ایلنا نوشت: عضو شورای شهر با تاکید بر شرایط سخت اقتصادی، از شهردار خواست عملکرد پیمانکاران و برون‌سپاری‌های را ارزشیابی کند. وی در خصوص حاشیه‌های انتشار اسامی استفاده‌کنندگان از سهمیه طرح ترافیک نیز جزییاتی را مطرح کرد.

شهربانو امانی (عضو شورای شهر تهران و نماینده سابق مجلس) با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی آستانه تحمل مردم را پایین آورده است، با تاکید بر اینکه در پی برخورد خشونت‌آمیز پیمانکاران منطقه 19 با یک شهروند کهنسال، باید عملکرد پیمانکاران به صورت جدی رصد شود، به حاشیه‌های طرح ترافیک خبرنگاری اشاره کرد.

امانی با اشاره به حضور نام نمایندگان فعلی مجلس در میان افرادی که از سهمیه 90 درصدی طرح ترافیک استفاده کرده‌اند، گفت: اگر مسئولان و مقامات صاحب رسانه هستند که از سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری استفاده کرده‌اند، باید پاسخگو باشند.

این نماینده سابق مجلس افزود: نمایندگان مجلس همه ماشین‌های سازمانی دارند که مسئولیت تردد آنها را برعهده دارد که دارای طرح ترافیک است لذا معتقدم مجلس و مقامات می‌توانند هزینه ورود به طرح ترافیک را از جیب مبارک پرداخت کنند.

امانی با تاکید بر اینکه طرح ترافیک حدود 40 سال است اجرا می‌شود و یکی از منابع رانت بوده است، افزود: این طرح فقط 50 درصد شهر تهران را شامل می‌شود. نقطه قوت مدیریت شهری جدید و معاونت حمل و نقل و ترافیک آن است که این رانت را به حداقل برساند.

وی ادامه داد: تلاش ما در شورای پنجم در راستای شفاف‌سازی است و تمام تلاش خود را می‌کنیم اسامی کسانی که از سهمیه طرح ترافیک استفاده کرده‌اند، به اطلاع همه برسد.

عضو شورای شهر تهران همچنین به حادثه دیروز که براساس آن چند نفر از پیمانکاران جمع‌آوری پسماند منطقه 19 به یک شهروند حمله و با برخورد خشونت‌آمیز به آن توهین کردند، گفت: متاسفانه شرایط جامعه از نظر اقتصادی سخت است با این حال هیچکس حق ندارد کرامت انسانی را به خاطر گناه کسی زیر پا بگذارد.

امانی با بیان اینکه منطقه عذر خواسته و پیمانکار را فسخ قرارداد کرده است، به برون‌سپاری‌های شهرداری انتقاد کرده و گفت: برون‌سپاری‌هایی که در شهرداری اتفاق می‌افتد کنترل کافی ندارند و پیمانکاران برخی سال‌هاست که در یک محدوده یا ناحیه مشغول به کار هستند. شهردار جدید و معاونت خدمات باید پیمانکاران و برون‌سپاری‌ها را ارزشیابی کرده و مطمئن شود که آیا به تعهدات خود عمل می‌کند یا خیر؟

عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی سخت بوده و آستانه تحمل مردم پایین است، گفت: در هیچ سطحی از قانون توهین و خشونت قابل قبول نیست و آقای افشانی باید با رویکرد جدیدی در حوزه خدمات شهری تعاملات بین سازمانی را بازنگری کند. نکته مهم این است که مطمئن باشید این اولین برخورد نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 788030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =