ایرنا نوشت: نخستین جشنواره برداشت انگور شامگاه پنجشنبه با حضور جمعی از مسوولان محلی واستانی، خبرنگاران و علاقمندان حوزه گردشگری در روستای غزاویه شهرستان کارون برگزار شد.

استاندار خوزستان شامگاه پنجشنبه در حاشیه برگزاری این جشنواره اظهار داشت: جشنواره کشت انگور برنامه ارزشمندی برای معرفی قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری و اقتصادی شهرستان کارون به استان، کشور و منطقه بوده که امید است با نوآوری های بیشتر برگزار شده و گسترش یابد.

غلامرضا شریعتی افزود: دیگر قابلیت های شهرستان کارون در زمینه های کشاورزی و فرهنگی از جمله جشنواره خرما، نیشکر، لبنیات و گاومیش باید معرفی و هر ساله به صورت ملی برگزار شوند.

وی با اشاره به تاریخچه صد ساله کشت انگور در شهرستان کارون بیان کرد: برای مکانیزه کردن کشت و آبیاری باغات انگور نهایت همکاری را با باغداران این منطقه خواهیم داشت.

استاندار خوزستان یادآور شد: داشته های کشورهای توسعه یافته نیز با چنین جشنواره هایی به نقاط مختلف جهان شناسانده شده و موجب شکوفایی تولید و اقتصاد و جابجایی ثروت می شوند.

نخستین جشنواره برداشت انگور شب پنجشنبه با حضور استاندار خوزستان، فرماندار شهرستان کارون، مسئولان میراث فرهنگی استان و جهادکشاورزی خوزستان در شهرستان کارون برگزار شد.

این جشنواره روز پنجشنبه و جمعه برگزار شده و با برنامه هایی چون موسیقی آیینی و محلی همراه است .

روستای غزاویه بزرگ یکی از روستاهای شهرستان کارون در شرق رودخانه کارون واقع شده و هر ساله برداشت انگور از تاکستان این روستا از تیرماه تا اواسط مردادماه انجام می شود. 

۴۶
کد خبر 788232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =