پرویز فتاح رئیس کمیته امداد به روزنامه اعتماد گفت: در اتفاقات دی ماه سال گذشته که به شهرهای مختلف هم رسید، من واقعا در این باره حساس بودم. شخصا به وزیر اطلاعات و وزیر کشور و فرمانده ناجا تلفن زدم و خواستم فهرست اسامی بازداشت‌شدگان که تعدادشان هم کم نبود را به من بدهند.

فهرست را دادند و دريغ از اينكه يك مددجو در اين فهرست باشد. پس واقعا شورش فقرا در كار نيست. باور ما اين است كه شورش فقرا در كار نيست. مددجويان ما فهيم و قدرشناس نظام و انقلاب و مسوولان هستند. البته بين مددجويان ما هم، مانند عموم جامعه، دختر و پسر و جوان هست و مطلبي و نكته‌اي دارند اما واقعا تاييد نمي‌كنم كه مددجويان ما هم داخل آن اعتراضات شده باشند. ضمن آنكه مردم ما هم مي‌دانند امروز ريشه اين فشارها از كجاست.

مگر نمي‌بينند كه رييس‌جمهوري امريكا، هر روز عليه اين مردم حرف مي‌زند؟ مگر نمي‌بينند كه مي‌خواهد مانع از فروش دارو به ايران شود؟ مردم مي‌فهمند كه او دشمن است. چرا با ما اين بازي را مي‌كند؟ ما چه كرديم؟ چه گناهي داريم؟ مردم ما فهيم هستند و اين فهم، قدرت تحمل و مقاومت و تاب آوري ما را بالا مي‌برد. آنچه مردم را اذيت مي‌كند اتفاقات داخلي ماست.

چرا بايد در فروش سكه اشكال باشد؟ چرا در ارز ٤ هزار و ٢٠٠ توماني اشكال باشد؟ چرا خودرو اينطور وارد شود؟ اين، اعتراض مردم است و درست است و همه ما اين اعتراض را داريم، آقاي رييس‌جمهوري هم اعتراض دارد و رهبر عزيزمان هم معترض است. اين بي‌عدالتي‌ها و بعضي سوءاستفاده‌ها روحيه مردم را جريحه‌دار مي‌كند و طبيعي است كه بايد از مردم بپذيريم. اين هم صداقت مردم را نشان مي‌دهد. مردم عدالت و انصاف و صداقت و راستي مسوولان را مي‌خواهند و بسيار خوب است كه مردم چنين مطالبه‌اي داشته باشند. من هميشه گفته‌ام كه بايد به مطالبات مردم احترام بگذاريم. چطور ما تصاوير مطالبات مردم فرانسه را پخش مي‌كنيم؟ مردم فرانسه دو شب قبل بعد از مسابقه فوتبال چه كردند؟ آيا شورش مدني كردند؟ جوان بودند و به هيجان آمدند و چند هزار ماشين را هم تخريب كردند. آيا اين شورش فقرا بود؟ ما بايد مطالبات مردمي را به درستي بفهميم و اين مطالبات را با منطق و عقلانيت بپذيريم. اين حق مردم است كه حرف‌هاي‌شان را بيان كنند.
17302

کد خبر 790672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =