ایسنا نوشت: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی شفاف‌سازی در نحوه تخصیص ارز را موجب جلوگیری از فساد و رانت دانست و گفت که بروز پدیده‌هایی مثل بابک زنجانی محصول عدم شفافیت بوده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی اظهار کرد: بروز پدیده‌هایی مثل بابک زنجانی محصول عدم شفافیت بود و اگر کسانی به دنبال عدم شفافیت هستند یعنی پشت صحنه‌هایی برای خود دارند. متاسفانه به بهانه دور زدن تحریم، شاهد این بودیم که جیب‌های بسیاری پر شد و یک عده که متقاضی تحریم هستند و از آنها به عنوان کاسبان تحریم یاد می‌شود در واقع به فکر جیب‌شان هستند.

وی افزود: ما به دنبال شفاف‌سازی هستیم و هیچ کس نباید این دغدغه را داشته باشد که در صورت شفاف‌سازی دست ما برای آمریکایی‌ها رو می‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه «ارز برای کالاهای اساسی ضروری و اجتناب‌ناپذیر اختصاص می‌یابد» تاکید کرد: نمی‌شود در چنین شرایطی کسی نداند که ارز تخصیصی چطور هزینه شده است. من کاملا موافق شفاف‌سازی در مورد نحوه تخصیص ارز هستم. انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی جلوی بسیاری از فسادها،‌ رانت‌ها، دزدی و ظلم به مردم را می‌گیرد و اگر کسی در برابر این شفاف‌سازی مقاومت می‌کند باید به دیده تردید به او نگاه کرد.

اگر راهکارهای رئیس‌جمهور عملیاتی شود از تحریم‌ها عبور می‌کنیم

حجت الاسلام حسن نوروزی در ارزیابی از سخنان اخیر رئیس جمهور در جمع مدیران ارشد کشور اظهار داشت: اگر به دنبال این صحبت‌ها عمل هم آغاز شود بسیار مطلوب خواهد بود. مثلا به دنبال تفکیک در وزارت راه و مسکن آقای رئیس جمهور دستور دهند که اداره بازرگانی شهرستان‌ها از وزارت صنعت جدا شود.

وی افزود: آقای رئیس جمهور در صحبت ها به تساهل برخی مدیران اشاره داشتند که در صورتی که افرادی تساهل کنند کنار گذاشته شوند. این موضوع باید آغاز شود و آنها که تساهل می‌کنند و چوب لای چرخ امور می گذارند تغییر پیدا کنند. از آن سو باید وزرای جوان معرفی شوند و افرادی که پای کار هستند باید فعالیت خود را آغاز کنند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: ما تعارف نداریم در حال یک جنگ اقتصادی با آمریکا هستیم به همین دلیل است که امور باید با توجه دقیقی پیگیری شود. صحبت‌هایی که رئیس جمهور مطرح کردند عالی بود. اگر این راهکارها عملی شوند از تحریم‌ها عبور می کنیم و کشور به حالت عادی باز می گردد.

نوروزی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به دولت عنوان کرد: دولت نباید منتظر باشد که مجلس یا حضرت آقا دستور دهند، باید حرف‌های خود را عملی کند افرادی که تساهل می ‌کنند باید کنار گذاشته شوند. استانداری‌ها روزی دو بار در خصوص وضعیت بازار، اقتصاد و تجارت جلسه بگذارند تا با رهنمودهای مقام معظم رهبری مشکلات برطرف شود.

214214

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 787276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =