ایسنا نوشت: مدیر واحد پیش‌بینی و مدل‌سازی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی امروز (۷ تیر) وضعیت کیفی هوای پایتخت از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس است همچنین وزش باد در برخی ساعات سبب خیزش گرد و خاک می‌شود و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.


حسین شهبازی در گفت و گویی افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۷ تیرماه) نسبت به روز گذشته است و در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود.

وی در ادامه گفت: با تداوم این شرایط جوی فردا (۸ تیر) در برخی ساعات وزش باد موثر از سمت نواحی جنوبی - جنوب شرقی پیش بینی می شود. بر این اساس انتظار می رود تا فردا (۸ تیرماه) شرایط کیفی هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد. همچنین تا روز پایانی هفته دما افزایش جزئی خواهد یافت.

شهبازی درپایان گفت: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۸۱ و هوا در شرایط سالم است.

2323

کد خبر 786552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =