باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سؤال که آیا درست است که گفته می‌شود یک شرکت زیرمجموعه شستا به اندازه ۴۰ شرکت گوشی تلفن همراه وارد کرده که باعث اختلال در بازار شده گفت: واردات این شرکت در صد بسیار کمی از گوشی‌های وارد شده بوده که متأسفانه در حال حاضر در این زمینه آمار دقیق ندارم.

وی افزود:  این واردات مربوط به سال گذشته بوده و با نرخ آزاد محاسبه شده و متوسط قیمت فروش آن‌ها بسیار پایین بوده است. ضمن اینکه ۵۰ میلیون نفر از این شرکت سود می‌برند و شما هیچ شرکت دیگری را سراغ ندارید که ۵۰ میلیون نفر در آن ذی‌نفع باشند این شرکت سه شرکت بزرگ در حوزه مخابرات (رایتل، شمس تأمین و آی‌بی‌ام سابق) دارد یعنی محق‌ترین مجموعه برای واردات همین شرکت است که سود آن بین ۵۰ میلیون نفر تقسیم می‌شود.

ربیعی ادامه داد: آن کسی که ارزان می‌خرد و گران می‌فروشد باید محاکمه شود و طرح این مسائل برای به فراموشی سپردن آن افراد است در واقع متخلفان اصلی فراموش می‌شوند و درباره چنین جایی که سود آن به توده‌های میلیونی می‌رسد ابهامات عجیبی مطرح می‌شود. شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی شرکتی پیش‌رو، توسعه‌گر، سالم و در خدمت توسعه ملی است و مجموعه فعالیت‌های اقتصادی آن حتما در خدمت توده‌های مردم است. ضمن اینکه امروز نامه بانک مرکزی در این زمینه به مراجع قضایی ارسال شد و ثابت شد که قطعا از ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی هیچ استفاده‌ای نکرده است.

1717

کد خبر 792409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • بی نام IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  2 0
  و اگر در اثر ریسک حساب نشده و تا حدود زیادی احمقانه و ندانم کاری حرفه ای کشتی نفتکش سانچی با محموله و تمام نفراتش را فدای اون کنند ضررش مال شما و دوستان است جناب رفیعی؟ ...
 • بی نام IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  0 0
  جدی شما دیدی حقوق های مدیران این شرکت ها رو البته بعد از جریان حقوق های نجومی دیگه فیش حقوقی هم صادر نمیشه که بشه نشون داد
 • بی نام US ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  1 0
  پس 30 میلیون سود نمیبرن
 • بی نام DE ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  1 0
  مثل سود و گلابی برجام ؟؟؟ مثل نعمت جنگ ؟؟؟ مثل دولت 5 ساله با مزایای فراوانش ؟؟؟ هر چیزی واردشده ، به مردم چند برابر فروخته شده ؟؟ شما از کی بفکر منافع مرد با ارز دولتی افتده اید ؟؟؟ شمائی که بطور انحصاری دست روی ارز و درآمدهای کشور گذاشته اید و حتی ارز ناقابل و مسخره سفر را با هزار اگر و اما به مردم می دهید ؟؟؟ برو آقا ، دست بردار ازین وعده ها ئی که سودش برای خودی هاست .
 • بی نام IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  0 0
  سود قانونمند روابط تجاری قانونمند واردات قانونمند هیچ ارگانی حق ندارد با تمسک به چنین بهانه هایی خودسرانه عمل نماید. در صورت وجود خلاف، کلام ایشان مصداق ماکیاولیسم است.
 • بی نام A1 ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  2 0
  متاسفانه مجبوريد از شستا حمايت كنين