ایلنا نوشت:رییس شورای شهر تهران در خصوص اظهارات اخیرش درباره تهیه لباس برند برای معتادان متجاهر توضیحاتی ارائه کرد.

محسن هاشمی (رییس شورای شهر تهران) در جلسه هفته گذشته شورای اجتماعی کشور که در ساختمان وزارت کشور و با حضور وزیر کشور، دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و دیگر اعضای شورای اجتماعی کشور برگزار شد، عنوان کرد که اگر برای معتادان متجاهر لباس شیک تهیه کرده و لباس برند بر تن آنها بپوشانیم، می‌توانیم آنها را تر و تمیز کنیم و حتی ریششان را بتراشیم تا آنها در سطح شهر بچرخند اما همانطور که گفتم تمیز باشند و از این طریق ظاهر تهران را حفظ کنیم.

رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با اظهارات خود در جلسه شورای اجتماعی و در پاسخ به این سوال که آیا این اظهارات جدی بیان شد؟ بیان داشت: این اظهارات من بین شوخی و جدی بود.

او تصریح کرد: گفته می‌شود؛ نزدیک به هشت هزار معتاد متجاهر در تهران حضور داشته و این معتادان در شهر به صورت پراکنده و در وضعیت نامساعدی قرار دارند.

هاشمی عنوان کرد: من پیشنهاد دادم که می‌توانیم آنها را نظافت کنیم، بسیاری از کشورها، کارتن‌خواب‌هایشان را تر و تمیز و جمع و جور کرده و شب‌ها در گرمخانه اسکان می‌دهند و از نظر درمانی از آنها مراقبت کنند و مانع بروز بیماری‌های واگیردار می‌شوند، نه اینکه مثل ما آنها را در کمپ‌ها زندانی کنند. صبح‌ها باید به آنها اجازه دهند گرمخانه را ترک کرده و شب‌ها به آن بازگردند.

او در پاسخ به این سوال که این موضوع باعث نمی‌شود که آنها پس از ترک گرمخانه دوباره مواد مصرف کنند؟ گفت: ما مسئول مصرف آنها نیستیم، از نظر جامعه آنها بیمار هستند.

رییس شورای شهر گفت: بسیاری از پولدارها لباس‌های برند می‌پوشند و وقتی این لباس‌ها کهنه شد، آنها را به کارگرانشان می‌دهند. در کشور آلمان لباس‌های برند کهنه را جمع کرده، شسته و آنها را در اختیار چنین افرادی قرار می‌دهند، منظور من از برند همین برندهای دست دوم بود.

۴۲۲۳۷

 

کد خبر 792614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =