رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره فیلم‌های منتشر شده از نیروی انتظامی گفت: در جلسه کمیسیون با نیروی انتظامی این موضوع مطرح شد.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب و رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره اعتراضات اخیر به خبرآنلاین گفت: یکسری نارضایتی‌ها و انتقادهای جدی وجود دارد که عدم توجه به آنها تبدیل به اعتراض می شود و عدم توجه به اعتراض تبدیل به اعتصاب و خشونت می شود لذا برای بررسی اعتراضات باید همه جوانب را در نظر گرفت.

او افزود: ما شاهد هستیم در بسیاری موارد ضعف‌های مدیریتی وجود دارد که این ضعف‌های مدیریتی موجب شده است تا نارضایتی هایی شکل بگیرد؛ ناگفته نماند خیلی از زخم‌هایی که سرشان بسته نشده است وقتی زخمی بازشود آنها هم باز می شوند و این واقعیتی است که در کشور ما وجود دارد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه سپردن زمام همه این مسائل به خارج از کشور و ارتباط دادن آنها به موضوع برجام اشتباه است؛ در خیلی موارد در سطح مدیریتی اشکالاتی صورت گرفته است که لازم است اصلاح شود گفت: این ساز و کاری که اخیرا در شورای امنیت ملی دیده شده است مبنی بر اینکه اگر نهادی در امور مردم به ویژه در زمینه اقتصادی کم کاری کند باید پرونده آن به دادستانی به عنوان مدعی العموم داده شود کار بسیار خوبی است و امیدواریم اجرا شود. فراموش نکنیم مردم کمبودها را درک می کنند اما کم‌کاری ها را نمی پذیرند. دادستان به عنوان مدعی العموم باید در جاهایی که ضعف مدیریتی باعث ایجاد نارضایتی شده است باید دخالت کند.

این  نماینده مجلس درباره اینکه بخشی از نارضایتی ها هم تنها متوجه دولت نیست و گاهی هم دستگاه هایی مانند قوه قضائیه را شامل می شود گفت: به هرحال ضعف اصلی در اجرا است در بخش هایی هم که ضعف متوجه اجرا نیست در آن بخش هم باز لازم است مدعی العموم وارد شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این سوال که اخیرا فیلم هایی منتشر شد که در آن مقابل معترضین بار آجر خالی می کردند یا فیلم هایی که مدعی اند خود ماموران نیروی انتظامی دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند آیا کمیسیون امنیت ملی این موضوع را پیگیری کرده است گفت: در موضوع تهران چنین مسئله به وجود آمد که در جلسه کمیسیون امنیت ملی با نیروی انتظامی که چهارشنبه گذشته برگزار شد مطرح شد؛ اکنون این موضوع مورد پیگیری قرار گرفته است و باید ببینیم نتیجه تحقیقات به کجا می رسد.

29216 

کد خبر 787363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
    6 0
    مثل بررسی های قبلی