باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: جعفری دولت آبادی از شناسایی و بازداشت عاملان آشوب روز گذشته در خیابانهای اطراف بازار تهران خبر داد.

جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه همایش قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا در رابطه با اعتراضات روز گذشته تا این لحظه بازداشتی داشتید؟، اظهار کرد: قبلا هم گفته ایم که مسئولان نظام در برخورد با آشوب‌ها و ناامنی‌ها به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آیند.

وی افزود: برنامه جدی آمریکایی‌ها در مورد ایران دامن زدن به ناامنی هاست. دیروز تلاش کردند با تهدید بازاری‌ها درب مغازه‌ها را ببندند و در برخی نقاط شهر آشوب ایجاد کنند و به برخی مغازه‌ها آسیب برسانند.

دادستان تهران با بیان اینکه عوامل این آشوب‌ها دیشب شناسایی شدند، گفت: تعداد زیادی از این افراد دستگیر و بازداشت شدند. محرکان اصلی حادثه که با برنامه ریزی در نقاط مختلف تهران به تهدید بازاری‌ها اقدام کردند که اگر بازار را نبندید فلان کار را انجام می‌دهیم، توسط پلیس و دستگاه امنیتتی شناسایی شدند و امروز تحویل دادستانی می‌شوند.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: من به این افراد و خانواده‌های آن‌ها اطلاع می‌دهم که تا محاکمه نشوند، آزاد نخواهند شد. کسانی که اخلال نظام اسلامی را نشانه رفته اند، از جنس بازاری‌ها نبودند و خواهید دید که بازاری‌ها سمت خود را جدا خواهند کرد. مردم اجازه نخواهند داد عده‌ای به خود حق بدهند که وضع بازار را متلاطم کنند و برای مردم ناامنی اقتصادی ایجاد کنند.

وی افزود: پیام من به آشوب گران در حوزه امنیت و اقتصاد این است که دستگاه قضایی با هرگونه نا امنی و آشوب و اغتشاش در حوزه اقتصادی مبارزه خواهند کرد و متهمانش مانند آشوب‌های دی ماه و اسفند ماه تا انجام محاکمه آزاد نخواهند شد. ریاست قوه قضاییه فرمودند که اتهام اخلال در نظام اقتصادی و اتهام در حوزه امنیت مجازات سنگینی دارد.

دادستان تهران در پاسخ به سوالی درباره علت و بازداشت هنگامه شهیدی و آخرین وضعیت پرنده قبلی ایشان گفت: ایشان چند ماهی متواری بود و همان طور که در شبکه‌های مجازی می‌دیدم، هر روز اهانت‌های آشکاری به دستگاه قضایی و مسئولانش می‌کرد. به جای اینکه خود را معرفی کند، توییت‌های بسیار مجرمانه‌ای منتشر می‌کرد. امروز در جزیره کیش درحالی که مدعی بود تا تغییر مسئولان دستگاه قضایی خود را معرفی نخواهد کرد، دستگیر شد. این نشانه اقتدار پلیس ماست که به همه متهمان می‌گوید دست از اقدام مجرمانه بردارند، ایشان پرونده سنگین در دستگاه قضایی دارد. امیدواریم که زودتر به دادگاه ارسال شود.

جعفری دولت آبادی در پاسخ به سوالی در مورد بازداشت علیرضا زیبا حالت منفرد که به جعبه سیاه بابک زنجانی معروف است، گفت: ایشان در بازداشتگاه است و البته من اخیرا به بازپرس ایشان تاکید کردم در تحقیق تسریع شود. چون برخی از تحقیقات ایشان منوط به انجام کار کارشناسی و در حال انجام است.

دادستان تهران در مورد پرونده فعالان محیط زیستی گفت: به زودی امیدوارم به دادگاه ارسال شود.

وی در پایان در مورد توییت محمود صادقی مبنی بر هجوم ماموران امنیتی به منزل سید امامی و گذاشتن جعبه‌ای در داخل خانه گفت: من نمی‌دانم، مسئله گذاشتن جعبه را نشنیدم، اما برای کاری که انجام شده حتما مجوز قانونی وجود داشته است.

۴۲۲۳۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 786245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =