ایرنا نوشت: تارنمای خبری'هافینگتون پست '(huffingtonpost)نوشت که بنابرنظرسنجی مشترک این تارنما وموسسه افکارسنجی'یوگاو' (YouGov)، اکثر آمریکایی ها مخالف جنگ با ایران هستند.

تارنمای خبری این رسانه آمریکایی با انتشار نتیجه این نظرسنجی افزود:درنظر سنجی صورت گرفته 53درصد پاسخگویان گفته اند که مخالف جنگ با ایران بوده و 37 درصد نیز گفته اند که 'به شدت' مخالف این موضوع هستند.

این تارنما ادامه داد: تنها 23درصد از آمریکایی ها گفته اند که در صورت تصمیم دولت آمریکا مبنی بر اعلام جنگ علیه ایران از آن حمایت می کنند.

تارنمای این سایت خبری درادامه نوشت: 9 درصد از پاسخگویان هم قویا از اعلام جنگ علیه ایران توسط دولت آمریکا حمایت کردند.

این تارنمای خبری آمریکایی افزود:دراین نظرسنجی افرادی که درانتخابات ریاست جمهوری 2016 به هیلاری کلینتون رای داده بودند درمیان افرادی قرار داشتند که به شدت مخالف این موضوع(جنگ با ایران)هستند، یعنی 82 درصد از حامیان هیلاری کلینتون دراین نظرسنجی مخالف جنگ با ایران و تنها شش درصد موافق بودند.

بنابراین گزارش، دراین نظر سنجی افرادی که در انتخابات رای نداده بودند، 48 درصد مخالف جنگ با ایران و 20 درصد از آن حمایت کردند.

هافینگتون پست در ادامه نوشت:رای دهندگان به دونالد ترامپ نیزدراین نظرسنجی هرچند از جنگ علیه ایران حمایت کردند اما میزان آن حائز اکثریت نبوده و تنها 47درصد از آن حمایت کرده و 29 درصد نیز مخالف بودند.

تارنمای خبری هافینگتون پست افزود:این نظرسنجی پس از توئیت ترامپ که با حروف بزرگ به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران هشدار داد که آمریکا را تهدید نکند به عمل آمده است. 60 درصد افرادی که دراین نظرسنجی شرکت داشتند گفتند که این توئیت را شنیده اند و تنها 12 درصد اعلام کردند که آنرا خود دیده اند و مابقی نیز از طریق رسانه ها از آن باخبر شده اند.

42درصد از پرسش شوندگان دراین نظرسنجی مخالف نحوه برخورد ترامپ با ایران بوده و 36درصد نیز این روش را قبول دارند. تنها هفت درصد از آمریکایی ها ایران را دوست و متحد آمریکا دانسته و 38 درصد نیز بر این باورند که ایران دشمن آمریکا است.

نظرسنجی مشترک هافینگتون پست و موسسه افکارسنجی یوگاو از یکهزار شهروند آمریکایی بالای 18 سال بین 24تا25 ما جولای برابر با دوم تا سوم تیرماه با خطای 3.9 (سه و نه دهم) درصد به عمل آمده است.

52311

کد خبر 792638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۵
  22 13
  ما ایرانی ها هم مخالف جنگ با امریکا هستیم چون سربازهای آنها هم مثل سربازهای خودمان تابع دستورات هستند اما نمی شه جواب ترامپ رو نداد و یک تودهنی بهش نزد.
 • بی نام A1 ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۵
  23 1
  از مردم ایران هم نظر سنجی کنید
 • بی نام IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۵
  29 4
  الان مردم ایران در وضعیت بدتر از جنگ قرار دارند ولی چشمهای بینا کور شده است و مشکلات مردم بد بخت را نمی بینند ... هر روز با یک حرف جنگ طلبانه قیمتها 20 الی 30 درصد افزایش می یابد خدا به داد مردم ایران برسد
 • علیرضا IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۵
  12 5
  یعنی چی 53 دصد مخالف جنگ هستن 37 درصد به شدت مخالف 23 درصد موافق و 9 درصد خیلی موافق.این که شد 122 درصد!
 • لرستانی A1 ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
  2 3
  امریک مرد جنگ نیست .مرد کاباره و استیکه