به گزارش مهر، استاندار اصفهان گفت: به صراحت این مطلب را بیان می‌کنم که در استان اصفهان سرعت بخشی به کارها و تلاش برای رفع مشکل در کمتر دستگاهی دیده می‌شود و مدیران استان اصلا ریسک پذیری ندارند.

 محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با محوریت مباحث اقتصادی اظهار داشت: برخی تصور می‌کنند مدیر شده اند و دیگر باید خیالشان از هر جهت راحت باشد، این در حالی است که پس از مدیر شدن مسئولیت ما تازه آغاز می‌شود.

وی افزود: به صراحت این مطلب را بیان می‌کنم که کمتر در استان اصفهان چنین رویه‌ای را می‌بینم به نوعی که سرعت بخشی به کارها و تلاش برای رفع مشکل در کمتر دستگاهی در استان دیده می‌شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه عدم رفع مشکلات مردم پس از چندین بار مراجعه به یک نهاد یا دستگاه نشان از ضعف مدیریتی دارد، ابراز داشت: اینکه مشکلی پس از چند بار تذکر به مدیر مربوطه رفع نشود و یا انجام کاری قانونی ۱۵ تا ۲۰ سال در دست یک مدیر باقی بماند نشان از چیست؟!

مدیران ناکارآمد استان برکنار می‌شوند

وی با بین اینکه این امر تنها ضعف کامل یک مدیر را نشان می دهد، تصریح کرد: در چنین شرایطی حداکثر سه بار تذکر می‌دهیم و در غیر این صورت مدیر مربوطه باید برکنار شود.

مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه نگرش من به روند کاری مدیران در وهله اول بسیار مثبت است، ابراز داشت: با چنین دیدگاهی خطای مدیران را با خوش بینی در ابتدای امر به دلیل عدم توجه به شرایط ، یا کمبود نیرو و بودجه تلقی کرده و چندین بار تذکر می‌دهیم اما در ادامه بر این اعتقادیم که مدیران ناکارآمد باید کنار بروند.

وی با تصریح بر این امر که مدیر مرئوس و نه رئیس مردم است و باید این فرهنگ را درمیان مدیران خود جا بیندازیم، تاکید کرد: هم اکنون بیش از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد اما مدیرانی داریم که به مرور از مردم فاصله گرفتند، رفاه نسبی داشته و مشکلات مردم را نیز رفع نمی‌کنند.

بیشترین مراقبت از خود و عدم ریسک‌پذیری را در مدیران اصفهان داریم

استاندار اصفهان با بیان اینکه گاهی قانون مانع انجام کار است اما در اغلب موارد مدیران خود از انجام کاری سرباز می‌زنند، تصریح کرد: بیشترین مراقبت از خود را در مدیران اصفهان داریم به نوعی که اصلا ریسک نمی کنند.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌ای مختلف اصفهان تصریح کرد: باید در چارچوب قانون از سقف اختیارات خود استفاده کنید و تنها به تماشای گذر امور ننشیند که کار ناپسندی است بلکه وقتی کاری در حیطه قانونی شماست باید از این قدرت استفاده کنید.

مهرعلیزاده با بیان اینکه تعیین رتبه شما در وهله نخست پیش خدا و سپس مردم است عملکرد مدیران از سوی استانداری نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: وقتی تمام کارهای یک مدیر به استانداری برای رفع مشکل ارجاع می شود یعنی مدیریت خوبی ندارد.

مدیران استان از حدود اختیارات خود استفاده کنند

وی با تاکید بر اینکه سرعت و هماهنگی میان دستگاه ها باید شدت بگیرد، بیان داشت: از مدیران استان انتظار دارم که از حدود اختیارات خود استفاده کنند و اصل امور روزمره را بر این امر قرار دهند.

استاندار اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ما از قبل از انقلاب همواره با آمریکا مشکل داشتیم، گفت: این امر ناشی از وابستگی رژیم پهلوی به آمریکا بود که آنها نیز برای دستیابی به نفت و ثروت ایران به حضور شاه و امثال وی نیاز داشتند.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب و جنگ مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم و دشمن از هرجایی که توانست بر پیکره ما با برنامه‌ریزی قبلی ضربه زده و در این راه از هیچ کوشش رذیلانه ای کوتاهی نکردند و با برنامه پیش می روند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه آمریکا به تدریج به سمت انزوا در جهان یپش می‌رود، ابراز داشت: یک زمانی قدرت ایمان و غیرت ایرانی اسلامی به ما در جنگ تحمیلی کمک کرد و جای تجهیزات اندک ما را گرفت و امروز نیز سلاح ایمان مردم به نظام و انقلاب و مسسولان را در برابر جنگ اقتصادی دشمن در دست داریم پس باید سعی کنیم اعتماد مردم را حفظ کنیم.

نباید اجازه دهیم اعتماد مردم به نظام و انقلاب از میان برود

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم اعتماد مردم به نظام و انقلاب از میان برود واگر در سازمانی این اعتماد به دلیل عملکرد نامناسب کاهش یافته است این روند را تصحیح کنیم، تاکید کرد: مدیران کل، روسای سازمان، فرمانداران، ائمه جمعه باید در عمل و اجرا به ما کمک کنند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تمامی اعضای دولت در هر سه قوه و هر مسئول در هر لباسی باید متحدانه اول برای خدا و در درجه دوم برای خلق خدا و در راه خدا حرکت کنیم، بیان داشت: اگر به این روش عمل کنیم در پشت سر گذاشتن وضعیت کنونی موفق خواهیم بود.

مهرعلیزاده تصریح کرد: زمانی که این افراد انصاف را نمی‌شناسند انصاف در حق مردم این است که با جدی و با قاطعیت با این افراد برخورد شود.

تذکر استاندار اصفهان به مدیر سازمان صنعت،معدن تجارت

وی با بیان این مطلب خطاب به رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت اصفهان که باید در زمینه تولید به شکل جدی وارد عمل شوید، تصریح کرد: مشکلی که در ارتباط با تامین مواد اولیه مانند مس مورد نیاز برای صنایع دستی مرتبط ایجاد شده است باید رفع شود.
استاندار اصفهان خطاب به رئیس این سازمان چندین بار تاکید کرد که نباید اجازه دهید این اتفاق تکرار شود.

هیچ کس حق ندارد مواد اولیه تولید را گران کند

وی اضافه کرد: هیچ کس حق ندارد مواد اولیه تولید را گران کند و باید با که فردی باعث ایجاد این مشکل و هرج و مرج شده برخورد جدی انجام و از کار وی جلوگیری شود.

46
کد خبر 787626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =