ایسنا نوشت: معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از وجود بیش از سه میلیون زن بیکار سرپرست خانوار در کشور خبر داد و گفت: جمعیت زنان بیکار تحصیل‌کرده دو تا سه برابر فارغ‌التحصیان بیکار مرد است.

 معصومه ابتکار در شورای اداری استان سمنان بر ضرورت توجه بیشتر به حقوق زنان تاکید و اظهار کرد: باوجود تاکید بسیار بر عدالت جنسیتی در قانون اساسی متاسفانه شاهد بیکاری بیشتر در بین زنان توانمند کشور که نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند هستیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود و دشمنی‌های امریکا با جمهوری اسلامی افزود: در این شرایط خاص بیش از هر دوره دیگری نیازمند اتحاد، انسجام و همدلی بین سه قوه و بین دولت و ملت هستیم.

وی اعتمادسازی برای مردم را در این شرایط حیاتی دانست و تصریح کرد: باید به گونه‌ای تلاش کنیم که مردم ببینند دولت برای رفع مشکلات آنها برنامه‌ریزی دارد تا بتوانیم در جامعه ایجاد امید کنیم.

ابتکار با بیان اینکه قوه قضاییه نقش مهمی در این شرایط دارد خاطرنشان کرد: حتما در چنین شرایط ویژه‌ای برخی‌ها به دنبال سوءاستفاده خواهند بود لذا قوه قضاییه باید با هوشیاری با افراد سودجو برخورد کند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر لزوم شفافیت بیشتر در کارها تاکید و خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و با یک سری اقدامات دقیق و درست مردم را امیدبخش نگه داریم.

وی از عدالت اجتماعی به عنوان یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید نام برد و اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب نیز همواره در این ارتباط دغدغه داشتند

ابتکار با اشاره به برخی مشکلات کشور در این حوزه از وجود کودکان بازمانده از تحصیل اظهار نگرانی کرد و گفت: زیبنده نیست پس از گذشت چهل سال از عمر نظام مقدس اسلامی شاهد این حجم از کودکان بازمانده از تحصیل در کشور باشیم.

وی سهم دختران بازمانده از تحصیل را بیش از پسران دانست و گفت: در این چهار دهه انقلاب اسلامی منشاء خدمات بسیار درخشانی در جای جای کشور بوده اما با این وجود در بخشی بخش‌ها اقدامات مناسبی انجام نشده و جامعه با مشکلاتی روبرو است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با ابراز نگرانی از ایجاد فاصله بین نسل انقلاب و جوانان نسل امروز افزود: در معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهوری اقداماتی در همین ارتباط آغاز شده که امیدواریم با تلاش همکاران به سرانجام برسد.

وی بر لزوم توجه بیشتر به استفاده از ظرفیت زنان تاکید و خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری وعده دادند که 30درصد پست‌ها را براساس شایستگی به زنان بدهند و خوشبختانه تاکنون هم اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفته که باید در استان‌ها نیز با سرعت بیشتری دنبال شود.

ابتکار از اجرای طرح تاب‌آوری در سطح ملی خبر داد و گفت: این طرح نیز با تلاش معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهور در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت زنان توانمند استفاده بیشتری شود گفت: خوشبختانه نمایندگان مجلس نیز همراهی خوبی در این بخش دارند که جای تقدیر دارد.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 788488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
    1 0
    رییس نهضت سواد اموزی کجاست ؟ الان چکار می کنه. بله بعد از چهل سال جواب بده. کی بالاخره جوابگو به این ملت باید باشه .... فقط تو تلویزیون حرف می زنند و می روند