۰ نفر
۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
قلم طلایی به محمود دعایی رسید

ایسنا نوشت: دبیر انجمن دفاع از آزادی مطبوعات از اهدای جایزه قلم طلایی به چهره‌های شاخص علمی، فرهنگی، سیاسی و مطبوعاتی خبر داد که اقداماتی را در راستای ترویج، توسعه و تثبیت آزادی بیان مطبوعات و گردش آزاد اطلاعات انجام داده‌اند.

عباس صفایی‌فر درباره‌ هدف اهدای قلم طلایی به برخی شخصیت‌ها گفت: «انجمن دفاع از آزادی مطبوعات سال ۱۳۷۷ تاسیس شده است و در حال حاضر در آستانه ۲۰ سالگی قرار دارد. این انجمن پس از مدتی قلم طلایی را به منظور ترویج، توسعه و تثبیت آزادی بیان مطبوعات و گردش آزاد اطلاعات برای چهره‌های شاخص علمی، فرهنگی، سیاسی و مطبوعاتی که از طریق عمل، نوشتن و یا گفتن، اقداماتی در این راستا انجام داده‌اند، در نظر گرفته است. هیات داوران انجمن دفاع از آزادی مطبوعات پس از نشست‌های متعدد، چهره‌های مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهد و در نهایت بر اساس ۱۰ شرط امتیاز می‌دهد و فرد نهایی را شایسته قلم طلایی در آن سال معرفی می‌کند.»

او ادامه داد: «حجت‌الاسلام والمسلمین محمود دعایی در سال ۹۶ از بین ۱۲ نامزد به عنوان نامزد شایسته قلم طلایی معرفی شده است. در پنج جلسه عمومی و چهار جلسه اختصاصی در این راستا گفت‌وگو شد و افراد را بر اساس شرایط بررسی کردند. در نهایت آقای دعایی با اکثریت قاطع آرا بدون هیچ مخالفی انتخاب شد.»

دبیر انجمن دفاع از آزادی مطبوعات درباره ویژگی‌هایی که باعث می‌شود افراد برای دریافت قلم طلایی انتخاب شوند، بیان کرد: «افرادی را انتخاب می‌کنیم که در طول ۳۰ یا ۴۰ سال کار و تلاششان در حوزه آزادی بیان مطبوعات و گردش آزاد اطلاعات تلاش مستمر داشته باشند و آقای دعایی یکی از چهره‌های برجسته و نمادین در نهادسازی و ترویج آزادی بیان است. همچنین آمادگی ایشان و فضایی که برای شنیدن صداهای مختلف فراهم کردند، تواضع، تلاش‌شان در جهت نقد و انتقاد و فراهم آوردن بستر گفت‌وگو، شکیبایی، خویشتنداری و مقابله با هر نوع خشونت، ویژگی‌هایی است که باعث شد ایشان انتخاب شوند. آقای دعایی شخصیتی است که نیم قرن مبارزه و تلاش برای آزادی بیان و اطلاع‌رسانی در کشور داشتند.»

مراسم اهدای قلم طلایی روز خبرنگار (۱۷ مرداد) ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ با حضور مدیران مسوول مطبوعات، شخصیت‌های علمی و سیاسی برگزار خواهد شد.

5757

کد خبر 791654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام A1 ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
  1 0
  مبارک ایشان باشد. بیشتر از روزنامه شان به اخلاق خودشان ارادت دارم.
 • بی نام A1 ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
  1 0
  ایشان از نوادر در حاکمیت میباشند که همچنان مثمد ثمر مانده اند. دیر زی
 • قلم فرانسه A1 ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
  1 0
  چند سال پیش در همان روزنامه اطلاعات ساعتی گفتمان داشتیم. آگاه بود وُ بی ریا سالهاست که همان راه را ادامه می دهد کاش بعضی ها هم اینگونه «مَردم مَداری» می کردند مبارکش باد