پرونده‌ای برای قلب سوخته خوزستان/ جنگ با تغییر اقلیم؛ مقاومت در برابر خشکسالی

خرمشهر، در هفته های پیش در آتش خشکسالی می سوخت که داغ دیگری نیز بر دل این شهر نشست، آشوب ها و اعتراضات خیابانی رنگ و بوی سیاسی گرفت.

در هفته های گذشته اخباری که از خرمشهر مخابره شد، موجی از تاسف را در جامعه به وجود آورد. اتفاقات شنبه‌شب دو هفته پیش در خرمشهر باعث شد تا فرماندار این شهر به حضور عوامل خرابکار و اغتشاشگر در میان اعتراضات مردمی، اشاره کند.

حتی در نشست خبری وزیر کشور نیز پاسخ وزیر کشور به این نکته که آیا اعتراضات خرمشهر سازماندهی شده بود گفتنی های زیادی با خود داشت.

در مورد حوادث خرمشهر بازار شایعه آنقدر داغ شد که حتی خبر آتش زدن موزه دفاع مقدس خرمشهر هم در فضای رسانه ای پیچید و البته خیلی زود تکذیب شد.

این مسئله در حد یک شهر در جنوب غربی ایران نماند و بازتابهای زیادی داشت. حتی در پایتخت هم یک چهره اصلاح‌طلب به اعتراض خرمشهری‌ها واکنش نشان داد و از مسئولان خواست  با مردم همدردی کنند.

حتی رئیس دستگاه قضا هم در سخنرانی خود در بین معاونان و مسئولان این قوه، تاکید کرد صف اعتراض از تخریب و آشوب جدا شود.

اندکی پس از اینکه گرد و غبار اعتراضات خوابید نیروهای انتظامی اعلام کردند موفق به دستگیری عامل فراخوان آشوب در خرمشهر شده اند. حتی بررسی تجمعات اخیر با حضور مسئولان سپاه و وزارت اطلاعات هم در دستور کار قرار گرفت تا همگان تلاش کنند صف معترضان با اغتشاگران جدا شود.

حوادث خرمشهر هر چند در ساعاتی رنگ و بوی سیاسی گرفت ولی نباید از روی دیگر اعتراضات خوزستان غافل شد که همانا جنگ با خشکسالی بسیار شدید! است.


 


 


42231 

کد خبر 788131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =