افزایش حقوق فرهنگیان کم‌تر از سایر کارکنان دولت؟

آن‌چه در چند روز اخیر در میان معلمان حاشیه‌ساز شده، چالش «نه‌ به فیش‌ها و احکام حقوقی» است، چالشی که هم‌زمان با اعلام احکام جدید از سوی آموزش و پرورش و افزایش فقط ۶ تا ۱۰ درصدی حقوق معلمان، توسط جمعی از فعالان صنفی فرهنگیان در فضای مجازی به راه افتاده و در حال گسترش است.

لیلارزاقی: «این صحبتِ امروز و دیروز نیست! دست کم بیست سالش را که به خوبی به خاطر داریم. تمام درخواستمان در دو کلمه خلاصه می‌شود: «معیشت» و «منزلت» و جالبتر اینکه این دو کلمه انگار چنان به هم زنجیر شده اند که با هیچ رمل و اسطرلابی باز نمی شوند!» تکرار مداوم همین دو مطالبه ، جنبش صنفی معلمان را به یکی از خبرسازترین جریان‌های اجتماعی چند سال اخیر ایران بدل کرده است. مطالباتی که گاهی با نامه‌نگاری و جمع‌آوری امضاء برای وادار کردن مسولین کشور به عمل به تعهداتشان ابراز شده و گاه با برگزاری تجمع و اعتراضات صنفی به دنبال برآورده شدنش بودند. با این حال آنچه در چند روز اخیر حاشیه ساز شده، چالش « نه‌ به فیش‌ها و احکام حقوقی» است.

چالشی که همزمان با اعلام احکام جدید از سوی آموزش و پرورش و افزایش فقط ۶ تا ۱۰ درصدی حقوق معلمان ، توسط جمعی از فعالان صنفی در فضای مجازی به راه افتاده و در حال گسترش است. جعفرابراهیمی فعال صنفی معتقد است؛ بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به وضعیت معیشت و مطالبات صنفی معلمان ، کلیه ارکان نظام آموزشی کشور اعم از معلمین و دانش آموزان را با بحرانهای جدی مواجه خواهد کرد.

نه به فیش حقوقی، یعنی نه به بی‌عدالتی

احکام کارگزینی معلمان که نشان‌دهنده میزان حقوق و مزایا معلمان است ، طبق روال باید در فروردین ماه هرسال مشخص شود. به تعویق افتادن صدور این احکام گرچه به خودی خود باعث نگرانی معلمان شده بود اما صدور آن طی یک هفته گذشته موجی از نارضایتی را در بین اقشار مختلف فعالان صنفی ایجاد کرده است. افزایش تنها ۶ تا ۱۰ درصدی حقوق معلمان در سال جاری در حالی با اعتراض معلمان مواجه شده که برخی خبرها از افزایش تا ۷۰ درصدی برخی ارگانهای کشوری خبر می‌دهند.

فعالان صنفی بر این باورند، حقوق و مزایای درنظر گرفته شده در فیش های حقوقی به هیچ وجه تناسبی با افزایش تورم ، سطح کیفی معیشت و منزلت معلمان ندارد و نظام آموزشی کشور را با بحران‌های جدی مواجه خواهد کرد. در همین راستا چالشی در فضای مجازی به راه افتاده که طی آن معلمان با پاره کردن فیش های حقوقی به آنچه بی عدالتی در ساختار آموزشی کشور می‌دانند ، اعتراض می‌کنند.

این چالش البته تنها به فضای مجازی منحصر نشده و در روزهای گذشته فعالان و فرهنگیان برخی از استانهای کشور از جمله قزوین ، با در دست داشتن پلاکاردهایی مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گرد هم آمدند. افزایش ۶ تا ۱٠درصدی حقوق فرهنگیان که بر خلاف مصوبه مجلس مطابق با تورم صورت نگرفته، لزوم اصلاح بیمه ناکارآمد فرهنگیان و تاکید بر اینکه دولت سهم بیمه ای خود را از فروردین واریز نکرده ‌، اصلاح نگاه هزینه بردار بودن و صرفا مصرف گرایانه به آموزش و پرورش؛ عدم پرداخت پاداش بازنشستگان۹۶ ؛ کیفیت بخشی آموزش، شادابی محیط کلاس و سرانه مدارس؛ حذف ضریب حقوقی سختی کار معلمان،مدیران و معاونان مدارس و کارمندان اداری؛تغییر نگاه امنیتی به فعالین صنفی؛ایجاد رابطه دو سویه بین معلمان و مسئولان مربوطه و لزوم تمرکز زدایی از سیاست های آموزش و پرورش از جمله مطالبات معلمان و فعالان صنفی در این تجمعات بوده است.

«حیرت‌زده شدیم»
در همین رابطه جعفر ابراهیمی فعال صنفی معلمان و بازرس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور به خبرآنلاین گفت: احکام کارگزینی معلمان که نشان دهنده میزان حقوق و مزایا معلمان است و باید در فروردین ماه مشخص شود ، هفته پیش صادر شد و متاسفانه معلمان را با بهت و حیرت مواجه کرد.

او ادامه داد: بر اساس این احکام حقوق معلمان بین 6 تا 10 درصد افزایش پیدا کرده بود که اصلا با نرخ تورم و گرانی های اخیر تناسب و همخوانی ندارد. دیدن این احکام معلمان را بسیار ناراحت کرده. در ماههای اخیر معلمان بسیاری اعم از شاغلین و بازنشستگان، انواع مذاکرات، نامه نگاری هارا کردند تا به این بی عدالتی ها پایان داده شود ولی به نتیجه نرسیدند. حالا جمعی از معلمان و فعالان صنفی چالش فیش حقوقی را به راه انداخته اند تا به این شکل به میزان حقوق و مزایای درنظر گرفته شده اعتراض کنند.

ابراهیمی اضافه کرد: این چالش که از بیستم تیرماه آغاز شده ، به مدت 10 روز ادامه دارد. هدف فعالان صنفی از برگزاری این چالش که جامعه و مسولین کشور را مخاطب قرار داده این است که بگویند، وقتی خط فقر رقمی بالای 4میلیون تومان است این بی عدالتی است که حقوق معلم زیر 2 میلیون تومان باشد. سازمان برنامه و بودجه به خاطر سیاست‌های که اتخاذ کرده،باعث شده که بودجه درخور و شایسته برای دستمزد معلمان و هم آموزش باکیفیت برای دانش آموزان لحاظ نشود.

معلم و دانش آموز هر دو متضرر می‌شوند
این فعال صنفی دورنمای آینده وضعیت معیشیتی و صنفی معلمان را با توجه به رویکردهای فعلی نامساعد می‌بیند و می‌گوید: این سیاست هاباعث می‌مي شود که دامنه اعتراض معلمان هر روز بیشتر شود. من فکر میکنم که فرادستان و مسولین آموزش و پرورش کشوربايد به این بی عدالتی ها پایان دهند و حق معلمان را به آنها بازگردانند. در صورتیکه این روند ادامه پیدا کند ما اثرات آن را هم در مدارس و هم بر دانش آموزان خواهیم دید . کمبود بودجه آموزشی، آموزش باکیفیت را با بحران جدی مواجه خواهد کرد و آن دسته از معلمان عدالت خواهی که همواره به دنبال عدالت آموزشی هستند، مایوس و سرخورده خواهند شد.

ابراهیمی در خصوص آخرین وعده‌ای که در خصوص بهبود وضعیت صنفی معلمان داده شده با اشاره به اینکه اغلب وعده‌هایی که ناظر بر بهبود وضعیت آموزشی و زندگی روزمره معلمان بوده محقق نشده است، می‌گوید: معلمان و فرهنگیان به دو دسته شاغل و بازنشسته تقسیم میشوند که گرچه به لحاظ صنفی با هم متحد هستند اما مطالبات‌شان و نهادهای مسولشان متفاوت است. یکی از وعده هایی که معلمان خواهان تحقق آن هستند، اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری است که بحث هم‌ترازی بین دولت و سایر ارگانها را مدنظر دارد که متاسفانه هیچ کدام از دولتها در یک دهه اخیر رویکرد مثبتی در این خصوص نداشته‌اند.

او در ادامه به سایر وعده های محقق نشده اشاره کرد و گفت: معلمان سال 94 توانستند بعد از کلی تجمع و نامه نگاری برای اولین بار طرح رتبه بندی معلمان را اجرایی کنند که مقداری به حقوق معلمان اضافه کرد. این طرح قرار بود در چند مرحله و در سالهای بعد هم اجرایی شود که تاکنون به تعویق افتاده است. بنابر وعده وزیر آموزش و پرورش قرار است این طرح رتبه بندی در مهر امسال اجرایی شود که منتظریم ببینیم آیا این وعده محقق می‌شود یا خیر .

ابراهیمی یکی از مهمترین مشکلات آموزش و پرورش را کمبود بودجه برای آموزش بهینه می‌داند و می‌گوید: آقای بطحایی از زمان روی کار آمدنشان اعلام کردند که تیم مذاکره کننده قوی دارند و میتوانند بودجه بیشتری برای آموزش و پرورش بگیرند که این رشد بودجه اتفاق نیفتاد.

منافع ما با سایر مردم مشترک است
این فعال صنفی معتقد است، با توجه به رشد دانش آموزان در سال آینده و همچنین مشکلاتی که به خاطر کامل شدن نظام آموزشی 6-3-3 رخ میدهد آموزش و پرورش با کمبود بودجه بیشتری مواجه خواهد شد.

او در پایان به وضعیت ارائه خدمات آموزشی و کاهش سطح کیفی آموزش به دانش آموزان اشاره کرد و گفت: بعضی ها می‌خواهند القا کنند که معلمان فقط به فکر خودشان هستند اما یکی از الویت های ما وضعیت آموزش در مدارس است. متاسفانه با کاهش بودجه و قطع سرانه مدارس باعث شده که دولت دستش را در جیب مردم کند. در تلویزیون اعلام می‌کنند که پول گرفتن غیرقانونی است ولی از آن طرف بخشنامه می‌کنند که از والدین پول گرفته شود و والدین را در مقابل مدرسه و معلمان قرار می‌دهند. این پولها به جیب معلمان سرازیر نمی‌شود و ما در بحث معیشت هیچ منافعی جدا از دانش آموزان و سایر مردم ایران نداریم و منافع ما مشترک است. اگر از بهبود وضعیت معیشت و منزلت معلم صحبت می‌کنیم به این دلیل است که اگر معلم درآمد مکفی داشته باشد دنبال شغل دوم نمیرود و وقت بیشتری را برای کیفیت آموزش اختصاص می‌دهد.

۴۲۴۲

کد خبر 790178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 54
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 31
 • بی نام IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  89 11
  حس تبعيض يا خود تبعيض؟
  • مهربان توسی A1 ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
   58 26
   من دبیرم و از کم توجهی اعتدال و امید به معلمان ناامید شدم انگیزه کلاس رفتن ندارم با22سال خدمت فقط250 هزارتومان بحقوقم اضافه شد و...بیمه تکمیلی ما برنزی است تا طلایی و... از پارلمان فرهنگیان بانک فرهنگیان و سازمان نظام معلمی هم خبری نیست
  • بی نام IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
   4 17
   توجه کریدد ملت ایران سرو دست میشکنن تا استخدام دولت بشن چه کارمندی چه کارگری بعد که استخدام میشن شروع میکنن به آه و ناله که حقوق مزایامون کمه راضی نیستی استعفا بده بیا بیرون به همین راحتی
 • بی نام A1 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  من کارمند رسمی وزارت نفت و شرکت ملی گاز پپولدار ترین وزارت خونه این مملکت دیروز حکم جدید صادر شد به میزان۱۰.۴ درصد و با تکجه به سابقه پایین جزو پایین ترین حقوق ها ودر نتیجه بالاترین افزایش حقوق را داشتم و حقوق پایم از ماهی یک ملیون و دویست هزار به ماهی یک ملیون و ۴۰۰ هزار افزایش یافت. با ۹ ساعت کار روزانه که به صورت عملیاتی هست بدون تعطیلی تابستان بدون تعطیلی یک ماهه نوروز معلم ها خیال می کنن مورد تبعیض هستند و فقط طلبکارند. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌حقوق همه ا گان ها بجای فروردین تیر ماه اصلاح شده ولی فقط معلم ها معترضند.
  • بی نام A1 ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   34 7
   انشاالله راست میگی.دریافتی و سایر مزایا را هم می گفتی بد نبود.
  • بی نام A1 ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   18 12
   تو راست میگی خخخخخخخخخخخخخ
  • مهدی IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   25 13
   دوست عزیز از مزایات هم می نوشتی درسته بیشترین حکم حقوقی واسه معلماست ولی کمترین دریافتی هم برای انهاست
  • بی نام IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
   12 3
   شرکت نفت بهترین حقوق را به کارمندان و کارگران و بازنشسته هاش میده و بهترین امکانات درمانی و تفریحی از رستوران تا استخر را دراختیارشون قرار میده
 • بی نام IR ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  53 86
  والله بالله من هم که کارمند بانک هستم حقوقم با لیسانس و 17 سال سابقه و روزانه نه ساعت کار واقعی حدود 2600تومان هست. یکی دیگه میخوره و میبره یکی دیگه باید تاوان پس بده
  • حسابدار A1 ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
   46 6
   وام مسکن.وام خودرو.حق لباس.ماموریت.ویلا برای سفر.حق تحصیل.حق ایاب وذهاب.استخر را یگان.بیمه پرو پیمون ودندانپزشکیحق العمل کاری مشتریهای ویژه بانکعیدی ها وپاداش های مناسبتی و.....برو خوشت باشه.
  • بیکار بدبخت A1 ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
   26 6
   ناراحتی استعفا بده من برم به جات
  • بی نام A1 ۰۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   32 5
   بانكي عزيز خالص دريافتي كه ميگيري را بگو و پاداش و .... كه همه ميدونيم شما خالص دريافتيتون 4 برابر حكمتون ميشه ولي اموزش و پرورش مزايا ندارد و نصبت به حكمشون خالص دريافتي نصف ميشود .
  • بی نام A1 ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   33 6
   کارمند بانکی را میشناسم که 6 واحد مسکونی و دو باب مغازه و سه اتومبیل داره .من با 28 سال معلمی هنوز مستاجرم.اینها را هم بگویید.
 • عماد IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  با توجه به ساعات کار کمتر و تعطیلات بسیار زیاد معلمان ، به نظر من منطقی هست که حقوق اونا کمتر از سایر کارمندان اضافه بشه. معلما فقط بیش از سه ماه در بهار و تابستان تعطبلند ، سایر تعطیلات به مناسبت بارون و برف و آلودگی به کنار.
  • بی نام IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
   7 1
   معلم ها وقتی ۹۰دقیقه سر کلاسن۶۰ دقیقه مفیدکار میکنند بقیه کارمندها چطور؟فقط دارم سوال میپرسم که بدونم
  • بی نام A1 ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
   14 1
   من مادرم معلمه همیشه کار های مدرسه رو میاره خونه از برگه تصیح کردن گرفته تا کارهای دانش آموزا رو بررسی کردن و چند ساعت هم تلفنی با اولیا دانش آموزا صحبت میکنه واقعا شرم آوره که در مورد معلم این جور فکر می کنید اون از بیمه شون اون از تور های مسافرتی که یا در چادر های مسافرتی و کلاس های در به داغون مدارس برگزار میشه مادر من آرتروز گردن داره و زانو درد و مشکل گرفتگی گلو و ......چندین بیماری دیگه ولی با بازنشستگیش موافقت نمی کنند میگن تا جون در بدن داری باید کار کنی متاسفم از این فرهنگ پایین
 • بی نام A1 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  56 14
  باافزایش زیادحقوق مشکل حل نمیشه بایدتبعیض ازبین بره چرادستگاههای دیگه حقوق شان زیاداضافه شده همه بایددرشرایط سخت اقتصادی برابرباشن ازمن بازنشسته که ۱۰درصدحقوقم افزایش یافت تاکارکنان وزارتخونه های نورچشمی
 • بی نام IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  65 16
  زنده باد معلم. البته فقط معلمان مظلوم نیستند. بیشتر کارمندان مظلوم هستند ولی چند اداره هستند که به اسم درآمد زایی دارند بیت المال را می چاپند. درآمدزایی معلم و محقق و از کجا باید باشد؟
 • بی نام US ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  معلم ها هیچ کاری نمیکنن حقوق میگیرن بعد تازه همیشه هم طلب کارن عزیز من صبح تا شب میری تو ی اتاق میشینی با بچه های مردم گل میگی گل میشنوی عصبی هم میشی بچه های مردم رو کتک میزنی خالی میشی بعد پول هم میخوای؟
  • بابک A1 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
   23 5
   خجالت کشیدم جای تو
  • فرزاد A1 ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   21 7
   آخه بی نام شما هنوز فرق اتاق را با کلاس درس نمی فهمی اظهار نظر می کنی؟ حتما" اضافه کار ، کارانه ، پاداش ، حق مسکن ، حق ایاب ذهاب و حق لباس و ... هم میگیری که معلمان هیچ یک را نمی گیرند.
  • باران A1 ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
   6 1
   معلم شما اگر شما رو درست تربیت کرده بود اینگونه سخن نمیگفتی واقعا متاسفم برای کسانی که چنین طرز تفکری دارن ... ازماست که برماست
  • بی نام A1 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   1 3
   دوست عزیز تو خودت کجا سواد یاد گرفتی تا حالا کلاس درس از نزدیک دیدی؟
 • بی نام A1 ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  46 91
  معلم ها سه ماه تابستان تعطیل، دو هفته عید تعطیل ،پنج شنبه ها تعطیل، راستی در سال چند روز به سر کلاس می روند .
  • بی نام AU ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   29 6
   شما تابستون مدارس باز بذار من معلم در خدمت آموزش هستم.کجای دنیا مدرسه ۱۲ماه بازه؟ مقصر من معلم هستم که فقط خواندن و نوشتن یادتون میدم ته اخلاق
 • ناطق A1 ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  39 63
  وقت بیشتر فرهنگیان خالی است با تعطیلیهای تابستانه وزمستانه آنها خودبخود به کاردوم وسوم کشیده میشوند
  • بی نام A1 ۰۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   14 8
   تا وقتي تو جامعه چنين فكري باشد ايرانم پيشرفتي نخواهد كرد
 • یک غیر معلم A1 ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  56 20
  تا زمانی اینن گاه به اموزش و پرورش وجود دارد همچنان یک کشور جهان سومی هستیم اقای نوبخت صرفا جهت اطلاع جنابتان در کشورهای توسعه یافته بالاترین دریافتی برای معلمین است میدانید چرا ؟ علتش این است توسعه از صنعت و تولید شروع نمی شود بلکه از افکار شروع می شود گه سازنده این افکار هم اموزش و پرورش است . جناب نوبخت ارگان خودتان سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی باید شامل این قانون می شدند که بی برنامگی پوست مردم را کنده اند .....
  • بی نام A1 ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
   17 17
   آیا معلمهای ما از نظر سواد، به روز بودن اطلاعات و روش تدریس، و حرفه ای بودن در سطح معلمان جهان اول هستند؟ یا فقط ادعای حقوق برابر با جهان اول رو دارند؟ متاسفانه به عنوان کسی که در بسیاری از دوره های ضمن خدمت مدرس معلمان بودم باید بگم اصلا اینطور نیست و سطح سواد و بروز بودن اطلاعات حتی در حوزه تخصصی در بین بسیاری از معلمان خیلی پایین هست. لطفا نگید چون حقوق نداریم حقوق معلم همیشه همین بوده به قول معروف نگاه نکن کشورت برای تو چکار کرده نگاه کن تو برای کشورت چکار کردی
  • بی نام A1 ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
   14 12
   دوست عزیز آیا میدونستید در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته چیزی به نام استخدام معلم وجود ندارد و فقط قرارداد یک ساله بسته میشه و در انتهای قرارداد بر اساس کارایی شما در طول سال تحصیلی و رزومه و توسعه ی حرفه ای و همچنین سلامت روانی و پایبندی به قوانین قرارداد شما تمدید میشه؟ میدونید معلم چقدر باید مطالعه کنه و در دوره های حرفه ای شرکت کنه تا دانش و بخصوص روش تدریس خودش رو به روز نگه داره؟ اگر قرار به مقایسه هست همه چیز رو مقایسه کنید نه فقط پول
 • بی نام A1 ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  43 9
  از فروردین تا حالا مردم رو سرکار گذاشتین میگفتین افزایش حقوقی در کار نیست خب
 • شبکه نیوز A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  5 2
  واقعا این مطلب بجا و بموقع بود برای ما معلمان که بینمان فرق می زارند و ما از فرق مینالیم نه از فقر
 • علی A1 ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  10 13
  معلمان همیشه معترض
 • کارمند A1 ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  12 41
  با درود؛ احتراما شما ها هم راه را گم کرده اید مثلا فکر می کنید دیگرکارمندان چقدر بیشتر از شما می گیرند ؛ مثلا نیم میلیون تومان خوب حالا می شود سه یا چهار میلیون آیا می شود با این حقوق زندگی کرد پس زمانی که کارمندان و کارگران و کسبه خرد ماهی 8 میلیون تومان گرفتند و یا ارزش ریالی پرداختی ها 8 میلیون تومان شد شما از فرق بنالید نه از فقر این حق را بخواهید و اصل مطلب این است نه آن و تو خود بخوان از این مطلب .... . بدرود
 • بی نام GB ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  25 5
  فکری بحال پرداخت سر موعد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بکنید
 • بی نام IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  27 10
  همه ما هم به فقر و هم به فرق اعتراض داریم . چه دستاوردی شماها برای ما داشتید ؟؟
 • بی نام RO ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  34 10
  منظورمرگ معلم آرزوی ثروتمندان بیسواد است.یعنی توان حرف زدن نداشته باش پای اعتراض نداشته باش.یعنی توای معلم گرامی حرف نزن تاملت چیزی نفهمد.
 • مهربانی A1 ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  37 13
  من معلم ناامیدم....
 • بی نام A1 ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  29 57
  بقیه سازمانها و ارگانها هم فقط 6 درصد اضافه شده اصلا حتی همان ده درصد هم من نشنیدم هیچ وزارتخانه ای اضافه کرده باشه اکثر کارمندان دولت تقریبا همین حقوق رو میگیرن ولی مثل معلمها نصف بیشتر سال در تعطیلات به سر نمی برن مشکل معلمها متاسفانه زیاده خواهی هست و ادعا
  • بی نام A1 ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   12 4
   بعضي از كارمند ها بخاطر همين طرز تفكر انتقالي گرفتن امدن آموزش و پرورش وقتي رفتن سركلاس و حقوقشون به يه سوم حقوق قبلي تنزل پيدا كرد با التماس و گريه خواهان بازگشت به اداره خود بودند هر كي هم دوست دارد آموزش وپرورش جاي فراوان دارد انتقالي بگيرد در خدمتيم
  • بی نام A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
   3 1
   چقدر با کینه درباره معلمها حرف میرنی . نکنه وقتی دانش آموز بودی تنبل و شیطون بودی خیلی ازشون کتک خوردی ؟
 • بی نام A1 ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  25 41
  برای همه چه دولتی چه فرهنگی همین درصدافزایش حقوق داشتیم
 • بی نام DE ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  40 10
  آینده کشور به دست معلمان کشوره البته معلم ها هم باید متعهد و متخصص باشن. اما سوال اینه که به یه بازیکن مبلغ کلان میدن برا بازی یا به فلان مدیر اصلا منظورم رییس سابق بانک....... یا رئیس سابق صندوق فرهنگیان یا داداش فلانی نیستا حقوق نجومی میدن ولی به فرهنگی هایی که آینده کشور در گرو عملکرد و ایثارش هست حقوق مناسبی نمیدن؟
 • بی نام A1 ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  10 5
  من معلم با حقوق ماهیانه یک میلیون و دویست هزارتومان چیکار میتونم بکنم؟؟؟ شرمتان باد
 • میرقیصری IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  13 3
  نظرات تعدادی از عزیزان و کارمندان رو خوندم متاسفانه چند نکته مهم از نظر بعضی از دوستان غفلت شده اول اینکه همه افراد باید به نظام پرداخت حقوق غیر منصفانه و نامطلوب اعتراض کنن. چه معلم و چه کارمند وقتی خط فقر ۴ میلیون تومن هست. چرا باید یک فرد تحصیل کرده با ۲۰ سال سابقه نصف این مبلغ رو بگیره دوم نگاه سطحی و سخیف به معلمان. ظاهرا دوستان کارمند فراموش کردن که قسمتی از تربیت بچه هاشون زیر دست همین معلمان و مدارس و نظام اموزشی شکل می گیره. پس توجه به نظام آمورشی و منزلت همه افراد منجمله معلمان کمک به شکل گیری رشد شخصیتی و فرهنگ دانش اموز و بچه های خود ماست. لازمه در این باب سطحی نگر و محدود فکر نکنیم حق جو و حق طلب باشیم یا حق
 • امیر A1 ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  12 3
  کار مفید یعنی کار بهینه ، کار مفید پشت میز نشستن و با قیافه ی حق به جانب و اخم و تخم با ارباب رجوع رفتار کردن نیست. کار مفید سلانه سلانه تو سالن اداره این ور اون ور رفتن نیست. کار مفید غیب شدن تو ساعت کاری اداره نیست. کار مفید ارباب رجوع رو مثل توپ فوتبال پاس دادن به این اتاق و اون اتاق نیست. مشکلاتی که امروز گریبان گیر معلمین هست تقصیر هیچ کس جز خود ما معلما نیست. تک تک اینایی که ذره ای به مقام معلم احترام قائل نیستن و امروز به مقام یا ثروتی رسیدن منت دار معلماشون هستن اما خب فراموش کردن و این فراموشی تقصیر خود ما معلماست که با نمره دادن فله ای و دل رحمی برای آینده ی بچه ها اجازه دادیم امروز این قدر راحت ما رو بکوبن.
 • امیر A1 ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  8 2
  و اما مشکل معیشت و منزلت معلمین یک راه بیشتر نداره و اون دست خود ما معلماست. بیایم یکبار برای همیشه جلوی تصمیمات نادرست اداره بایستیم. تصمیم بگیریم نمرات رو بدون دلسوزی و دل رحمی ثبت کنیم و اجازه ندیم این موج بی سواد مثل امروز دوباره پدید بیاد و تبدیل به سونامی نشه. اجازه ندیم که فلانی و بهمانی رو کار و وظیفه ی اصلیمون تاثیر بذاره. همکاران بزرگوار لطفا یک سال تحصیلی ، فقط یک سال تحصیلی نمرات رو درست و بدون دلسوزی ثبت کنیم. اعتراض مدنی و در چهارچوب قانون حق ماست. با اعتراضات مدنی و بدون جنجال و هیاهو و کارشکنی مشکلاتمون رو به زبان بیاریم
 • ع ق A1 ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  10 4
  معلم کار مفید انجام میده درحالی بسیاری کارمندان این گونه نیست معلم هیچ مزایای نداره واز همه اینها مهمتر معلم کارش انسان سازی است وباید در اولویت رسیدگی باشه معلم الگو برای فرزندان همین مردم است احترام به معلم احترام به خودمان است.
 • بی نام A1 ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  4 4
  من کارمند رسمی هستم امسال با افزایش حقوق با 22 سال سابقه با مدرک لیسانس حقوقم تازه رسید به 2700 . بنظرتون زیاده؟
 • بی نام A1 ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  10 25
  معلمها خیلی رو دارن واقعا با این همه تعطیلی و بیکاری بیشتر از این هم نباید بگیریدددددددددد
  • بی نام A1 ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
   8 1
   تو که تعطیلی نداری چند ثانیه تو سال کار مفید انجام میدی ؟ اصلا شاغلی یا علاف ؟
 • بی عدالتی US ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  21 6
  ارگانهای دیگه در کنار حقوق ثابتشون صد جور مزایا وکارانه و...دارن که به چشم نمیاد اما دولت از معلما انتظار داره هزینه مدرسه هم از جیب خودشون پرداخت بشه کدوم از شماها حاظرید روزی چند ارباب رجوع بزرگ سال را با چهل بچه مقایسه کنید شماها تحمل یک فرزند خودتونم ندارید
 • هم وطن کارمند زندان IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  10 19
  افزایش حقوق برای همه کارکنان دولت بر اساس مصوبه مجلس بوده و این نیست که فقط برای معلمین عزیز 6 الی 10 درصد باشه . برای همه و علی الخصوص اداره ما که 6 درصد بوده باز برای معلم ها 10 درصد خوبه . با این همه تعطیلات رسمی و غیررسمی که برای معلم ها اعلام میشه همین حقوق خوبه . مشکل معیشتی همه دارند و فقط معلم ها نیستند . ما که در سازمان زندانها کار میکنم حاضرم جای خودم را با هر یک از معلمین گرامی معترض عوض کنم تا یک روز فقط جای ما در بخش ستادی زندان کار کنند داخل بندها را نمی گوییم . خداییش ما در زندان از صبح تا شب با استرس 100 درصد کار میکنیم ولی اندازه معلم ها معترض نیستیم چون شرایط کشور را در نظر می گیریم و شاکریم که کار و حقوقی داریم .
 • ممد غلی RO ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  3 9
  با 14 سال سابقه 2 میلیون میگیرم یکی جز نیروهای مسلح با یه سال 2 میلیون میگیره