حسن یونس سینکی گفت: نظارت بر زنجیره های تامین و توزیع کالا از امروز باید در دستور کار روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها قرار گیرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این مطلب در جمع معاونین امور توسعه تجارت استان‌های سراسر کشور افزود: نکته اساسی این است که باید به دنبال تدوین ساختارها و تنظیم برنامه ها برای نظارت و بازرسی بر زنجیره تامین و توزیع باشید،هر چند توصیه می کنم در این ساختار جایگاه تشکل‌ها را نیز با دقت مورد توجه قرار دهید.
وی با تاکید بر اینکه باید حضورمان را در حوزه اقتصاد اجتماعی عینی کنیم، اضافه کرد: به هیچ وجه در حوزه بازرسی و نظارت؛ به دنبال برخورد پلیسی در اقتصاد ملی نیستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی اعضای ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفاء را منصوب و اعلام کرد که این ستاد فعالیت خود را از امروز ۲۳ تیرماه آغاز می کند. 
در حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت حسن یونس سینکی به عنوان رییس این ستاد منصوب شده است.
سینکی درباره چگونگی نظارت و بازرسی نیز توضیحاتی ارائه و تاکید کرد: وضعیت امروز اقتصاد کشور مطالعه مجدد برای احیا و یا طرح مساله چگونگی بازرسی های جدید را در سازمان های جدید یا کنونی توصیه می کند، از این رو برای تحقق این هدف از تمامی ظرفیت های موجود بهره خواهیم گرفت .
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به همکارانش توصیه کرد که از ظرفیت سازی منطقه ای غفلت نکنند، گفت: بها دادن به نظرات کارشناسان و ایجاد شان برای آنها از مهمترین مسئولیت هایی است که باید پیگیری کنید.
سینکی جمعیت جوان کشور را مهمترین فرصت ملی ایران دانست و گفت: در حال حاضر 470 هزار واحد صنفی تولیدی در کشور وجود دارد که فرصتی بی نظیر برای اقتصاد ملی تلقی می شوند .
او افزود: می خواهیم با کمک سازمان های استانی مباحث مربوط به آرامش بازار را در ایستگاه های نظارتی مدیریت کنیم ، این بدان معناست که از ابتدا تا انتهای چرخه تامین و توزیع کالا باید حضور حرفه ای و اجتماعی داشته باشیم .
وی تحریم های پیش رو را فرصتی برای اقتصاد ملی دانست و گفت: ظرفیت های فراوانی در اقتصاد ملی وجود دارد که فعال شدن آن ها می‌تواند مشکلات را به حداقل برساند.
گفتنی است دومین گردهمایی معاونین امور بازرگانی ، توسعه و تجارت استان ها امروز برگزار شد.

 

223223

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 789815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =