ایلنا نوشت: فرهاد فلاحتی، عضو کمیسیون آموزش در تشریح جلسه امروز این کمیسیون با وزیر علوم گفت در مورد موضوع تربیت اسلامی و وضعیت تشکل‌های صنفی دانشجویی با غلامی صحبت کردیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه‌ها باید چابک‌تر باشند تا در جهت همکاری بیشتر دانشگاه‌ها با دولت برای حل مشکلات همکاری کنند و فقط ناظر مشکلات نباشند و این مسئله نیاز به هماهنگی وزیر اقتصاد هم دارد.

فرهاد فلاحتی، عضو كميسيون آموزش در تشریح جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، گفت: بحث خاصی در جلسه امروز کمیسیون وجود نداشت، گزارشی از اوضاع فرهنگی، اجتماعی دانشگاه‌ها ارائه شد و وزیر علوم هم توضیحاتی در همین خصوص ارائه کردند.

 وی افزود: در خصوص تشکل‌های صنفی و تعداد آنها وزیر علوم صحبت کرد و گفتند هیچ مشکلی در حوزه دانشگاه‌ها وجود ندارد. اما بحث اصلی نمایندگان در این موضوع بود که فضای دانشگاه‌ها و فضای صنفی دانشگاه‌ها در چه وضعیتی هستند. مطابق این سوال هم در خصوص کارکرد، تعداد و نشریات دانشگاهی مسائلی ارائه کردند که در جلسات قبل هم مطرح شده بود.

 فلاحتی تصریح کرد: مهم‌تر از این مسائل، موضوع تربیت اسلامی بود که مطرح شد آیا در دانشگاه‌ها به مسائلی که جامعه دینی ما به آنها نیاز دارد توجه دارند یا خیر. در مجموع تاکید شد که دانشگاه‌ها باید چابک‌تر باشند تا در جهت همکاری بیشتر دانشگاه‌ها با دولت برای حل مشکلات همکاری کنند و فقط ناظر مشکلات نباشند و این مسئله نیاز به هماهنگی وزیر اقتصاد هم دارد. علاوه براین وزیر علوم هم قول‌هایی مبنی بر توجه به این مسائل دادند.

 او در پايان گفت: در مجموع مشکل خاصی جامعه دانشگاهی ما را درگیر نکرده به جز اینکه دانشگاه‌ها باید پویاتر باشند.

 

29215

 

کد خبر 793176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =