام IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  504 1
  چشم. حتما. امر دیگه ای باشه؟
 • بی نام IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  689 8
  اقای نوبخت کشور رو به شرایطی انداختید که اعتماد مردم به صفر رسیده
  • عرفان IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   157 3
   اشتباه منفی دادم.. بعضی از مسئولین نفسشون از جای گرم بلند میشه خودشون که با گرانی و تورم که ککشونم نمیگزه مردم بیچاره هرروز ضعیف تر و فقیرتر میشن.. به قول ی بنده خدایی: خدا صبر بده
  • بی نام EU ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   181 2
   ادم یاد کشور کره میوفته که با یه فراخوان دولت مردم هر چی طلا داشتن رو آوردن دادن به دولت تا بدهی های خارجیش رو صاف کنه. اعتماد حرف اول رو میزنه که متاسفانه ...
 • آقا بالاسر IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  587 3
  من يك 1 دلاري دارم اونم نميدم بهتون ...
 • بی نام IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  495 3
  ببخشید میشه بگید همونی که قراره سکه و ارزمون رو بخره چرا پولشو به تولید تزریق نمیکنه؟
  • بی نام A1 ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   پول بدون پشتوانه که نمیشه چاپ کرد، یه خورده بیشتر از اقتصاد بدونیم هم بد نیست
 • بی نام A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  365 1
  هر چی شما بفرمایید ما اطلاعت میکنیم ... چون هر چی گفتین درست و عملگرایانه بوده
 • بی نام PT ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  181 1
  اولا مگه ۱۰۰بار نگفتین ما در بنزین خود کفا شدیم؟ پس چرا دوباره وارد میکنین؟ ثانیا شما اجازه تاسیس کارگاه و کارخونه به مردم بدین با معافیت از مالیات تا۵سال مردم خودشون پول رو ببرن تو تولید و اشتغال وقتی الان پدر مردم رو با مالیت و قوانین سخت درآوردین نتیجه همین دلال بازی میشه
 • بیچاره A1 ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  121 2
  ماشالله به این راه حل .
 • دلسوز DE ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  479 3
  من یک ایرانی خارج از کشور و عاشق ایران هستم. به نظر شما آیا عاقلانه است که ما ایرانیها پول مان را بیاوریم داخل کشور آن وقت خاوری ها و صدها خاوری دیگر پولی را که ما به ایران آورده ایم میلیارد میلیارد از کشور خارج کنند و آن سوی دنیا با پول دزدی صفا کنند؟ فرزندان مسئولین که در خارج زندگی می کنند. اول باید آنها به ایران برگردند و به مملکت کمک کنند.
  • بی نام A1 ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   خوش بحالت شما هم گویا از افراد پولدار هستی که الان خارج از کشور زندگی میکنی و فکر نکنم خیلی معنی گرانی و شرایط اقتصادی داغون رو درک نکنی.
  • بی نام IT ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   101 3
   منم یک ایرانی خارج از کشورم و متاسفانه سرمایه ام را از طریق صرافی به ایران آوردم و تا الان کلی هم ضرر کرده ام و متاسفانه نمیتوانم ارز مورد نیازم را براحتی انتقال بدم امیدوارم راهکاری بگذارند تا حداقل ما ایرانیهای خارج از کشور بتوانیم پولمون را براحتی نقل و انتقال بدیم. با این وضعیت فقط بی اعتمادی زیاد شده و شاید با این محدودیتها دیگه کسی براحتی حاضر نباشه سرمایشو به ایران بیاره
 • بی نام A1 ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  315 2
  دقیقا کدوم تولید؟؟؟؟؟
  • بی نام IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   211 3
   شما بخوانید واردات آقایان از بلاد دوست و برادر و سرهم کردن و با قیمت نجومی فروختن به نام تولید داخل به نظرم باید لغتنامه جدیدی درست کنند تا معنی کلمات از نظر آقایاون را برای اقشار بی اطلاع جامعه بیان کند
 • بی نام IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  255 1
  دقیقا بفرمایید برای تولید چی؟
 • بی نام IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  316 1
  چطوره آقازاده های خارج نشین هم ارز و طلاجاتشون رو بیارن داخل باهم تولید کنیم؟
 • بی نام IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  252 2
  من یه ربع سکه دارم ..... لطفا راهنمایی کنید .
  • بی نام US ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   96 2
   نگرش دار اونم بگیرن ازت نمیتونی جایگزین کنی
 • بی نام IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  241 6
  ده هزار دلار سهم ه ایرانی از صادرات نفت و مشتقات را لظفا بدهید تا خودمان اقتصاد را درست کنیم
  • بی نام A1 ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   16 79
   میشه لطفا بگی این عدد رو از کجا آوردی؟ عادت کردیم به حرف زدن بدون مرجع
  • بی نام IT ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   56 4
   واقعا اگر یکسال بدهند شاید دیگه فقیری نداشته باشم
  • بی نام A1 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   32 7
   واقعا این عدد را از کجا پیدا کردی خیلی زور بزنه به 1250 دلار نمیرسه هر چند اون هم رقم قابل توجهی است
 • بی نام IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  233 2
  شما خودتون چکاری برای تولید می کنید یک قبض برق هم تخیفیف نمی دید برای واحد تولیدی چه برسه مالیات و بیمه
 • بی نام A1 ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  161 2
  از هیچی خبر ندارید
 • بی نام ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  242 2
  ما مردم بیچاره حتی ریال هم نداریم شما دنبال دلاری.
 • نوید EU ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  242 4
  اون برادارانی که 35000 سکه خریداری کردن معاف هستن
 • بی نام A1 ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  181 2
  الان دقیقا اقتصاد مملکت رو کی مدیریت میکنه؟؟؟ آقایان به اصطلاح دکترین ومهندسین ؟؟؟
 • محمد A1 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  154 2
  پول ملی یکی ازارکان اساسی حیثیت یک ملت است .که متاسفانه عده یی آن رامثل بسیاری دیگر ازنمادهای هویتی این کشورفدای امیال موهوم خود کرده اند.
 • بی نام IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  140 2
  خبرآنلاین نظرات رو بدون دخل و تصرف منتشر کن، اصل بر بی طرفی و امانتداری است.
 • بی نام IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  136 2
  باز این آقا ...
  • بی نام IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   62 2
   باز این آقا را خوب اومدی
 • بی نام A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  215 2
  لطفا به تمام اقازاده ها بفرماید ارز ها را از حساب های شان در خارج به داخل کشور منتقل کنند و املاک را هم بفروشند و ارز ان را هم به داخل منتقل کنند. الان وقت کمک به اقتصاد کشور است . بیایند با ما سوار این کشتی شوند.
 • بی نام IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  133 3
  بله که دولت مقصر است دولت با افزایش افسار گسیخته نقدینگی و بوجود آوردن رکود باعث بوجود آمدن شرایط کنونی شده است
 • بی نام IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  91 4
  بله که دولت مقصر است دولت با افزایش افسار گسیخته نقدینگی و بوجود آوردن رکود باعث بوجود آمدن شرایط کنونی شده است
 • بی نام IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  141 2
  مگر شما تولید هم گذاشتید که مردم ارز را برای تولید وارد بازار کنند
 • چکاوک RO ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  55 41
  ما در خوشی وطن پرست می شیم اما در اینجور مواقع منی هم که ندارم از صد نفر قرض می گیرم می رم سکه می خرم بلکه دو روز دیگه گرونتر بفروشم.... کجای کاری شما آقای نوبخت
  • بی نام IT ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   59 2
   گرونتر کجا بود؟؟ قیمت طلای جهانی پایینتر هم اومده این پول ما است که کم ارزش شده وگرنه کسی سودی نکرده که هیچ شاید ضرر هم کرده باشه
 • بی نام A1 ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  152 3
  ملت دیگر یک دست نیست .علتش هم اینستکه شاهد فساد گسترده در این چند سال بودند و برخوردی نکردند....مردم می فهمند .می بیینند که برخورد جدی صورت نمی گیرد.
 • بی نام A1 ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  197 2
  وزرا و هیئت دولت اول از خودشون شروع کنن و دلار و طلاها و املاکشونو در راه وطن تقدیم کنن بعدش ملت به جای طلا جون میدن
  • بی نام IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   62 2
   آی گفتی، کاش یک ملیون لایک می توانستم بدهم
 • بی نام IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  112 2
  چشم بهش میگم
 • بی نام IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  193 4
  برید از اوناییکه میلیارد میلیارد ثبت نام سکه کردند بگیرید برید از آقازاده های مقیم امریکا بگیرید برید از اونهایی که ارز 4200 گرفتن کالا نمیارن یا با دلار 8000 تومان جنس میفروشند بگیرید
 • بی نام IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  123 2
  ارز و طلا را بیارن با اسکناسهای بدون پشتوانه ای که جدیدا چاپ کردید معاوضه کنند خودتون اول شروع کنید بسم الله ما پشت سر میایم
 • عباس IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  اگه ملت همراهی نکنه دولت به تنهایی نمیتونه کاری بکنه. این واضحه
 • بی نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  92 10
  سر پول بربریم موندم .دلار؟طلا؟ اینایی ک رفتن ترکیه و جاهای دیگه خونه خریدن رو بگیرین دار بزنین. اونهمه پول رو از کجا در آوردن؟
 • ایمان IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  94 2
  مثلا راهکار پیشنهاد داده؟
 • بی نام A1 ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  142 3
  من طلا داشتم به بانک مرکزی اعتماد کردم فروختم و سکه یکساله پیش خرید کردم. که هم کمکی به اقتصاد کشور بشه هم دارایی من حفظ بشه. حالا که سکه گرون شده بر خلاف قول قبلی می خوان مالیات بگیرن و بجای سکه اوراق تحویلمون بدن. اینم نتیجه اعتماد.
  • من من A1 ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   4 60
   چرا دروغ می گی؟ شما سکه خریدی ولی هنوز نمی دونی اوراق به چه معنی هست؟ شما قرار بود تا یکسال دیگه صبر کنی تا سکه رو بهت بدن الان دولت میگه از همین الان بهت اوراق میدم که اگه خواستی قبل از یکسال ببری تو بازار بورس بفروشی یعنی قدرت نقد شدن داشته باشی اگه نخواستی هم همون سر یکسال دیگه سکه رو بهت تحویل میده مثل بورس سکه اتی بعد تو ادعا می کنی می خواد مالیات بگیره و سکه نده الان من باید باور کنم ک تو طلا فروختی سکه پیش خرید کردی؟ داستان مالیات هم مشخصه برای ارقام چند صد یا هزارتا سکه ای هست...
  • بی نام IT ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   50 2
   دقیقا. دولت از همون اول هم مشوق مردم بود که سکه پیش فروش بخرند تا به این وسیله نقدینگی را جذب کنند و از همون اول هم قرار بود بدون مالیات باشه و مابتفاوت با بازار هر چه که بود به جیب خریدار بره. مردم هم برای اینکه تا حدودی ارزش پولشون حفظ بشه سکه خریدند. در حال حاضر هم اگر قیمت سکه بالا رفته مردم در واقع سودی نکردند و این بالا رفتن قیمت ناشی از کم ارزش شدن پول ملی است و این خنده دار خواهد بود اگر بخواهند از سودی که مردم نکردند مالیات دریافت کنند
 • رضا US ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  42 1
  نه بابا
 • بی نام A1 ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  59 1
  چشم من سه ماهی یک سکه بهار بابت مهریه می دم اونم با رضایت طرف دریافت کننده تقدیم می کنم ...
 • بی نام IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  57 1
  از خودتان شروع کنید اول.
 • بی نام IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  67 0
  همسایه ها یاری کنید تا ...
 • بی نام IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  62 1
  مردم برای انجام این کار نیاز به اعتماد دارند. باید مقدمات اعتماد فراهم شود از جمله: شفافیت حسابهای سران مختلف فرزندان و خانواده های اینها ، شفافیت واقعی نه صوری، برخورد با غارتگران بیت المال و دزدان پول های مردم در موسسات اعتباری. برگرداندن پول های به یغما برده توسط مفسدین دانه درشت. مقدمات رو فراهم کنید تا مردم ثروتمند پای کار بیایند.
 • بی نام IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  88 2
  مردم رو ترسندید و اعتمادشونو سلب کردید. سکه ای رو که هنوز تحویل ندادید می گویید می خواهیم ازش مالیات بگیریم و پرونده مالیاتی برای ثبت نام کنندگان باز کنیم.آخه چطوری مردم به شما اعتماد کنن ؟؟؟
  • بی نام IT ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
   73 2
   من میگم ارزش پولمون را برگردونید به شش ماه قبل، ما نه سکه میخواهیم نه ارز و نه چیز دیگه
 • داریوش RU ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  75 2
  ارز چیه ؟خوردنیه ؟ پوشیدنیه ؟ چیه ؟
 • ولید A1 ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  100 1
  واقعا هیچی سرجاش نیست،همه جا مردم از دولت کمک می گیرن تو ایران دولت کمک میخواد خب اگر نمیتونید جاتون رو با ملت عوض کنید
 • بی نام A1 ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  40 1
  اگه باورت نمیشه من طلا فروختم سکه یکساله خریدار بیا رسیدشو نشونت بدم
 • بی نام IR ۰۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
  50 2
  این اقتصاد بیمار سرطانیه اینکه بخوای پول خرجش کنی اشتباه محضه
  • بی نام SE ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
   10 16
   سرطان هم قابل درمانه.
 • بی نام A1 ۰۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
  42 0
  فکر خوبیه، پس اول از خودتون و برادران ... شروع کنید تا مردم یاد بگیرن
 • بانو A1 ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
  37 0
  شما لطفا جناب وزیر هر وقت با هند مراوده و صادرات نفت داشین به جای دریافت روپیه لطف کنید با گرفتن طلا مبادله کنید.تا هم پشتوانه مملکت بالا بره و هم چرخ اقتصاد بچرخه.