ایرنا نوشت: سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با تکذیب اخبار برخی رسانه ها درباره حضور ایران در سوریه به عنوان یکی از موضوعات مورد گفت گو در دیدار پوتین و ترامپ گفت: این مساله در دیدار سران روسیه و آمریکا مطرح نخواهد شد.

دیمیتری پسکوف روز جمعه اخبار برخی رسانه ها را که مدعی شده بودند ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ سران روسیه و آمریکا در دیدار خود در هلسینکی درباره خروج نیروهای ایرانی از سوریه گفت وگو می کنند، تکذیب کرد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: در این مورد روزنامه (روسی) کامرسانت یا خبرگزاری (آمریکایی) بلومبرگ، فریب منابع خود را خورده اند.

در همین حال پسکوف خاطر نشان کرد که مساله سوریه موضوعی خواهد بود که سران روسیه و آمریکا درباره آن تبادل نظر خواهند کرد و این را به آسانی می توان پیش بینی کرد چرا که پوتین برای گفت وگو در این مورد آماده است.

روسای جمهوری روسیه و آمریکا 25 تیرماه در هلسینکی پایتخت فنلاند با یکدیگر دیدار می کنند.

موضوع خروج نظامیان ایرانی از سوریه که به عنوان مستشار نظامی و برای کمک به ارتش سوریه درمبارزه با تروریسم در این کشور حضور دارند، در هفته های اخیر در برخی رسانه ها مطرح شده است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه با غیرواقعی خواندن این انتظار که ایران از سوریه خارج خواهد شد و از ایفای نقش در منطقه دست می کشد، گفت: حل مشکلات منطقه بدون ایران امکان پذیر نیست.

وی در نشست خبری مشترک با ایمن الصفدی همتای اردنی خود در مسکو ضمن بیان این مطلب خاطر نشان کرد: موضوع ایران در رسانه های غربی بسیار ساده انگارانه مطرح می شود.

« آنها به خوانندگان و بینندگان ساده لوح خود می گویند ایران باید از سوریه برود تا همه چیز سر جای خودش بازگردد.»

وی با بیان این که این پیش بینی نه تنها درباره سوریه، بلکه در رابطه با تمام منطقه به همین شکل صورت می گیرد، گفت: آنها می گویند ایران باید از همه جا خارج شود و در داخل مرزهای خود بماند و سکوت کند، آنگاه همه جا به «آرمان شهر» تبدیل خواهد شد.

49311

کد خبر 788239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شمس تبریزی A1 ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
  2 0
  به اظهارات این آقا توجه نکنید. اقداماتی که از حدود 4 ماه پیش در سوریه کردن نشان میده که بر سر این موضوع خروج ایران از سوریه در هلسینکی صحبت خواهد شد هر چند که روسیه ممکنه نگه که با آمریکا چه قول و قرارهایی گذاشته.
 • بی نام IR ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
  0 0
  متاسفانه ما افتادیم تو بازی تلفات و فشار اقتصادی روی مردم برای ایران است و و روسبه یا حداقل هزینه و تلفات منافع اقتصادی بزرگی را در سوریه می بره.امیدوارم مسوولیت متوجه باشند.
 • بی نام A1 ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
  2 0
  اگه ایران از همه جا خارج شود و در داخل مرزهای خود بماند آنگاه ایران به «آرمان شهر» تبدیل خواهد شد.
 • RO ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
  1 0
  همانطور که در گذشته دور و معاصر از این روسهای اجنبی ضربه های سختی خورد ه ایم ، بدون شک باز هم به زودی از این بی خیران و مفت خور ، ضربات مهلک دیگری خواهیم خورد. تنها راه جلوگیری از ضرر فقط دوری از آنها در هر زمان است.