ایسنا نوشت: یک منبع نظامی سوریه از کشته شدن یک خلبان سوری در پی حمله رژیم صهیونیستی به جنگنده ارتش سوریه خبر داد. برخی رسانه‌ها نیز اعلام کردند، از سرنوشت خلبان دوم این جنگنده خبری در دست نیست.‌

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، این منبع اظهار داشت: در پی حمله اسرائیل به یک جنگنده سوریه که در حال بمباران مواضع داعش بود، یکی از دو خلبان آن کشته شد.

رسانه‌ها نیز از سقوط این جنگنده در خاک سوریه خبر دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد، یک فروند جنگنده سوخوی سوریه را پس از آنکه حدود دو کیلومتر در حریم هوایی اسرائیل به پرواز درآمد، با شلیک دو موشک پاتریوت بر فراز جولان هدف قرار داد.

ارتش اسرائیل همچنین مدعی شد جنگنده یاد شده حریم هوایی تحت کنترلش بر فراز ارتفاعات جولان را نقض کرده بود.

این درحالی است که یک منبع نظامی سوریه نیز ضمن تایید مرگ سرهنگ عمران مرعی، خلبان اول جنگنده در پی سقوط آن در مثلث سوریه-اردن -جولان، در این خصوص اظهار داشت، دشمن اسرائیلی یک فروند جنگنده سوری را که همزمان با پیشروی ارتش سوریه در حومه‌های درعا و قنیطره، در حال بمباران مراکز تجمع تروریست‌های داعش در شهرک صیدا در حومه درعا بود، هدف قرار داد.

منبع یاد شده افزود: هنوز اثری از خلبان دوم این جنگنده یافت نشده است.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز اعلام کرد که در پی این حمله یکی از دو خلبان این جنگنده کشته شد و از سرنوشت خلبان دوم خبری در دست نیست.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع گزارش داد، جنگنده مذکور (بر خلاف ادعای ارتش اسرائیل) هرگز وارد حریم هوایی جولان اشغالی نشده و در خاک سوریه هدف قرار گرفته است.

منبع یاد شده در ادامه گفت: این جنگنده در حال اجرای ماموریتی جنگی علیه پایگاه‌های گروه تروریستی داعش در دورترین مناطق جنوب غرب سوریه در اطراف یرموک واقع در غرب درعا بوده است.

این منبع اظهار داشت: اسرائیل در حرکتی عامدانه و تلاشی مشخص این جنگنده را در حال پرواز بر فراز پایگاه‌های داعش در جنوب سوریه هدف قرار داد تا دو خلبان آن توسط داعشی‌ها به اسارت درآمده و مذاکراتی میان داعش و ارتش سوریه جهت توقف عملیات نظامی در آنجا آغاز شود.

52310

کد خبر 792238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =