ایران نوشت: کارمند بانک که با دریافت پول از مشتریان وام‌های کلان به آنها می‌پرداخت از سوی پلیس بازداشت شد.اقدامات پلیس ساری برای ردیابی این متهم به‌دنبال دریافت گزارش‌هایی از اقدامات خلاف قانون وی در یکی از بانک‌های مرکز استان مازندران در دستور کار قرار گرفت.

سردار «سید محمود میرفیضی»، فرمانده انتظامی استان مازندران درباره جزئیات این ماجرا گفت: متهم با سوء‌استفاده از موقعیت شغلی و جعل اسناد و مدارک اقدام به پرداخت تسهیلات بانکی غیرمجاز و غیرقانونی 8 میلیاردریالی به تعدادی از افراد خاص کرده بود.

کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی متهم شدند.با توجه به جمع‌آوری مدارک و اسناد کافی درباره اقدامات خلافکارانه این کارمند، با هماهنگی قضایی وی دستگیر شد.
متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به بزه انتسابی و پرداخت بیش از 8 میلیارد ریال وام و تسهیلات غیرمجاز از راه‌های غیرقانونی به افراد خاص اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه کلاهبرداری‌ها و سایر جرایم مالی و اقتصادی نتیجه یک فرآیند آگاهانه و عمدی برای کسب منفعت است از شهروندان خواست، ضمن رعایت مقررات مالی در معاملات بانکی از اعتماد به افراد فرصت طلبی که به بهانه تسریع در کار تقاضای وجه از آنان می‌کنند، خودداری کرده و در صورت مشاهده چنین افرادی موضوع را به مراجع قانونی اطلاع دهند.

23302

کد خبر 791935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =