ایرنا نوشت: دونالد ترامپ اعلام کرده که از ظواهر امر چنین برمی آید از ستاد وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا جاسوسی شده است.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: بیشتر و بیشتر به نظر می رسد که ستاد انتخاباتی ترامپ برای اهداف سیاسی هیلاری کلینتون شیاد و کمیته ملی دمکراتیک، به طور غیر قانونی هدف جاسوسی قرار گرفته است.

ترامپ همچنین جمهوریخواهان را به اتخاذ موضعی سختگیرانه ترغیب کرده است.

وی پیش از انتشار این توییت، اعلام کرد که اسناد مربوط به «کارتر پیج» مشاور سابق ستاد انتخاباتی اش موید این است که وزارت دادگستری و اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی)، محافل قضایی را فریب داده اند.

اف بی آی روز شنبه اسنادی را در مورد تحت نظر گرفتن پیج منتشر کرد. این اسناد در قالب تحقیقات در مورد احتمال توطئه وی با دولت روسیه برای تضعیف انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارائه شد.

پیج که وابستگی به دولت روسیه را رد کرده، هنوز به جرمی متهم نشده است.

برخی اسناد منتشر شده حاکی است که اف بی آی باور دارد پیج با دولت روسیه همدستی داشته و توطئه کرده است.

در همین حال، نمایندگان جمهوریخواه آمریکا می گویند اف بی آی در حکم تحت نظر گرفتن پیج در سال 2016، گام های اشتباه برداشته است.

یک دادگاه فدرال نیز هفته گذشته 12 مقام اطلاعاتی روسیه را به هک کردن شبکه رایانه ای دمکرات ها در سال 2016 متهم کرد. پیشتر در سال جاری نیز 13 مقام و سه شرکت روسی به اتهام توطئه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مقصر شناخته شدند.

روسیه بارها اتهام دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده است.

49311

کد خبر 791648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
    0 0
    یادمه روزهای اول می گفت از ریاست جمهوری خوشش آمده. حالا باید ازش پرسید چطوری ترامپ؟