استاد اقتصاد دانشگاه تهران توصیه کرد که از فضای پیش آمده برای تسویه‌حساب با دولت و جناح و... استفاده نکنیم، چون زیان آن متوجه همه ما خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد خوش‌چهره در کافه‌خبر خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که اقتصاد ایران روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و موج افزایش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه و... سبب انتقادات تندی به دولت شده است و برخی با طرح ضرورت کابینه، حتی پا را فراتر گذاشته و از استیضاح یا استعفای دولت سخن می‌گویند، به نظر شما امکان غلبه بر بحران فعلی در کشور وجود دارد؟ اظهار داشت: شما از واژه بحران استفاده کردید، اما من این عبارت را اصلاح می‌کنم و از عبارت «شبه بحران» استفاده می‌کنم.

وی افزود: من همه منتقدان و کسانی که حتی به خاظر مسائل حزبی و جناحی از این دولت عصبانی هستند و بدان انتقاد دارند را دعوت می‌کنم به دقت در به‌کارگیری واژه‌ها. به عنوان مثال می‌بینیم برخی از فروپاشی اقتصادی سخن می‌گویند، در حالی که واقعیت این نیست.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران تصریح کرد: ما هنوز وارد مرحله بحران و فروپاشی اقتصادی نشده‌ایم و استفاده از این عبارات سبب می‌شود بحران به شکل دیگری به خود ما برگردد.

خوش‌چهره متذکر شد: برای تحلیل آنچه در کشور رخ داده است، باید ببینیم دولت در چه شرایط واقعی قرار دارد و در چه شرایطی فعالیت خود را آغاز کرده است. من هم تایید می‌کنم که اقتصاد ایران در شیب جدیدی قرار گرفته است. روزی که دولت یازدهم روی کار آمد نیز اقتصاد را در یک شیب تحویل گرفت و امروز اما با شرایط تازه‌ای روبرو شده است.

وی تصریح کرد: واکاوی جدی مسایل و مشکلات، فراتر از ظاهر قضیه واجد اهمیتی بالاست. از این رو باید تاکید کنم بزرگ‌نمایی بیش از حد مشکل می‌تواند سبب سرعت گرفتن تحولاتی شود که زمام امور را از دست زمامداران خارج کرده و آنچه مطلوب دنیای سلطه است را رقم بزند. حساسیت زمان را درک کنیم و در جای خود واقع‌بینانه به مشکل نگاه کنیم.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: توصیه من این است که از فضای پیش آمده برای تسویه حساب با دولت و جناح و... استفاده نکنیم چون زیان آن متوجه همه ما خواهد شد.

مشروح کامل گفت‌وگو را می‌توانید (ایـــنــــجــــــــــــــــــــا) بخوانید.

223223

کد خبر 789772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • پیمان A1 ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  8 0
  نگران نباشید تا سال 1400 قطعا بحران اقتصادی را هم تجربه خواهیم کرد
 • بی نام IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  8 0
  هنوز وارد مرحله بحران اقتصادی فاحش نشده‌ایم
 • بی نام A1 ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
  10 0
  شكم سير از گرسنه خبر ندارد جانم