مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شهدای محمودآباد با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین منطقه  مازندران، سيد مصطفی موسوی در جلسه کارگروه رفع موانع توليد استان که در واحد توليدی کوچين در شهرک صنعتی شهدای محمودآباد برگزار شد گفت: شهرک صنعتی شهدای محمودآباد با وسعت 118 هکتار احداث که تعداد 85 واحد بهره بردار در اين شهرک در حال فعاليت می باشند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران با اشاره به اهمیت ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک های صنعتی استان افزود: بر اساس قانون، ساخت تصفیه خانه فاضلاب با دارا بودن سه اصل 70 درصد شهرک یا ناحیه صنعتی واگذار شده باشد، ۵۰ درصد واحدهای تولیدی به بهره برداری رسیده و واحدهای تولیـدی مستقر در شهرك حداقل ۱۰۰ متر مکعب فاضلاب داشته باشند، انجام مي شود.

موسوی بیان داشت: با توجه به تکمیل زیرساخت های شهرک صنعتی شهداي محمودآباد، ساخت تصفیه خانه فاضلاب با انتخاب پیمانکار در حال انجام است که برای احداث این تصفیه‌خانه بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شهداي محمودآباد 3 کیلومتر خط انتقال پسآب نیز همزمان با احداث تصفیه خانه در حال انجام است خاطرنشان کرد: 2 ایستگاه پمپاژ نیز برای انتقال آب به داخل تصفیه خانه، در طول مسیر طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران یکی از اقدامات دیگر شرکت در راستای تقویت بخش تولید را برطرف نمودن مشکل برق شهرک دانست و تصریح کرد: با واگذاری زمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع به سرمایه‌گذار، احداث و ساخت نیروگاه chp با ظرفیت تولید 12 مگاوات برق در دستور کار قرار گرفت که این نیروگاه، در مدت 4 ماه ساخته شده که با تکمیل این نیروگاه، برق پایدار واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی شهدای محمودآباد را شاهد خواهیم بود.

لازم به توضيح است قبل از برگزاري جلسه، اعضاي كارگروه رفع موانع توليد با حضور گلچوب مديركل امور اقتصادي استانداري، موسوي مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي، محمدپورعمران رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، محمودي مديركل تأمين اجتماعي، يوسف پور فرماندار محمودآباد و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني، از 2 واحد توليدي شهرك صنعتي شهداي محمودآباد بازديد كردند.

46

کد خبر 792336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =