۰ نفر
۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳

تسنیم نوشت: باوجود پیشرفتهای نظامی در سراسر جهان هنوز تعدادی از سلاح‌ها هستند که از محبوبیت بالایی برخوردارند و در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تسلیحات مدرن در قرن‌های گذشته شاهد پیشرفتهای شگرفی بوده است. هواپیماها، موشکها، تانک ها و زیردریایی‌ها به سرعت جای خود را در ارتش‌های جهان باز کردند.

البته هنوز یک سلاح است که در پنج قرن اخیر همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است: سلاح پیاده نظام و تسلیحات حمایتی

تی آر فرنباخ، تاریخدان برجسته در کتاب خود درباره جنگ کره نوشت: شاید شما تا ابد بر فراز یک سرزمین پرواز کنید، آن را بمباران کنید، بمب اتم بر روی آن بیاندازید، آن را با خاک یکشان کنید، اما اگر قصد دفاع و حفظ آن را دارید باید مردان جوان را بر روی زمین پیاده کنید. پنج سلاح مرگبار در جنگهای مدرن عبارتند از:

مرگبارترین تسلیحات جنگ مدرن

AK47
این سلاح یکی از شناخته شده ترین اسلحه های دنیا به شمار می‌رود و هرچند سالهاست که از زمان ساخت آن می‌گذرد اما همچنان یکی از محبوبترین سلاح‌های دنیاست.

مرگبارترین تسلیحات جنگ مدرن

خانواده سلاح‌های ام 16
M16 از سال 1956 به بعد مورد استفاده قرار گرفت. این سلاح از خانواده AR-15 و جدیدترین مدل آن M16A4 است. این سلاح با 30 گلوله در هر خشاب بردی 550 متری دارد.

مرگبارترین تسلیحات جنگ مدرن

مسلسل M240
این سلاح درحال حاضر اسلحه مورداستفاده ارتش آمریکا و تفنگداران نیروی دریایی این کشور است. M240 علاوه بر آمریکا در 80 کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مرگبارترین تسلیحات جنگ مدرن

مسلسل‌های PK
این اسلحه خودکار راه حل اتحاد جماهیر شوروی برای افزایش قدرت آتش در سطح جوخه است.این اسلحه نیز همانند AK-47 در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است.این سلاح نیز توسط میخاییل کلاشنیکوف اختراع شد. PK به عنوان یک اسلحه اتوماتیک نقش مهمی را در جوخه‌های پیاده نظام ایفا می‌کند.

مرگبارترین تسلیحات جنگ مدرن

QBZ
QBZ-95 یک اسلحه استاندارد چینی است که با هدف جایگزینی AK 47 طراحی شده است.این سلاح در تمام بخش‌های ارتش چین و همچنین پلیس چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2323

کد خبر 792971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =