سرمربی سپاهان توقع داشت بازیکنان ایران بعد از حذف از جام‌جهانی از مردم عذرخواهی کنند.

داریوش سعیدی: امیر قلعه نویی در تازه ترین مصاحبه خود به نوعی انتقاد کرده که چرا وقتی ایران در جام جهانی روسیه حذف شد، بازیکنان و کادر فنی از مردم ایران عذرخواهی نکرده‌ اند؟ او تاکید داشت کره و ژاپن این کار را کردند؛ خبری که حداقل در رسانه‌های خارجی دیده نشد! اگر سرچ کنید، خبری درباره عذرخواهی بازیکنان و کادر فنی ژاپن و کره جنوبی در هیچ خبرگزاری خارجی پیدا نمی‌کنید. تنها هواداران کره‌ای با تخم مرغ به استقبال تیم‌شان رفتند چون اعتقاد داشتند کره جنوبی بعد از 8 دوره حضور(بیشترین دوره حضور در رقابت‌ها بین تیم‌های آسیایی) در جام‌جهانی و همینطور تدارک فوق‌العاده‌ای که داشت، باید نتایج بهتری می‌گرفت.

از سویی ظاهرا قلعه‌نویی به هیچ وجه مصاحبه بازیکنان ایران را بعد از بازی پرتغال نخوانده و نزدیکانش هم او را در جریان نگذاشته‌اند. قلعه‌نویی همیشه می‌گوید روزنامه و سایت و... نمی‌خواند اما حداقل انتظار می‌رود درباره چیزی که حرف می‌زند، اطلاعات داشته باشد. اکثر بازیکنان تیم‌ملی از امید ابراهیمی و کریم انصاری‌فرد گرفته تا وحید امیری و مهدی طارمی با وجود رضایت مردم از عملکرد تیم ملی، پس از بازی پرتغال در گفت و گو با خبرنگاران از مردم ایران عذرخواهی کردند. این مصاحبه‌ها در آرشیو موجود است.

به طور کلی قلعه‌نویی حرف خوبی می‌زند؛ عذرخواهی به خاطر شکست. چیزی که حداقل در مصاحبه‌های خود قلعه‌نویی وجود خارجی ندارد. او بعد از دو فصل متوالی ناکامی در استقلال، از هواداران این باشگاه عذرخواهی نکرد اما در مقابل تلاش کرد تا از حربه دیگری استفاده کند. کریم بوستانی دستیار او، یکی از آنالیزورهای تیمش و هاشم بیک زاده مدافع چپ وقت استقلال، در مصاحبه‌های متعدد بازیکنان ملی‌پوش تیم را متهم به خیانت و کم کاری کردند. اتفاقی که البته هیچکس به آن واکنشی نشان نداد و بازیکنان در محافل دوستانه با خنده و شوخی از این حرف‌ها یاد می‌کردند. قلعه‌نویی می‌توانست در آن ایام با عذرخواهی از هواداران استقلال، حداقل این فرهنگ را در باشگاه خود جا بیاندازد ولی هرگز دست به این کار نزد تا امروز به تیم ملی انتقاد کند که چرا از هواداران عذرخواهی نکرده است. طبیعتا او معلم خوبی در این زمینه نمی‌تواند باشد!

کسی به یاد ندارد امیر قلعه‌نویی بعد از حذف ایران از جام ملت‌های2007 از مردم ایران عذرخواهی کرده باشد. هنوز مهدوی کیا به خاطر پنالتی از دست رفته‌اش از مردم عذرخواهی می‎کند ولی کسی به یاد ندارد قلعه‌نویی بعد از حذف ایران، این کار را کرده باشد. او هنوز می‌گوید ایران به کره جنوبی نباخته چون بازی را مساوی کردند و در پنالتی باختند و این هم که شکست نیست! 

252 43

کد خبر 787758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =