ایسنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با اصلاح قوانین مربوط به کارت‌های بازرگانی می‌توانیم امیدوار باشیم که دیگر شاهد اختلالات در واردات کاغذ و همچنین حوزه توزیع آن به مطبوعات نخواهیم بود.

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با آخرین اخبار مربوط به قیمت کاغذی که در اختیار رسانه‌های مکتوب قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در هفته گذشته جلساتی داشتیم تا بتوانیم مشخص کنیم چطور می‌شود قیمت کاغذ و همچنین مشکلاتی که در حوزه توزیع کاغذ مطرح است را برطرف کنیم.

او ادامه داد: مقداری نواقص در مورد کارت‌های بازرگانی وجود داشت که امروز در هیات دولت مصوبه خوبی تصویب شد که بر اساس آن اصلاح کارت‌های بازرگانی می‌تواند کمک کند تا دیگر اختلالات این‌چنینی را از جمله در حوزه کاغذ نداشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با ضرورت بازسازی سینماها، ‌خاطرنشان کرد: نگاه ما در حوزه سینماها این است که به سمت توسعه زیرساخت‌ها حرکت کنیم. خوشبختانه در سال گذشته بیش از ۱۰۰ سینما ساخته شده است و امسال هم همین روند را خواهیم داشت.

او یادآور شد: بخش مهم در حوزه سینما هم بحث بازسازی سینماهای فرسوده است. بحث ایمن‌سازی در سینماها به عنوان یک مکان عمومی حتما مورد توجه همگان است و ما هم آن را پیگیری می‌کنیم. درست است که ما شرایط سینماداران را درک می‌کنیم و می‌دانیم بعضا سینماهای فرسوده شرایط خوبی ندارند اما با توجه به تغییراتی که در ساخت و سازهای سینماهای جدید پدید آمده است، می‌توانیم به سینماداران فرسوده اصرار بیشتری کنیم که به طرف ایمن‌سازی‌ها حرکت کنند.

57243

کد خبر 787875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =