باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یک مقام مسئول گفت که براساس آخرین آمار از 33 نفری که مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شدند، متأسفانه 3 نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

کریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی در گفت‌وگویی، درباره آخرین وضعیت تب کریمه کنگو اظهار کرد: براساس آخرین آمار از 33 نفری که مبتلا به این بیماری شدند، متأسفانه 3 نفر از آنها جان خود را از دست دادند که هر سه مورد آنها بیماری زمینه‌ای داشتند.

به گفته وی، وضعیت شیوع تب کریمه کنگو نسبت به مدت مشابه سال قبل بیانگر کاهش 50 تا 60 درصدی بیماری در استان‌های مختلف کشور است.

امیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان‌های مرزی خبر داد و گفت: براساس دستورالعمل های وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی در شهرستان‌های مرزی باید مراقبت و آموزش‌های بیشتری داشته باشیم چرا که آموزش رکن اصلی کنترل بیماری‌های بومی است.

این مقام مسئول ادامه داد: کشورهای همسایه از جمله افغانستان و پاکستان همیشه در معرض این بیماری قرار دارند اما در برخی موارد گزارشی در این زمینه ارائه نشده است که انتظار می رود در جاهایی که این بیماری رؤیت شد بلافاصله نسبت به اقدامات پیشگیرانه و سم‌پاشی آن محل اقدام شود.

وی تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم ضمن رعایت مسائل بهداشتی از کشتار غیرمجاز دام در منازل خود به سبب شیوع بیماری در فصل گرما اجتناب کنند و همواره دامداران در صورت رؤیت کَنه اقدام به سم‌پاشی اسطبل‌های خود کنند و بلافاصله سازمان دامپزشکی را در جریان قرار دهند.

امیری در پایان سخنانش درپاسخ به این سوال که آیا گزارشی از شیوع بیماری در استان تهران ارائه شده، تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون گزارشی از بیماری تب کریمه کنگو( سی سی اچ ) در استان تهران نشده است.

2323

کد خبر 786613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =