معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در همایش روز ملی عفاف و حجاب با بیان اینکه انسان موجودی کرامت جو است و اجبار را بر نمی تابد، اظهار داشت: در مواجهه با مردم باید اقناعی عمل کرد.

به گزارش خبرآنلاین گیلان؛ علی‌اصغر جمشیدنژاد اظهار داشت: نمی‌توان اداره کشور را براساس الگوهای ذهنی سلیقه‌ای پیش برد، چرا که اداره فرهنگ در یک جامعه‌ی پویا براساس مشی سیاسی امکان پذیر نیست.

وی تقابل انسان در برابر اجبار را فطری و طبیعی قلمداد کرد و گفت: حجاب در فرهنگ و دین ما معنادار و جزء موضوعاتی است که همواره بدان توجه ویژه‌ای شده و نوعی انضباط اجتماعی و منطبق بر قوانین و مقررات جاری کشورمان محسوب می‌شود و البته ریشه در تاریخ گذشته ایران زمین دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان ادامه داد: اجبار با انضباط تفاوت دارد و هیچ جامعه‌ای بدون انضباط، فرهنگ و هنجار تنظیم شده قابل اداره نیست.

جمشیدنژاد به اهمیت صدور فرهنگ غنی اسلامی کشورمان به دنیا اشاره کرد و گفت: تولیدات داخلی بایستی مبتنی بر نیاز مخاطبان داخلی و خارجی تنظیم و طراحی شود و استانداردسازی شود تا بتوانیم علاوه بر ترغیب مردم داخل کشور و مخاطب خارجی را نیز جذب کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم به‌طور ویژه برای تقویت مسائل فرهنگی‌مان تلاش کنیم و ارزش‌های موجود در جامعه اسلامی‌مان را به بهترین شکل ممکن به بیرون بنمایانیم.

46

کد خبر 790195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =