باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مجتبی ذوالنوری معتقد است که بسته پیشنهادی اروپا برای ایران فاقد هر گونه تضمین است و صرفا به بیان کلیات اکتفا شده‌است.

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره بسته پیشنهادی برجام از سوی اروپا، گفت: ایران تاکنون بسته پیشنهادی اروپا را نپذیرفته است چرا که اروپایی‌ها در این بسته صرفا فرضیات و کلیاتی را عنوان کرده‌اند که از قبل هم گفته بودند.
او با بیان اینکه در بسته پیشنهادی اروپا هیچ‌گونه تضمینی وجود ندارد، گفت: آنان در این بسته بدون هیچ‎‌گونه تضمینی، فقط کلیاتی را مطرح کردند از جمله آنکه گفته‌اند از فروش نفت ایران حمایت می‌کنند.
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها باید بر اساس توانشان به ما تضمین عملی دهند، تصریح کرد: برای مثال اگر آنان موافق خرید نفت از ایران هستند، باید تضمین دهند که بانک‌های خود را وادار به این اقدام می‌کنند و نباید مشکلی برای چرخش پول در اقتصاد ایران ایجاد شود.
ذوالنوری با بیان اینکه هیچ یک از مطالب اروپایی‌ها در بسته پیشنهادی‌شان بار تضمینی ندارد، بیان کرد: نظر جمهوری اسلامی با بسته پیشنهادی فعلی اروپا تامین نشده است و معتقدم که ادامه مذاکرات با اروپایی‌ها بی‌ثمر و وقت‌سوزی است.

 

29215

کد خبر 791267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =