مهر نوشت: روزنامه الاخبار طرح آمریکا و عربستان را برای کشاندن ایران به یک جنگ قومیتی از طریق ایجاد اتاق های عملیات در مرزهای مشترک با پاکستان فاش کرد.

به گزارش النشره، روزنامه الاخبار از نقشه مشترک آمریکا و عربستان برای ایجاد اتاق عملیات مشترک در نزدیکی مرزهای ایران و پاکستان برای شعله ور کردن اختلافات قومیتی خبر داد.

این اتاق های عملیات نظامی فرامرزی همان هایی هستند که اگر نبودند جنگ در سوریه ادامه پیدا نمی کرد. قرار بود دو هفته قبل نسخه پاکستانی آن در مرزهای مشترک با ایران ایجاد شود. افسران آمریکایی، اردنی، سعودی، اماراتی، فرانسوی و انگلیسی در این اتاق های عملیات در اردن و برخی کشورهای منطقه دور هم جمع می شوند تا جنگ شکست خورده در سوریه و مسلح کردن گروه های تروریستی را مدیریت کنند.

عربستان و آمریکا برای شعله ور کردن اختلافات نژادی در مناطق مرزی و انتقال درگیریها به خاک ایران از طریق ایجاد اتاق عملیات و تحریک کردن قوم بلوچ در پاکستان و عملیات در ایران برنامه ریزی می کنند تا بدین ترتیب ایران را به یک جنگ فرسایشی طولانی مدت بکشانند.

بر اساس این گزارش دولت انتقالی پاکستان با درخواست آمریکا و عربستان در این خصوص مخالفت کرده  به طوریکه قرار بود یک گروه اسرائیلی- آمریکایی بر این نقشه نظارت داشته باشند؛ همان طور که سرویس های اطلاعاتی آمریکا و عربستان بر عملیات تروریستی از خاک پاکستان علیه ایران نظارت داشته و از آن حمایت مالی می کنند.

این نخستین باری نیست که پاکستان با طرح مذکور مخالفت می کند بلکه طی ۱۰ سال گذشته این طرح بارها رد شده است. عربستان طی سال گذشته حمایت مالی خود را از مدارس وهابی در پاکستان علیه ایران افزایش داده اند.

52310

کد خبر 789239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شمس تبریزی RO ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  7 3
  عربستان دنبال بهره گیری از اختلافات نژادی در بلوچستان است؟ با ذکر یک مثال نشان خواهم داد که این عربستان است که با بلوچستان اختلاف نژادی دارد نه ایران. بلوچ هزاران سال است که جزو اقوام ایرانی است. البته عرب نجد حتما اختلاف نژادی زیادی با اقوام ایرانی داره. هری جان فیلبی پدر کیم فیلبی که در پایه گذاری حکومت سعودی ها به ابن سعود خدمت زیادی کرد. ابن سعود کنیزی بلوچ به نام مریم را به کیم فیلبی که مسلمان شده بود اهدا کرد. ابن سعود چرا یک بلوچ را به عنوان کنیز به او داد؟ چرا کنیز عرب به او نداد؟ چون از دید ابن سعود کنیزی مال عرب نبود. مال عجم بود. همین الان هم بروید تحقیق کنید تا ببینید این حرمزاده ها چقدر دختر بلوچ را به کشورهای عربی حاشیه خلیچ قاچاق میکنند. حالا ما اختلاف نژادی با بلوچ داریم؟؟؟؟؟
 • شمس تبریزی RO ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  5 4
  بنابراین عربستان از طریق موضوع قومیتی و نژادی نمیتونه اقدامی در ایران کنه اما ممکنه از طریق موضوع شیعه و سنی بخواد حرکات ایذایی انجام بده. در اینصورت عرض میکنم به هم ریختن بحرین و مناطق شرقی عربستان برای ما مثل آب خوردن است. ما تا امروز در بحرین دخالتی نداشتیم اما خوب میدانند که اگر بخواهیم بحرین و مناطق شیعه نشین عربستان را به هم بریزیم، دیگر از آمریکا و گنده ترش کاری ساخته نیست. عربستان مواظب باشه که در اثر ندانم کاری هایش حزب الله حجاز پا نگیره که در اینصورت روزگارش را سیاه خواهیم کرد. آخه، مرتیکه تو که در کار القاعده و سوریه و یمن درمانده شدی. تو را چه به این غلطها؟؟؟
 • شمس تبریزی RO ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  4 7
  البته من یک خواهشی از دوستان رسانه ای هم دارم و آن این است که روی عربستان و بحرین و امارات تمرکز نکنند. مشکل اصلی اسراییل است. اون که بره اینها هم خودشان را جمع و جور خواهند کرد. آمریکا اسراییل را پشت سر این عربها قایم کرده، اما شما مواظب باشید که گول آمریکایی ها را نخورید. شما تا میتوانید روی یهودی ها زوم کنید. مشکل اصلی دنیای امروز یهود است و نه عرب. عرب در سیاست امروز طفیلی یهودی هاست. اصلی کاری را همیشه به خاطر بسپارید. من هم برای اینکه هدف اصلی را گم نکنم، ستاره داوود را روی دسکتاپم گذاشتم و هر روز که کامپیوتر را روشن میکنم ابتدا چند دشنام آبدار به بنی اسراییل میدم و بعد مشغول کار با سیستم میشم. شما هم همین کار را بکنید تا فراموش نکنید مشکل کجاست