۱ نفر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۸

سید صادق طباطبایی احتمالا طی دو روز آینده کاندیداتوری خود را در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اعلام می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس  سید صادق طباطبایی طی 2 روز باقی مانده از ثبت نام کاندیداهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و پس از جمع‌بندی خود از شرایط انتخابات و فضای کشور احتمالا کاندیداتوری خود را اعلام می‌کند. 

سید صادق طباطبایی فرزند آیت الله سید محمد باقر سلطانی طباطبایی در سال 1322 در شهر قم بدنیا آمد . 

وی در سال 1340 پس از اخذ دیپلم طبیعی از مدرسه دین و دانش قم عازم لبنان می شود و چند روزی نزد دایی خود امام موسی صدر می ماند و علی رغم خواسته او مبنی بر تحصیل در دانشگاه امریکایی بیروت به آلمان نزد عموی خود دکتر مسعود طباطبایی می رود. 

وی در رشته شیمی آلی دانشگاه آخن پذیرفته شده و موفق به کسب درجه فوق تخصص در این رشته شده و سپس در دانشگاه بوخوم به کسب دکترای بیوشیمی در شاخه آنزیمولوژی و ژنتیک می‌شود. 

او در سن 32 سالگی موفق به کسب کرسی استاد تمام در دانشگاه آخن شده است. 

وی در سال 1357 همراه امام خمینی به ایران می آید و ابتدا در وزارت کشور معاونت سیاسی و اجتماعی آن وزارتخانه و برگزاری رفراندوم نظام جمهوری اسلامی را بر عهده می گیرد. سپس در زمان دولت مهندس بازرگان وی معاونت سیاسی ایشان و سخنگوی دولت موقت و همچنین وزیر مشاور در این دولت بوده است . صادق طباطبایی که خواهر زاده امام موسی صدر است بعد از استعفای مهندس بازرگان تا ریاست جمهوری رجایی سرپرستی نخست وزیری را با حکم حضرت امام عهده دار بوده است. 

طباطبایی پس از اختلاف نظر با نهضت آزادی به سمت نیروهای پیرو امام(ره) گرایش یافت. 

کد خبر 7886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ALI IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۷
  1 0
  ایشان اگر بیاید یاباید درآخر کناره گیری کند یااز آرا کمی برخوردار خواهد بود بنابراین اگر نیاید بهتراست.
 • بی نام GB ۱۸:۲۵ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۷
  2 0
  فکر می کنم ایشان اگر وارد صحنه شوند، با رای چند میلیونی (شاید باور نکردنی) که خواهند آورد، جمهوری اسلامی ایران برگ زرین دیگری از نظر شاخص جمهوریت در بین تمامی کشورهای منطقه و اسلامی در کارنامه خود ثبت می کند.
 • بی نام GB ۱۸:۴۲ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۷
  3 0
  ایشان اگر کاندیدا شوند بدون شک از اصلح ترین چهره ها برای انتخاب می باشند. در جریان بودن با مسائل پیش و پس از انقلاب، آگاهی سیاسی و بین المللی، مورد تایید حضرت امام (ره) بودن، توانمندی در حل مسئله فلسطین مبتنی بر نظر مقام معظم رهبری، و مدیریت قوی از شاخص های غیر قابل رقابت برای ایشان محسوب می شود.
 • بی نام GB ۰۹:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۸
  2 0
  بازگشت طباطبایی یعنی تحقق خواست اصلی مردم.
 • بی نام IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۸۸/۰۲/۲۴
  2 0
  امیدوارم تشریف بیارورند
 • بی نام IR ۰۵:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۲/۳۰
  0 0
  امدنش يعني شكسته شدن راي موسوي . يعني پيروزي احمدي نژاد.
 • مینو IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۵/۰۱
  2 0
  ایشان یک پکیج فوق العاده از یک انسان کامل برای احراز مقام ریاست جمهوری ایران هستن.یک جنتلمن دانشمند آگاه و مذهبی راستین و روشنفکر.