ایسنا نوشت: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: باید از عده‌ای که قدرت و بیت‌المال دست‌شان است طلبکار باشیم که چرا وضعیت این چنین است. مردم صبر کنند.

آیت الله جنتی در نـــشــست کارگـــروه های تخصـصی سـتاد چــهلمین ســالگرد پــیروزی انــقلاب اسلامی اظهار کرد: باید بشناسیم در چه حال و وضعیتی هستیم. از نظر هجمه‌های دشمن، از نظر نیروهای انقلابی، دولتی ، فرهنگی ، اقتصادی در چه شرایطی هستیم. اول باید این شرایط را بشناسیم و بعد وظایف خود را مشخص کنیم.

وی افزود: وظیفه ما سنگین است. چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد همیشه مشکلات گوناگون داشته‌ایم. انقلابی که می‌خواهد دگرگونی ایجاد کند با آرامی روبه‌رو نیست؛ اما مسئله این است که دشمن روز به روز مسائل را بیشتر می‌کند و عده‌ای هم به دشمن می‌پیوندند.

وی ادامه داد: باید نقشه‌های دشمنان را بشناسیم، در داخل وظعیت خود را بشناسیم ببینیم نیروها چقدر فعال هستند. آن قشری که با دشمن همکاری می‌کنند را بیینیم در چه حالی هستند. مسئله رهبری را باید ببینیم و فرمایشات‌شان را بپذیریم و مطیع ایشان باشیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: راه ما پر مشکل است و باید آن طی کنیم. یک مسئله این است که به داخلی‌های خود بفهمانیم انقلاب اسلامی چه کمکی به این مملکت کرده است. تعدادی از جوان‌ها مشکلات را می‌بینند ، بیکاری، بی‌سوادی وضعیت اقتصادی حاکم است و داد این جوانان در می‌آید. می‌خواهند بگویند ما مشکل داریم و کسی به داد ما نمی‌رسد. اساس این است و القائات دشمن هم هست. ما باید به این‌ها بفهمانیم برادر و خواهر مشکل مملکت و شما با شیشه شکستن و اغتشاش حل نمی‌شود؛ اگر بخواهید کاری شود باید از راه‌ای معقول پیش بروید.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب مجاهدانه و علی‌وار کار کرده‌اند. عده‌ای از افراد که مطیع ایشان، پیرو راه ایشان هستند. همه دارند کار می‌کنند تا مملکت را از این وضعیت بیرون بیاورند. اگر این نظام دگرگونی پیدا کند ببینید دشمن چه بلاهایی به سر مردم می‌آورد.

وی سپس گفت: این‌که می‌گویند نه غزه و نه لبنان ؛ اگر خدمات اسلامی نبود چه می‌شد؛ آمریکا، اسرائیل ، منافقین و داعش چه می‌کردند؟ چه برای ما می‌گذاشتند؟ اگر ما در غزه، لبنان، سوریه و عراق نبودیم چه می‌شد؟ این داعشی‌ها درنده و وحشی بودند این ها با برادر ما در عراق و سوریه چه می‌کردند؟ حاضر شده بودند که به مرزهای ما بیایند. اگر امروز ناموس ما محفوظ است برای همین است. ما در جاهای مختلف به ندای مظلومین لبیک گفتیم.

جنتی همچنین گفت: اگر فقط فکر خودمان هم بودیم باید به جنگ داعشی می رفتیم. اسرائیل چقدر آدم کشت، این‌ها قاتل هستند، سراغ ما هم می‌آمدند. فقط این نیست که می‌خواهیم کمک به مظلومین بکنیم که البته جزو اصول ما است ، ما می‌خواهیم دین و اعتقاد و خودمان را حفظ کنیم . باید کار فرهنگی کرد.

وی ادامه داد: صدا و سیما در درجه اول ، رسانه‌های دیگر در درجه دوم و سایر نهادها دست در دست هم بدهیم تا ببینیم چقدر کار شده است. آدم‌های منفعت طلب کار نکردند، سپاهی‌ها و بسیجی‌ها و انقلابیون کار کردند. مشکل آب خرمشهر را دیدیم ، سپاهی‌ها به میدان آمدند و مشکل را حل کردند، کارها زیاد شده است و به دست این نیروها پاسخ می گیریم. این‌ها خیال می کنند که وقتی به امثال بسیج توهین می‌کنند مردم یادشان می‌رود آن ها چه کردند؛ این همه شهید دادند تا جلوی بعثی ها و صدامی ها و شرارت‌شان گرفته شود. اگر این بسیجی ها نبودند مال و ناموس مردم را غارت می کردند.

وی گفت: باید از یک عده‌ای طلبکار باشیم. از کسانی که باید به این ملت خدمت کنند و نمی کنند. مقام معظم رهبری بارها گفته اند امکانات مملکت زیاد است. باید کاری کنیم که تولید و ثروت کشور افزایش پیدا کند. مشکل این است که این کارها دست کسانی است که نمی‌خواهند کار کنند کسانی هم می‌خواهند کار کنند کار را به آن‌ها نمی دهند. باید طلبکار باشیم از این ها؛ به فکر دنیا و جریانات سیاسی هستند. اقتصاد مقاومتی مطرح شد، چه قدر این مرد بزرگ و عزیز سخنرانی کرد، نوشت، ابلاغ کرد و ستاد تشکیل داد که تنها راه کشور اجرای اقتصاد مقاومتی است. چه کسانی باید انجام بدهند ؟ همین ها که قدرت و بیت المال دست‌شان است. چرا کار نمی‌کنید؟ از وزیر سوال کنید. باید مجاهدانه و مخلصانه کار کرد. چه کسی مسئول وضعیت فعلی است؟

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: عده‌ای به براندازی فکر می‌کنند که این نظام برود و نظام دیگری بیاید . باید گفت می‌شود جلوی قاچاق و فساد را گرفت. می‌توان جلوی قاچاق را گرفت، تولید را بالا برد و اشتغال ایجاد کرد. چه کسی باید بکند؟ دولت. مردم جای طلبکاری احساس نا امیدی می‌کنند. باید به مردم امید دهیم.

وی خاطرنشان کرد: دیگر از زمان جنگ بدتر چیست؟ خداوند کمک می‌کند. تا جایی که می‌توانیم باید جوانان را توجیح کنیم، باید بفهمند باید تحمل کنند این مسائل را؛ چراکه قابل حل است. آن خدایی که چهل سال انقلاب را حفظ کرد باز هم حفظ می‌کند. درجه اول خداست و سپاهی‌ها و بسیج لشگر خدا هستند. باید مواظب باشیم بی اعتمادی و نا امیدی بر بچه‌های ما حاکم نشود.

وی افزود: خیال نکنند که حالا تنها راه اغتشاش و در و پنجره شکستن است. نه! این‌ها جز ضرر هیچی ندارد. گرفتاری اضافه برای‌تان ایجاد می‌کند . ما باید به این ها امید بدهیم. ما مشکل داریم اما قابل حل هستند. به شرط این‌که کار را به دست مجاهدین داد. مشکل زیاد داریم اما مشکل نیروی انسانی است، اگر نیروی انسانی نبود همه نفت را هم بفروشیم و ثروت دنیا را داشته باشیم هدر می رود. یکی از کارهایی که کم کردیم، کار کادرسازی است. در جاهای مختلف رهبری بارها بر این موضع تکیه کردند که باید انقلابی حرکت کرد.

جنتی در پایان گفت: باید در همه چی ازجمله برق و گاز صرفه جویی کنیم. مردم ما باید قانع باشند و بفهمند باید صبر کنند.

2929

کد خبر 788644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  1 45
  راست ميگن حاج آقا
 • بی نام IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  30 0
  چرا فقط و فقط مردم بايد بفهمند و صبر كنند و...؟ پس مسئولين چي؟
 • بی نام A1 ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  29 0
  مگه مردم تو این مدت کاره دیگه ای هم کردند تنها کارشون صبر بوده و هست
 • وحید A1 ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  4 44
  تنها نتیجه ای که میشه از سخنان ایشون گرفت اینه که باید صبر کرد تا درست بشه و اگرم اعتراضی هست باید به دولت بشه.
 • بی نام IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  9 1
  بمو واجی صبوری کن صبوری // صبوری طرفه خاکی بر سرم کرد... بابا طاهر منشوری ...
 • بی نام IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  6 24
  آقای جنتی گرامی ضمن احترام برای شما، مردم در مشکلات سختی هستند از جمله بیکاری مسکن نداشتن پول کافی برای داشتن سرپناه و... هنوز خیچی نشده دارو کلی گران شده یا نیست البته پیدا میشه اما با هر قیمتی که طرف دلش بخواد یک سوال از جنابعالی دارم مردم عادی که ارز نمیگیرند چرا درشرایط فعلی ارز مملکت را به عده ای میدهند که خودروی خارجی واردکنند؟چرا برای تولید شمایان دست به دست هم نمیدهید و ازکارشناسان خبره برای این امر مهم که رهبر هم فرمودند از تولیدات داخلی حمایت کنید،دعوت بعمل نمیآورید؟چرابرای آب فکرکارشناسانه و برای کشاورزی ازآبیاری قره ای استفاده نمیشه مطابق روز؟چرابرای دادن وام به مردم این همه تعلل وجود داره چرابرای مسکن جوانان فکری نمکنید که بتوانند ازدواج کنندتاازتعرضاتی که خبرهاش را میخوانیم
 • بی نام IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  30 3
  این فهمی که شما در مورد مردم گفتین باید بفهمند، برای همه مسئولین هم لطفا تکرار کنید که مردم و مشکلاتشان را بفهمند
 • بی نام A1 ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  69 1
  با سلام، همین نحوه حرف زدن ایشان نشان دهنده دیدی است که نسبت به مردم دارند:"مردم باید بفهمند...."
 • بی نام A1 ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  39 2
  خودم همه آنهایی را که میخواستم در مورد سخنان ایشان بنویسم سانسور کردم چون قابل نشر نبود
 • بی نام IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  32 2
  براستی مردم صبر دارند ولی تا حدی
 • بی نام A1 ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  3 16
  باشه
 • بی نام IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  20 1
  صبرم زیاده اما عمری نمانده باقی
 • بی نام IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  23 0
  مردم صبر کنند صد سال اولش فقط سخته ...
 • بی نام A1 ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  17 0
  ما قانع هستیم مشکلی نی از طرف مردم ؛ مشکل اینه شما قانع نیستین