ایلنا نوشت: امام جمعه مشهد تاکید کرد: ینکه اقتصاد مملکت مدیریت شود و در فاصله ۳ ماه از دل مدیریت ۲ تن سکه استخراج کنند و ارز فراوان به دست یک عده بیفتد نشان می‌دهد مدیریت یا خائنانه است یا سفیهانه است

حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد عنوان کرد: ابزار شیطان در عداوت بین بندگان این است که با استخدام حسادت و رقابت سعی می‌کند بین عناصر حزب‌الهی ایجاد عدات کند. بنابراین همیشه مساله رقابت ابزار شیطانی است.

وی با اشاره به این ماه ذی القعده، گفت: ماه ذی‌القعده ماه امام رضا(ع) است و خدا ماه میقات موسی و نائل شدن موسی به مقام الهی را ماه امام رضا(ع) قرار داده است

علم‌الهدی یادآور شد: دهه اول این ماه دهه کرامت اعلام شده است، برنامه‌های این دهه به خصوص توسط آستان قدس در راستای جهانی‌سازی امام رضا(ع) است و در تمام استان‌ها و روستاهای کشور و کشورهای خارجی با برنامه‌ریزی ارزشمند آستان این کار صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: یک برنامه فرهنگی این ایام این است که مقام زن را از دیدگاه اسلام به دنیا نمایش می‌دهد. مراسم جایزه جهانی گوهرشاد یک حرکت انقلابی است که نشان می‌دهد زنان فرهیخته‌ای نه تنها در گذشته بلکه در دنیای امروز به خصوص در جریان ولایتمداری وجود دارند که گاهی شناخته نمی‌شوند. این افراد در کل دنیا شناسایی شدند و در این جایزه جهانی گوهرشاد و در دهه کرامت معرفی می‌شوند.

خطیب نماز جمعه مشهد با بیان اینکه مراسم جایزه جهانی گوهرشاد نقش اسلام در تربیت و عظمت بخشی زن را ثابت می‌کند، گفت: یکی از خانم‌های امسال کسی است به کامرون رفته و آنجا ۶ درصد شیعه بودند و در عین فقر بسر می‌بردند و در برنامه‌ای این مردم را در جریان ثروت و تمکن قرار داده است و اشتغال‌زایی کرده است.

علم‌الهدی ادامه داد: خانم دیگری با تجربیات خارج از کشور آمده و فصل بزرگی در این موقعیت به پا کرده است. خانم دیگری در عرصه مبارزه وارد شده به گونه‌ای که گلوله دشمن در بدنش است و می‌گوید تا پیروزی اسلام دست از مبارزه بر نمی‌داریم، این‌ها حرکتی عظیم است.

وی با تاکید بر اینکه آستان قدس یک جریان و نمایشگاه دستاورد انقلاب ۴۰ ساله برای ماست، گفت: کسی که وضعیت این آستان را قبل از انقلاب در نظر داشته باشد می‌بیند که قبلا ۳ هکتار بوده و الان حرم در ۵۳ هکتار قرار گرفته است؛ تحولی که به برکت انقلاب و مدیریت انقلابی صورت گرفته است و این حرم با عظمت و صحن‌ها بوجود آمده است.

خطیب جمعه مشهد یادآور شد: آیت الله طبسی در پهنه ۳۰ ساله مدیریت این تحولات را ایجاد کرد و بعد از رحلت ایشان رهبری با منشوری که صادر کردند، آقای رئیسی را رهنمودی دادند که نتیجه اجرای این رهنمودها ایجاد بیش از ۲ هزار در این موقعیت خاص اقتصادی شده است و محرومیت‌زدایی آستان نه تنها در این استان و در سراسر کشور و فقرای شیعه آغاز شده و در این سال‌ها نمودار آن قابل توجه است.

وی با تاکید بر اینکه آستان قدس با تحول اخیر خود به مدیریت عظیم محرومیت‌زدایی در پهنه کشور در آمده است، خاطرنشان کرد: خوب است مسئولان حرکات و برنامه آستان قدس را در عرصه اشتغال و محرومیت‌زدایی به عنوان الگوی خود قرار دهند. بزرگان و مسئولان بدانند، آستان قدس در پهنه محدود اقتصادی دست به حرکات بزرگ زد و در فشار اقتصادی موفق شد. اگر در پهنه عظیم دارایی کشور مسئولان دست به این حرکت بزنند، مردم مشکلی نخواهند داشت.

علم‌الهدی خطاب به مسئولان گفت: اینکه چشم به دروازه غرب بدوزیم و به دست دشمن نگاه کنیم کی تحریم را برداند، درست نیست. ۵ سال این راه را ادامه دادیم آنها که می‌گفتند حتی مشکل آب خوردن هم با رفع تحریم برطرف می‌شود الان به این نتیجه رسیدند که باید خودمان مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: برادران و خواهران، ما مسلمانیم، قرآن داریم. خدا می‌فرماید ای مردم، اموال خود را که باعث پایداری زندگی شماست، به دست سفها ندهید. گاهی پول و ملکی شخصی است اما یک زمان کل اموال به مردم تعلق دارد، این یعنی اقتصاد کشور. اگر قرار شد در حاشیه شهری خانواده‌ای در اولیات زندگی لنگ باشد این به خاطر مدیریت نااهلانه اقتصادی است.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: اینکه اقتصاد مملکت مدیریت شود و در فاصله ۳ ماه از دل مدیریت ۲ تن سکه استخراج کنند و ارز فراوان به دست یک عده بیفتد نشان می‌دهد مدیریت یا خائنانه است یا سفیهانه است. ان‌شاءالله خیانتی در کار نبوده است.

وی ادامه داد: دل آدم کباب می‌شود، وقتی یک زن ضعیفه پریشان می‌گوید فرزند من می‌گوید تو گیلاس خوردی مزه‌اش چیست؟ آن وقت ۳۰ میلیون دلار مملکت با ارز ۴۲۰۰ به فردی داده شود که میوه خارجی وارد کند، آن هم از ثروت عمومی مردم. برای اینکه چه کسی بخورد و لذت ببرد؟ مگر فقیر بیچاره پول میوه خارجی دارد؟ این چه مدیریتی است؟

علم‌الهدی با اشاره به زمزمه تغییر تیم اقتصادی دولت گفت: خوشبختانه الان خودشان متوجه شدند باید مدیریت را عوض کنند. دولت تصمیم گرفته تیم اقتصادی خود را عوض کند. این آیه قرآن را بخوانید حرف مرا گوش ندهید، اگر حرف من را قبول ندارید و در فضای مجازی به من فحش می‌دهید، به فرزندان و بچه‌های من چرا فحش می‌دهید؟ اگر جواب من فحش است آن فحش را به فرزندان من ندهید، بروید آیه قرآن را بخوانید.

امام جمعه مشهد با اشاره به ویژگی افرادی که در کابینه قرار خواهد گرفت، گفت: این افراد باید فراجناحی باشند و از همه ظرفیت‌ها و انسان‌های متفکر باید استفاده کنید. روی قدرت‌یابی یک جناح تکیه نکنید. دوم این این افراد جدید کسانی باشند که بدانند آمریکا و اروپا با ما دشمن است و مثل یک سرباز بروند در میدان غرب و استکبار با طرح و برنامه مشکل مردم را حل کنند.

وی افزود: خصوصیت سومی که این عزیزان باید داشته باشند است است که این‌ها در حل مشکلات ببینند ما چه داریم. روزی گفتند چند صد میلیون ارز را گرفتیم اما خبری از برگشت این ارزها نشد. مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است، آمریکا با ما جنگ اقتصادی دارد، کسی که اخلال اقتصادی ایجاد می‌کند اگر در هر کشوری او را پیدا کنند محاکمه و اعدام می‌کنند.

علم‌الهدی گفت: مفسد اقتصادی در عین جنگ به دشمن کمک می‌کند. مسئولان، مردم را راضی کنید این مردم آرام نمی‌گیرند. اگر بنا شد با اخلالگر درست برخورد نشود، مردم ناامید می‌شوند درحالیکه باید دشمن را ناامید کنیم نه مردم را. امیدواریم در این تغییرات اخیر، مسئولان این جهات را در نظر بگیرند.

2929

کد خبر 791122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  265 2
  چیزی در مورد تعاونی مالی ثامن الائمه نفرمودند؟
 • احمدی IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  187 3
  تا انتخابات ریاست جمهوری سه سال باقی مانده ...
 • بی نام A1 ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  210 2
  یعنی مثل آستان قدس ... آن معاون داماد آن حاج آقا مرحوم الان دقیقا" کجاست ؟؟ و با پول ها چه کار می کند؟؟
  • بی نام IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   205 2
   یعنی مالیات ندهند و شفاف سازی بشه صفر
 • بی نام A1 ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  6 124
  درست میگه کشور مدیریت جهادی و انقلابی می خواهد یه وزارتخانه ایی مثل صنعت معدن یه وزیر توانا می خواد که حریف مدیران داخلی این وزارت خانه بشه نه اینکه مغلوب اونا بشه آدم می مونه نعمت زاده خیلی قوی تر از شریعتمداری بود ولی همین مدیران داخلی ...
 • امیر A1 ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  132 3
  مردم چی؟ مردم هم الگو قرار بدن و مالیات ندن؟
 • بی نام EU ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  19 0
  البته همین الان وضعیت کشور نشون میده تا حدود زیادی از همانجا الهام گرفته شده است
 • احمدی IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  19 2
  کدام دوتن طلا که هر هفته اعلام می کنید ٬ دادستان کل کشور علنا از رسانه ها اعلام نمود که حتی یک سکه از فرد دستگیر شده کشف نشده وتلویحا خبر نیروی انتظامی را رد نمود حاج اقا اصل ماجرا این است که فردی طی سه سال قریب دوتن سکه خرید وفروش نموده واین کار طبق قوانین جاری کشور جرم نیست طلا فروشانی در همین بازار تهران ومشهد هم شاید در سال بالا ی یک تن طلا معامله کنند . اخر این موضوع چه ربطی به دولت دارد. اگر از موسسه ثامن .. انتقاد می کردی شاید کلامتان خریدار داشت .
 • بی نام DE ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  27 1
  آیا امام رضا زمانی که زنده بودند در کاخ زندگی می کردند ؟ .. شما اگر راست میگین که استان قدس چنین وچنان، بیایید بگید چقدر در تربیت انسانی و اسلامی استان خراسانیان شهر مشهد گام برداشتین؟ آمار جرایم رو در مشهد با سایر شهر های ایران مقایسه کنید؟ با استکهلم، با لندن، با آنکارا، با دوشنبه، و... مقایسه کنید تا معلوم شود شما چقدر در کار فرهنگی که وظیفه روحانیت و آرمان آن است موفق بوده اید تا مسولان از آن الگو گیرند
 • بی نام DE ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  18 2
  اتفاقا مسئولان ، آستان قدس را الگو ی اقتصادی خود قرارداده اند، بدون کم و کاست و با همه ریزه کاری هایش
 • محمد AU ۰۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
  25 1
  البته به نظر من موسسه قرض الحسنه ثامن الحجج واقعا موفق تر بودند باید الگوی جهانی شوند ...
 • مجید IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
  27 1
  الحمدالله بجای اشکنه حرفی از گیلاس هم زده شد
 • بی نام A1 ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
  26 0
  در زمان احمدی نژاد از اشکنه صحبت میکردید. همین که امروز دغدغه گیلاس دارید یعنی یک قدم رو به جلو. این کارتان رو الگوی خود قرار میدهم