۰ نفر
۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳

تسنیم نوشت: قائم مقام بانک مرکزی از احتمال بازنگری نرخ سود سپرده ها خبر داد و گفت: با مطالعاتی که در جریان است نرخ های سود بانکی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

اکبر کمیجانی درباره احتمال تغییر نرخ سود بانکی، افزود: با مطالعاتی که در جریان است نرخ های سود بانکی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

قائم مقام بانک مرکزی تصریح کرد: البته بررسی متغیرهای پولی و به خصوص نرخ های سود همواره از اولویت های مطالعاتی و سیاست گذاری بانک مرکزی است و بنا به شرایط در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

وی درباره حمایت بانک مرکزی و سیستم بانکی از بخش تولید و اشتغال کشور، اظهار داشت: بخشی از منابع پیش بینی شده برای تسهیلات دهی بانک ها طی سال های 95 و 96، به بحث حمایت از تولید و اشتغال بنگاه های کوچک و متوسط اختصاص یافت.

کمیجانی افزود: خوشبختانه با توجه به بررسی های صورت گرفته موارد اثر بخش بوده و با توجه به تمامی این اقدامات و بررسی های صورت گرفته، جمع بندی لازم انجام شده و ظرف چند روز آینده برنامه و سیاست بانک مرکزی در این زمینه اعلام خواهد شد.

قائم مقام بانک مرکزی گفت: تخصیص بخشی از توان تسهیلات دهی پرداختی بانک ها به صنایع کوچک و متوسط (SME ) و همچنین اشتغال زایی به دنبال سیاست های اجرایی در سال 95 و 96، از جمله برنامه ها و اولویت های بانک مرکزی است.

در چند سال اخیر، با روی کار آمدن موسسات مالی غیر مجاز، مسابقه ای با نام نرخ سود در سیستم بانکی کشور ایجاد شد و حتی نرخ سپرده ها به مرز 30 درصد هم رسید که با هرج مرج و آشفتگی که در بازار ایجاد شد، بانک مرکزی وارد عمل شد و اقدام به تغییر و کاهش نرخ سود سپرده های بانکی کرد.

در همین جهت بانک مرکزی به دفعات نرخ سود را از حدود 30 درصد کاهش داد و در آخرین مرحله شهریور 1396 تاکنون، نرخ سود سپرده ها 15 درصد اعلام شد. اما با نزدیک شدن به شهریور امسال و سررسید اوراق مشارکت ریالی با نرخ 20 درصدی شایعات و اظهار نظرهای متفاوتی درباره تغییر نرخ سود سپردهای بانکی به گوش می رسد.


223225

کد خبر 789196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  0 0
  یعنی زیاد میشه یا کم میشه؟؟
 • سعید IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  3 1
  در حالت کلی افزایش سود اشتباه است ولی در شرایط فعلی بهترین کار ممکن میباشد وگرنه هر روز بدتر از دیروز
 • بی نام A1 ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  2 0
  ۳۰ درصد هم سود بشود پس انداز و سپرده ها به فنا رفت برای بار چندم قدرت خرید آن نابود شد مدیریت ناکارآمد و وام های توپول برای افراد خاص نتیجه اش ازبین رفتم اندوخته مشتری ضعیف و متوسط
 • احمد جابری A1 ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
  2 0
  لابد اگر برای جذب نقدینگی سرگردان جامعه ، سود سپرده های بانکی را افزایش دهند ، دوباره برخی نمایندگان مجلس از خودشان یک طرح ابتکاری و خلاقانه جدید مانند طرح عدم واگذاری سکه های پیش فروش شده می دهند و این بار می گویند که باید از سود سپرده های مردم در بانکها بین 15 تا 35 درصد مالیات بگیریم . دوباره پول ها از بانکها خارج می شود و روز از نو و روزگار از نو البته با اون طرح قبلی اشاره شده فوق که نگرانی های شدیدی در فضای اقتصادی و کسب و کار جامعه ایجاد کرد ، بعید می دانم که دیگر کسی به برنامه های جدید اقتصادی دولت و بانک مرکزی اعتماد کند .