لرستان می‌تواند به قطب کشت و صنعت گیاهان دارویی کشور تبدیل شود

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی کشور گفت: لرستان می تواند به قطب کشت و صنعت گیاهان دارویی کشور تبدیل شود

به گزارش خبرآنلاین لرستان،دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی فناوری رییس جمهور در بازدید از سایت گیاهان دارویی شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر گفت: لرستان می تواند به قطب کشت و صنعت گیاهان دارویی کشور تبدیل شود.

دکتر محمد حسن عصاره در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین افزود: روند توسعه در حوزه گیاهان دارویی لرستان ملموس و مناسب است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اکولوژیکی و رویشگاه های طبیعی و تلاش مردم و وجود فرهیختگان و تلاشگران این حوزه، روند توسعه گیاهان دارویی در لرستان ، مناسب است.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی کشور با بیان اینکه در حوزه گیاهان دارویی به طور مجرد و مطلق به کشت و صنعت اعتقاد نداریم، گفت : ما در این حوزه به ایجاد زنجیره گیاهان دارویی اعتقاد داریم.

دکتر عصاره افزود : توسعه کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده هم از دیگر اولویت ها و رویکردهای ما در زمینه گیاهان دارویی است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که در زمینه گیاهان دارویی باید همه فرآیندها از کشت، تولید، فرآوری اولیه و ثانویه و ... به صورت متوازن و همه جانبه رشد کند.

دکتر عصاره تصریح کرد: در این زمینه لازم است پالایشگاه گیاهان دارویی ایجاد شود تا مواد خام به مواد اولیه استاندارد تبدیل شوند.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی فناوری رییس جمهور گفت: این مواد باید در فرمولاسیون های مختلف و صنایع مختلف هم به کارگیری شود.

دکتر عصاره افزود: احساس می شود که لرستان در این زمینه می تواند الگو و پایلوت اجرای این طرح باشد و خوشبختانه در این زمینه شرکت های پیشگام ، نوآور و توانمندی در لرستان، فعالیت می کند.

وی ادامه داد: وجود شرکت های بزرگ و دانش بنیان همچون شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر ، داناکاسیان ، خرمان و ...می تواند فرصت مناسبی برای تحقق این طرح ها در لرستان باشد.

دکتر عصاره خاطر نشان کرد: شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر با ورود در حوزه گیاهان دارویی و تولید محصولات نوآورانه با استفاده از این ظرفیت ، محصولات متنوع و کاربردی تولید کرده است و انیدواریم این اتفاق در سایر واحدهای تولیدی مرتبط ، رخ دهد.

46

کد خبر 792081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =