ایسنا نوشت: سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس دخالت لاریجانی در ادغام فراکسیون ولایی و مستقلین را تکذیب کرد و گفت فراکسیون شخصیتی حقوقی است و رییس مجلس نمی‌تواند برای ادغام و انحلال آن دستوری بدهد.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحثی درباره ادغام فراکسیون‌های مستقلین و ولایی وجود ندارد، گفت که این دو فراکسیون هویت مستقل خود را دارند و چنین موضوعی اصلا امکان‌پذیر نیست.

مهرداد لاهوتی اشاره به انتشار اخباری درباره دستور رییس مجلس برای ادغام دو فراکسیون ولایی و مستقلین، بیان کرد: فراکسیون یک شخصیت حقوقی است و رییس مجلس نمی‌تواند دستوری برای ادغام یا انحلال آن بدهد و چنین بحثی وجود ندارد

وی ادامه داد: این موضوع مربوط به آغاز به کار مجلس بود،‌ در آن زمان تمایل آقای لاریجانی این بود که این دو فراکسیون ادغام شود و نهایتا ما به شورای عالی فراکسیون‌ها رسیدیم که آن هم پا نگرفت. یک ماه قبل با آقای لاریجانی جلسه داشتیم و فعالیت‌های فراکسیون مرور شد اما ایشان اصراری به موضوع ادغام نداشت و تنها بحثی در حد شورای عالی فراکسیون‌ها مطرح شد که از آن هم گذشتیم.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه سه فراکسیون سیاسی مجلس هر کدام کار خودشان را انجام می‌دهند، گفت: موضوع ادغام دو  فراکسیون مستقلین و ولایی شایعه است، فراکسیون مستقلین هویت خاص خود را دارد، نه موضوع ادغام مطرح شده و نه چنین چیزی امکان‌پذیر است.

امروز برخی رسانه‌ها ادعا کرده بودند که علی لاریجانی فرمان ادغام دو فراکسیون اصولگرایان و مستقلین را صادر کرده است.

29215

کد خبر 792181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =